erdoğan dan atama isteyen öğretmen

tarçınlıhavuç tarçınlıhavuç
atanamayan her öğretmen, her mühendis, her üniversite mezunu insan senin ülkenin genci, senin halkın, senin sorunun, senin sorumluluğun. bu nasıl saçma bir karşılıktır ya? bu nasıl bir umursamazlıktır?

bu ülkenin herhangi bir yerinde, hangi branşta olursa olsun atanamayan tek bir insan dahi bu adama oy verirse başına gelecek her şeyi hak etmiş demektir bu saatten sonra. bu çok net bir şey.
despot kadın despot kadın
eğitimi bitirmeye çalışan birinden istenecek en son şey atama olmalı..

adam zaten sisteminin kapatma tuşunu arıyor, sen gidip yeni nesilleri eğitmem için imkan ver diyorsun.
delikadirulen delikadirulen
mazoşist bir halk olduğumuz böyle muamele görmek hoşumuza gidiyor. istiyoruz ki bizi aşağılasın itin götüne soksun. bakalım ne zaman insan gibi muamele görmek isteyecez.
skadi skadi
yok sayın cb bu sefer gidici sanırım, biz yapamadık kılıçtar yapsın bundan sonra demek istiyor bence. imamhatipleri kapatmayacağız diyen adamın bunu gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği de meçhul bence, orası ayrı tabi ama insanların insanca yaşamak istemesi, insan gibi muamele beklemesi ve karşılığında hep itilip kakılması belki bu sefer "millet zurnanın zırt dediği yere geldi"duygusu uyandırıyor. hoş, zurnanın zırt dediği yere gelmek de yetmiyor bence bi noktada, değiştirme, dönüştürme iradesi olmadıkça bunlara daha çok tanık olacağız. bu bahsettiğim senden benden bağımsız bir şey değil üstelik, birileri gelsin ve kafamıza vura vura bir şeyleri değiştirsin değil, sen de bu sürecin bir öznesi ol, tek başına mümkün değilse de senin gibi düşünen bir ton insan vardır. bu düzeni bize layık görenlerin adı ister akp olsun chp ister başka bir şey, 2002'den bu yana yaşadıklarımız kadar kötü olamaz belki ama ben yarın bi gün benzer şeyleri benzer başlıklara chp için ya da başka bir siyasi oluşum için yazmak istemiyorum.