elon musk

2 /
92denberi 92denberi
tesla model 3 tanıtım konuşmasında heyecandan defalarca dili sürçen iş adamı. sevinci gözlerinden okunuyordu cidden. yolu açık olsun.
kara göz kara göz
"yaşadığımız dünyanın bir simülasyon olma ihtimali hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna "bizim yaşadığımız gerçekliğimizin orijinal gerçeklik olma ihtimali milyarda bir!" cevabını veren girişimci, düşünür ve dahi.

kaynak:
lafrente lafrente
12 yaşında mini bilgisayar oyunu (bkz: blastar) yapıp bunu 500 dolara bir oyun magazinine satmış,
daha 24 yaşında zip2'yi kurmuş, 4 yıl sonra 300 milyona compaq'a satmış,
x.com ve paypalı kurmuş, paypalı ebay'e 1,5 milyara satmış,
spacex ve tesla motors ile hem uzaya roket gönderme masraflarını büyük derecede azaltmış, hem de elektrikli araçlara geçişi hızlandırarak dünyadaki karbon salınımını ve gürültüyü azaltmıştır.

kısacası dahi olmasa da çok zeki ve ileri görüşlü biri olduğu kesin. tesla'lardan önce elektrikli araçlar akülü oyuncak arabalardan farksızdı.
jitemci astsubay jitemci astsubay
bizim petrol çıkarmamıza engel olan illiminatici tapınakçı petrol baronları, bu adamı neden ortadan kaldırmıyorlar acaba? kadir mısıroğlu hocamıza sormak lazım. 2023'ten sonra elon musk'ın gizli osmanlı torunu olduğu ortaya çıkacak bence. ama lozan yürürlükten kalkmadan açıklayamıyoruz.
genzo wakabayashi genzo wakabayashi
şimdi onu bunu bilmem de ben bu adamı yani çok pis döverim elimde kalır. kalır abi. sebebi yok. böyle insanlar vardır. suratını görür görmez dayak yerken nasıl bir şekile gireceğini merak edersiniz. işte bu adam da öyle. allah vergisi bir şey bu kim olduğuyla ne yaptığıyla ilgisi yok. sağ yumrukla çökertilip yerde tekmelenesi bir tip yani.daily* kardeşim demiş ki ortalama bir ailenin evladı. la oğlum adam 17 yaşında ben askerlik yapmak istemiyorum deyip amerikanya ya göçebiliyor. bu nasıl bi ortalamalık? afrika'nın göbeğinde bebeyken bilgisayar alıyor kodlama yapıyor 500$ a satıyor bu nasıl bir ortalamalık? yani şimdi size bir şey deyim mi? lise çağında babası tarafından lise tahsili için new york a gönderilen egemen bağış ne kadar normal bir ailenin evladıysa elon musk da o kadar normal bir ailenin evladıdır. ayrıca bakın elon musk 45 egemen bağış 46 yaşında. büyük ihtimalle ikisi de aynı zamanda amerikanya da bulundu*. birisi bakara makara yaparken diğeri aldı yürüdü... ama ikisinin de yedi ceddinin hayatı kurtuldu. ikisini kesinlikle bir tutmuyorum yanlış anlaşılmasın. ama bu "normalliğe" değiniyorum sadece. bazı insanların önünde doğdukları andan itibaren 3-5-10 yol vardır. akılları da varsa yürürler. fırsat böyle bir şeydir. bazı insanların da -insanların çoğunun- öyle yolları yoktur. bu adamın hayat hikayesini okurken de özellikle "hiçbir şeyi yoktu kendi imkanını kendi yarattı ühü ühü..." tarzı anlatımı fark ettim ve bunun da insanlara bu gıcık tipi sevdirmek ve onların da elon musk olabileceklerine inandırmak için ve kişisel gelişim pompalamak için yapıldığını düşünüyorum. bu taraftan da egemen bağış önde mesela. sorsan "siz nasıl benim gibi olacaksınız la" der*. yani işin özü adam başarılı. adam zengin. adam taşşaklı. ama normal değil. kendimizi kandırmayalım ne bu adam ne de ailesi normal değil aga.

yine de bu özellikleri kendisini dövmeme engel değil. her türlü yamulturum bence...

öyle yani. fazla takılmamak lazım. ikisi de bir alex değil.
heracles heracles
haftada 96 saat çalıştığı söyleniyormus tıp okuyan ya da uzmanlık yapan tanıdığınız yok galiba hesapladık 120 saat çalışıyor adamlar
2 /