elliot dalgası

laphanzo laphanzo
finansal piyasa döngüsünü ve finansal pazar trendlerini belirlemede kullanılan, içinde yatırımcı psikolojisi, en yüksek ve düşük fiyatlar gibi değişkenleri barındıran, yatırımcıların borsada kullandığı teknik analiz yöntemi. belki de finans piyasasını anlamlandırmada en önemli teorik çalışmalardan birisi. elliot dalgaları prensibine göre yatırımcılar, maalesef, sürü psikolojisiyle oluşan optimist ve pesimist havayla doğal bir alım ve satım akımı oluştururlar. tabi bu akımlardan zararlı çıkan her zamanki gibi zavallı küçük yatırımcılar, yani bizler.

(bkz: meksika dalgası)
steph steph
gelip biseler yazacaktim da daha ilk entryde rn onemli teorik calisma oldugunu okuyunca oeh dedim ve hevesim kacti. o yuzden kisa yazacagim.
hicbir bilimselligi olmayan, hicbir finansal enstrumani kullanmayan-kullanamayan- sacmaliktir. hicbir yatirimci buna bakip analiz etmez. paranizi bunu kullanan insanlara asla emanet etmeyin.
nasil "calisir" hakkinda da kisaca yazayim, 5tane dalga izler 3 tane de duzeltme yaparai gider. zaman kavramlari da yoktur bunlarin. zaten en cok da burdan kaybederler. falcilarin "3 vakte" kadar vakit kavrami bunlarin vakit kavramindan daha degerlidir