elmastan değerli eğitim sistemimiz var

1 /
ünsüzdüşünür ünsüzdüşünür
çok doğru bir önerme. onun için zaten elmastan, pırlantadan kdv ötv alınmazken kırtasiye malzemelerinden, kitaplardan kdv alınıyor. onun için okula katkı payı veriyoruz, onun için universitelere harç ödüyoruz.(ikinci öğretim)

gerçekten çok değerli bir egitim sistemi.
1
dilime tecavüz eden cümleler dilime tecavüz eden cümleler
ismet yılmaz'ın daha önce savunma bakanı olduğunu ele alırsak eğer zaten bu sözlerini yadırgamamamız gerekir. senelerdir eğitim alanına yatırım yapmadığımız gibi, şimdi de eğitimin başına en alakasız insanları getirmekte inat ediyoruz. eğitim bu ülkenin geleceğidir, yatırımıdır, güvencesidir.
gençlerimiz için birilerinin bir şeyler yapması gerekiyor acilen.
air france air france
bir mahalle düşünün. oranın pazarına siz hep kaliteli sebzeleri getiriyorsunuz. bir de o mahallede oturacak insan lazım bize. onları da sağa sola serpiştirelim. bu insanlar düşünecek ve diyecek ki; ulan evde yemek yapacak malzeme yok. hadin pazara gidiyoruz. mahalle ahalisi salı günleri pazara gider. yok yok beklenti yüksek olmasın şimdi. çarşamba pazarı olsun. salı pazarının karizmasını çizmeye gerek yok. halk diyecek ki; sabit pazar yok burada. o yüzden her çarşamba buradayız. o da tamam.

pazara alış veriş yapmaya giden vatandaşın talepleri önemli doğal olarak. para benim sen kimsin amg derler. bunda haklılar dostum kahretsin. ve mahalleli toplanıp kaliteli mal istemeyiz diyecek. bundan böyle pazara gelecek sebze meyve orta altı kalitede olsun. yoksa diğer mahallenin pazarına gideriz haa. bak bak racon da kesiyor minnaklar. maksat fiyatları da epey ucuzlatmak. pazarcı da mecbur kalitesiz domates, biber, elma vs getirecek. insanlar bunları kapış kapış aldıkça pazarcılar diyecek ki; çok da fifi. ben parama bakarım gerisini onlar düşünsün.

ama hakkını verelim. sayın milli eğitim bakanı pazarcıların bile yapmadığı şeyi yapıyor. kalitesi olmayan şeye aşırı değer biçip insanların aklı ile alay ediyor. en azından bir kısım insanların. diğerlerinin bunu fark edecek mecali yok.

bu arada zabıta geliyor düzeni intizamı sağlayın pazarda. şaka la gelen giden yok.
dumrul dumrul
aslında söylemeye çalıştığı şey tam olarak şu; "insan malzememiz genç ve bu da bir ülke için elmastan değerlidir."

zaten eğitimi bu kadar boka batırırken yığınla para harcamalarının nedeni de bu. ülke işgal altında olsa düşman kuvvetleri en çok cehalete ve aptallığa yatırım yapacaklardı. niteliksiz, yarını olmayan bir köle ordusu, koyun sürüsü yaratırsan işgali daim kılabilirsin. genç nüfusun kendi olanaklarıyla dahi olsa dünyanın gidişatını tanıması işgal güçleri için bir tehdit olurdu.

nitelikli bir genç nüfus muazzam bir güçtür. niteliksiz genç nüfus ise bir ülke için felakettir. depremden ve atom bombasından beterdir.

sahi "ülke işgal altında olsa" dedim değil mi... "olsa" nedir, odin cezamı vermesin.
1 /