en sevdiği mevsim kış olan insan

1 /
blue deep blue deep
soğuk havayı sıcak havaya tercih eden insandır.

ben de onlardan biriyim efenim. sıcak havanın çekilir bir tarafı yok.

yemek içmek ve diğer etkinlikler dahi işkenceye dönüşüyor.

ama kış öyle mi ya?, sıcacık bir çorba ve çay bile insanı mutlu edebiliyor.
failed failed
montla gezmeyi,kazak giymeyi seven insandır.aynı zamanda güneşin sıcağında serinlemenin,soğuktan korunmaktan daha zor olduğunu bilen insandır.
dissident dissident
kış mevsimini seven bir insandır. yıllarca ağrı, erzurum ve kars illerinde yaşamış birisi olarak kışı çok severim. benim için inanılmaz bir güzelliği vardır kışın ve özellikle karın.

not: en düşük -55 gördüm, daha soğuk zamanları da oluyormuş.
thegirlwhosoldtheworld thegirlwhosoldtheworld
kazağının kollarını çekip eldiven gibi kullanmayı, bot giymeyi seven insandır aynı zamanda. en basit şekliyle terlemeyi sevmiyor da olabilir. yok sen yazın doğdun, yok efendim kıçının donmasından ne zevk alıyorsun diye yargılamayın onları.
liplip liplip
yalnızlığıyla, hüznüyle doğanın uykuya yatışı seven insandır. ben de öyleyim esasında. mart doğumluyum belki de onun etkisi bilemiyorum. doğanın o canlı renginin solgunlaşmasını, toplu taşımada araçların camlarının buğulanmasını ve o camlardan istanbul'u seyreden gözleri, serin bir rüzgar eserken atkılarına dolanmış insanların hızlıca koşuşturmacalarını, bir çay bahçesinde havanın soğukluğuna inatlaşan arkadaş sohbetlerini, eve dönerken annenin yaptığı mercimek çorbasını hayal etmeyi, sevmektir.
bir yalan koydum ben aklıma bir yalan koydum ben aklıma
doğalgazla ısındığı için utanıp kış mevsimini sevmesin mi insan anlamadım ben.

ayrıca şubat doğumlu insandır.

not: sobayla ısınmanın, o güğümdeki suyla yıkanmanın ne demek olduğunu biliyorum.
lifembrr lifembrr
kış mevsiminin ılık ve yağışlı geçtiği iklimlerde yaşayan insandır. erzurum, kars, sivas gibi yerlerde bırakın kışı sevmeyi hem gerçek hem mecaz anlamda hayattan soğur.aklı selim insanda -30 'larda bir havayı sevmez zaten.
1 /