eli uzun adam

1 /
dumrul dumrul
"yaptıklarına bir karşılık ve allah'tan caydırıcı bir müeyyide olmak üzere hırsız erkek ile hırsız kadının ellerini kesin. allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir."

(maide 38)
puxa vida puxa vida
7 haziran 2015 e kadar arkasında ayı bağıran adam, o tarih itibariyle eli arkasında dolanan adam sıfatına mazhar olacak adam. adam, lafın gelişi.
dumrul dumrul
oylarının düşüşte olduğunu gördükçe daha da saldırganlaşmakta olan kişidir. mitinglerde elinde kuran sallayarak "bunlar cami duvarına pislemeye başladılar" diyebiliyor.

bu hırsızın tarafsız bir şekilde görev yapacağına "namusu ve şerefi" üzerine yemin etmiş olmasını geçiyoruz. mutlak iktidarını bırakın kaybetmeyi, birazcık sınırlayacak olan oy kaybına dahi tahammülü yok...

ve bunu engellemek için iç savaş bile çıkarır bu şeref yoksunu, namussuz hırsız.
dumrul dumrul
bu seçimlerin tek büyük kaybedenidir. ama olmayan namusu ve şerefi üzerine ettiği yemini çiğneyerek kendisini ortaya atmasına rağmen bedel ödeyecek olan kendisi değil mayın eşeği olarak ileri sürdüğü bıcırık olacaktır.

al o 400'ü nerene sokarsan sok hırsız.
dumrul dumrul
hepi topu 9 ay önce abd'de öldürülen 3 müslüman için obama'ya şöyle sesleniyordu:

"ben, sayın obama'ya sesleniyorum, 'neredesin başkan' diyorum. dışişleri bakanına, biden'e sesleniyorum, 'neredesiniz' diyorum. biz siyasiler, ülkemizde işlenen cinayetlerden sorumluyuz. tavrımızı ortaya koymak zorundayız. çünkü halk size oylarını verirken 'benim can güvenliğimi, mal güvenliğimi sağlayacaksın' diye veriyor. eğer siz, bu tür bir olay karşısında sessiz kalırsanız dünya da size her zaman sessiz kalacaktır."

yani neymiş?

"biz siyasiler, ülkemizde işlenen cinayetlerden sorumluymuşuz..."

yani abd'de yaşarsak devletin başındaki siyasi, ülkesindeki cinayetlerden sorumlu oluyor ama türkiye'ye gelince sorumlu o şu bu olabilir ama aslında tam olarak onlar da olmayabilir... ya da iktidardan başka herkes sorumlu olabilir. olayın arkasında cehape - mehape - hedepe - paralel vardır kesin... çünkü burası abd değil... sanki yüz küsur kişinin öldüğü katliamdan değil çift yarık deneyinden bahsediyoruz aq.
acarabi acarabi
ne istediniz de vermedik diyerek terör örgütü olarak nitelendirdiği yapılanmanın liderine ülke kaynaklarını peşkeş çektiğini canlı yayında millet önünde beyan etmiştir......
1 /