entelektüel kız düşürmek için okunacak kitaplar

1 /
fark ettim fark ettim
kitap okuyarak kız mı düşer cancağızlarım?

ispanya'dayken ispanyol arkadaşım kültür etkinliğe davet etti. dediği tek şey "işte burada kültürlü hatun bulabilirsin" idi.

evde kitap okuduğunuz kimseye vahiy olarak gitmez. dışarıda elinizde kitapla gezseniz kimseye hayrı yok. gene okuyun; ama çıkın, kültür etkinliğine gidin. her şeyi biliyormuş gibi yapmayın. bilmediğiniz yerde hatunun bilgisine hayran kaldığınızı belli edin. bu değer verdiğinizi gösterecektir. ha bir de benim gibi alkole fazla düşmeyin. günaydın!
7
clitor eastwood clitor eastwood
kitaplardan ziyade yazar ve edebiyat kategorileri yeterli olacaktır.
entelektüel kız düşürmek için oğuz atay kitapları ve özellikle rus klasikleri okumanız, ikinci yeni şiir akımına şöyle bir göz atmanız tomris uyar'a aşık heriflerin yarışmasından biraz bahsetmeniz, bir de bunların ajitasyon muhabbetlerini uzaklara dalan gözlerinizle yapmanız yeterli olacaktır.

lakin gerçekten entelektüel bir kadınsa, onu düşüremez veya tavlayamazsınız.
zira entelektüel bir kadın düşmez, etkilenir ve yaklaşır.
okuduğunuz şeylerin isimleri ve içlerinden yaptığınız kopi paste alıntılardan değil, onlara getirdiğiniz yorumlarla sizin kişiliğinizi ölçer, tartar, düşünür.

uzun lafın kısası, entelektüel kızlar her yerdedir efendim, yaşları 18-60 arasıdır.
35-40 yaşındaki bir hanımefendi bile, iki cemal süreya dizisinden ve sadece kendisi gibi düşünüyor diye bir adamdan etkileniyorsa, onlar entelektüel kızlardır bana göre.

entelektüel kadın ise, karşıt görüşte olsanız bile yorumlarınız, yaşam görüşünüz ve konuya özgün yaklaşımınıza tutku besler. çatışmalarınızdan keyif alır. limanda güvende durmaktansa açık denizde dalgaların gemisini sarsmasını sever.

hem güzide sözlüğümüz, hem genel olarak baktığımda entelektüel kız çok, ama kadın neredeyse yok. zira herkes okuyor, izliyor, konuşabiliyor; lakin özgün yorum, öz düşünce ve gerekirse herkesi karşısına alabilecek cesareti veya özgüven göremiyorum ben.
ama laf salatasına geldin mi, piyyy, binlerce beyit dökülüyor ortaya.
tribüncülük bitirdi bu insanları.
nadir görülseler de, şu güzel dünya entelektüel bey ve hanımefendilerle güzeldir.

tüm bu mezkur ifadeler kendi görüşüm olup, arzu eden deli, divâne saçmalığı, sıçmıklığı olarak değerlendirebilir. öpüyorum efendim.
7
müsait bir yerde lütfen müsait bir yerde lütfen
entelektüel kız için önerilen kitapların da bestseller/ popi olması tesadüf mü acaba?

ayrıca entelektüelin o kadar çok yorumu ve tanımı var ki kime göre neye göre?

siz yine de okuyun tabii. kız gider, okuduğunuz yazdığınız size kalır.
dimetiltriptamin dimetiltriptamin
okumasına bile gerek yok, ardısıra yedi kere aganta burina burinata dese uv beybi oluyorum. işbu ciddiyette georges perec okuyan beyefendiler çok seksi geliyor. uuuu.
ctrl x ctrl x
şimdi entelektuel bir kız gördüğümüzde cebimizde bulunmasi gereken üç silah;

en sevdiğim kitap kürk mantolu madonna
en sevdiğim yönetmen reha erdem
en sevdiğim şarkıcı bülent ortaçgil
---

ne diyorduk; en sevdiğim şarkıcı serdar ortaçgil
en sevdiğim at kara murat
en sevdiğim kürt madonna...
kitabı olur da begenmezlerse tutunamayanlar da diyrbilirsiniz.
baseline baseline
düşürmek kısmına hiç girmiyorum ama konuşmanın bir anında olmadık yerde durduk yere analiz kasıcam diye 'schopenhauer ve nietzche okudun mu' diye sorup bir de üzerine devam edip yorum yapmaya başlamışsa bilin ki okumamıștır. hızlıca uzaklaşın.
1 /