emperyalizme karşı savaştayız kura bakmayın

kamocan kamocan
tam bir salak beyanatı. ismini yazmayım siz tahmin edersiniz. sanki arkadaş suriye devlet baskani esadın baş danışmanı, öyle konusuyorki, ulan 15 yildir kur yükseliyor ne bitmez bir savaşmış.
2
zzhbrlo zzhbrlo
yahu insan hem sinirleniyor hem de hunharca gülüyor

ulan biri çıkıp akaryakıt otomatik artıyor der, diğeri bırakın doları avroyu ihracatımıza bakın der, diğeri de alır gazı vatandaşın vergisi ile ayakta duran kanala çıkıp, vatandaşla dalga geçercesine emperyalizme karşı savaştayız der

16 yıl oldu yahu bir kez de dürüst olun lan! kötüye gidiyor evet sebebi şudur, bu konuda çalışmalarımız da şunlardır deyin olsun bitsin. (bkz:#17608922 )

böyle yaparak aslında kendilerine oy verip destekleyen insanlara adeta hakaret etmiş oluyorlar, "siz zaten biz ne desek inanan tiplersiniz, daha dün ak dediğimize bugün kara desek inanıyorsunuz, madem öyle alın yerseniz de yemeseniz de demeç bu" diyorlar, yoksa bu deli saçması sözlerine en az %50'nin gülüp geçtiğini çok iyi biliyorlar...
dumrul dumrul
kim demiş bilmiyorum ancak tayyip bey bugün; "ne amerika ile olan müttefikliğimizden ne rusya ile enerjiden güvenliğe kadar geniş bir alanda kurduğumuz stratejik ilişkilerimizden ne de iran ile bölge sorunlarının çözümünde birlikte çalışmaktan vazgeçmek gibi bir niyetimiz yoktur. bizim rusya, iran, çin gibi ülkelerle kurduğumuz ilişkiler batı ile olan ilişkilerimizin alternatifi değil, tamamlayıcısıdır" dedi.

eleştirmek manasında söylemiyorum. gönül ister ki bunların hepsi ile birden mesafeli bir dış politika izlenebilsin, nato gibi terörist yapılardan da çıkılabilsin, ancak "reel politik" göz önünde tutulduğunda bunların hiçbirinin çok fazla götüne girmeden belli bir denge tutturulmaya çalışılması yanlış olmaz.

fakat bunu yaparken emperyalizme karşıymış ayaklarına yatıp milleti aptal yerine koymaya kalkışmamalı. hele hele emperyalizme garşı savaş gibi demogojilerle ancak komik duruma düşersiniz. hem nato'nun en büyük ikinci ordusuna sahip olmakla övünüp hem de emperyalizm geyiği çevirmek ancak ağır yalancılara özgü olabilir.
gore ve ötesi gore ve ötesi
koyun dediler koyduk diyen güruh şu an araçlarına benzin bile koyamayacak duruma gelmesine rağmen halen alkışlamaya devam ediyor. bence tebrik etmek lazım hükümeti, tüm ülkeyi sirk hayvanlarını terbiye eder gibi açlıkla terbiye ettiler.
sosyalismet sosyalismet
akmhp cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan bu demeci veren her kim ise onu kulağından tutup derhal kapının önüne koymalı.
abd emperyalizmi, iran gerici molla devleti ve rus oligarklarıyla kucak kucağa ilişkilerimizi bozmak isteyen haindir o bakan veya vekil.

biz böyle mutlu mesut, gözlerimiz kapalı salhaneye girmek için baş çobanın değneğini kaldırmasını beklerken nasıl parazit sesler çıkabilir. "bunu dillendiren vekil ya fetöcüdür ya da israil ajanı." diyecek büyük ve uzun zatın ağzına bakıyorum.

güzel konular çıkıyor sevgili sözlük, atlayalım dedik başlığa.
dumrul dumrul
"emperyalizmin ta ağuna goyeceğiz emme ameriga suriye'yi güzel bombalamadı. keşkem biraz daha bombeleyeydi" şeklinde devam eden açıklama.sürüngen bunlar sürüngen...
6