emule

1 /
adyingwish adyingwish
lowid olma sorunsalının altından kalkana kadar anamı ağlatan, highid olmama rağmen 5kbps'nin üzerinde download hızına ulaşamadığım paylaşım programı.
soruisareti soruisareti
kazaa gibi p2p protokolleri gibi çalışmayan, büyük dosyaların paylaşımı için tasarlanmış olan ve bu yüzden film indirmeye kalkarsanız çok işinize yarayan ama aynı yararlılığı müzik indirmesinde yaşatmayan program. bu programı açınca birşeyler download etmeseniz bile browse hızı yerlerde sürünmeye başlar, kazaa bağlanmaz olur...çıldırır insan. büyük dosya indirmek dışında kullanılmaması akıllıca olur. hem niye soulseek diye bir icad yapmış atalarımız?
pastaci pastaci
her türlü program, albüm, oyun ve filmin bulunabileceği bir program. sayesinde insanlar paylaşarak deli gibi arşivler elde etmişlerdir.

p.s.: eğer şarkı download edilecekse albüm indirmeniz tavsiye edilir.
p.s.2: çok büyük dosyalar indiryorsanız (mesela 3gb) program bazen kasabilir, bunun nedeni norton antivirus veya herhangi bir antivirus programı da olabilir.
wondrous wondrous
şu anda bunu kullanarak makinamdan mysql çekmeye çalışan bir dallamanın online olduğu p2p aracı. tey allahım... ne diyeceğimi bilemedim. verdiği emeğe yazık.
anosias anosias
indirilen dosyanın son 0.1 mbı kalmasına rağmen, sırada beklemeniz gerektiği zaman güzel güzel küfürler saydırdığınız program. çektiklerinizin kalitesinden, fake olmamasından siteler aracılığyla emin olabiliyorsunuz ama bu sıra bekleme olayı insanı deli edebiliyor.
kornish kornish
aptallığımdan olsa gerek bir bok anlamadığım program, girdik, free angel fln da yaptık, gel gör ki bir server bulamadım bağlanacak, hepsi dead hepsi dead nereye kadar! bir film bulacağız diye girdiğim şekillere bak ey sözlük ahalisi
venom venom
xp ile kullanıldığında ve hi id ye ulaşabiliyorsanız ortalama 23-25 kpsyle indirme yapabileceğiniz geniş kaynakları ve dosya çeşidi olan paylaşım programı.
wondrous wondrous
highid / lowid mantığı kısaca transfer yapılan client'lerle doğrudan bağlantı kurulup kurulamıyor oluşuna dayanır. eğer bir firewall ardında bulunuluyorsa karşı client'lerle (yani çekilecek dosyanın bulunduğu ahmet'lerle mehmet'lerle) doğrudan bağlantı kurulmayıp server üzerinden transfer yapılmaya çalışılır ama mantıken bu bok gibi bir sistem olduğu için source sayısı, transfer hızı gibi konularda büyük dezavantaj sahibi olunacaktır.

fakat direk bağlantı kurmak üzere gereken portlar açıldığında edonkey network'unde hatrı sayılır bir yere sahip olunulur. her yerde adı geçen port açma olayının bilimsel yorumu için (bkz: nat)
1 /