erdoğan ın fransız gazeteciye fetöcü demesi

1 /
bıçakçı petri bıçakçı petri
başlık sığmadığı icin böyle yazdim. doğrusu "erdoğanin fransız gazeteciye fetö ağzıyla konuşüyorsun demesi" olacak.

ben izlerken utandım. adam fetö nedir, kimdir bilse bile sadece duymuştur. kaldı ki mit tırları davasında kendisi demedi mi erdoğan? "tırlarda silah varsa var nolmuş" diye. adam da onu soruyor. ortada abd yetkilisi gören var mı aq neden abdyi sorsun?

yalan haber olsa diyecem ki vay aq gazetecisi... bu arada inkar etmediğini de belirtmek isterim.


1
yemin et yemin et
istihbarat nedir? istihbarat teşkilatı ne işe yarar? kimlere fayda sağlar? hakkında bilgi sahibi olmayan zavallılar, cumhurbaşkanımıza küçümseyemez.
küçümsedikçe küçülüyorsunuz. 15 yıl dile kolay...
dumrul dumrul
suriye mevzuu, cihatçılara yardımlar filan bunları çok konuştuk. o yüzden işin esasına hiç girmeyeceğim.

akp genel başkanı bugün "kamu diplomasisi nasıl yürütülmez" üstüne müthiş bir ders verdi. adamı izlerken resmen zevkten dört köşe oldum.

lan oğlum dünya senle birlikte yaşamıyor. senin bir tezin var ve bu tezin aksini ortaya koymak için özellikle çabalasan böylesini yapamazdın.

adam gazeteci ve fransız kamuoyu adamı iyi kötü tanıyor değil mi?

"sen gasteci değil, fetöcüsün" diye azarla elemanı.

ne oldu? türkiye'deki gazetecilerin durumunu çok güzel anlattın.

"bu işi yapmadık" demiyorsun "istihbaratın görevi yetkisi bik bik, abd de teröristlere 4000 tır silah gönderdi bik bik"

ne oldu? verdiğin mesaj "ben teröristlere silah gönderdim ama abd daha çok gönderdi"den başka bir şey değil.

"bu operasyonu yapan savcı zaten içerde"

ne mesaj vermiş oldun sen şimdi cahil adam?

ben de destekliyorum. bütün avrupa'yı gez sen reis. muhalefetin 40 yıl uğraşsa veremeyeceği "terörist destekçisi faşist diktatör" mesajını olanca kibrin ve cehaletinle ayak üstü verdin.
lastactionhero lastactionhero
"fetö ağzını bırak" kısmını tercüme eden tercümanın iç işleri bakanı yapılmasının farz olduğu klasik tayyip bey olayı. böyle çıkışlarını bazen seviyorum, bazen abartı geliyor bu olayda olduğu gibi.
tariq bin ziyad tariq bin ziyad
acaba ne diye çevirdiler fetöyü? bu fetö kelimesi kadar itici bir ifade var mıdır acaba fetoş yine çok afilliydi, fetö bir mide bulandırıcı geliyor bu islamcılarda üretme problemi var arkadaş.
burası istanbul yeditepe burası istanbul yeditepe
valla ne akapeliyim ne tayyipçiyim ne siyasal dinci ne cemaatçiyim.

o gazeteci gitsin abd başkanına soruları sorsun.

tayyip iyi demiş.

4000 tır silahı pkk ya veren piç kuruları var.

türk hükümeti, ışıde değil diğer muhaliflerr silah vermiştir. velevki, bizimkilerin öngörüsüzlüklerinden ve henüz kızgın çocuklar oldukları dönemde henüz kafa kesmeden ve türkiyeye saldurnadıkları dönemde bi salaklık yapıp işidle bağlantılı gruplara velevki silah verdiler.

ki sonra da mücadele eden de onlat. fırat operasyonu ile oraları süpüren de biziz.

tayyip iyi demiş.

not: bana trol diyen çıkarsa bok yemiştir.
moi je parle français moi je parle français
fransız gazetecinin aşırı cool bir şekilde "je parle comme un journaliste français." (fransız bir gazeteci gibi konuşuyorum) demesi, gazeteciliğin avrupa'da ve türkiye'de gördüğü değer hakkında kısa bir eleştiridir aslında.

gazeteci sağlam ayar vermiş.
bıçakçı petri bıçakçı petri
"akpli değilim ama..." modasında yeni çıktı. muhtemelen akplidir bunlar.

şimdi erdoğan ne diyor? "fetöcü ağzıyla konuşyorsun". bi kere adam fetöyu filan ne bilsin aq. belli ki icindeki kini, öfkeyi kontrol edemediğin için bölye bir tepki vermiş. bu dış ilişkilerde büyük bir problem. anlık sinirle devlet ve millet zararına hareket edebileceğini gösteriyor.

diyor ki "abd olsa soramazsın". bize ne arkadas abd den? nerden cıktı o?

digér taraftan; abd ekonomisi belli,itibarı belli. yapilan yardimlar bile senatonun onayından geçiyor. ayrıca türkiyeyi bu hale getiren yine erdogan.

erdogan diyor ki "istihbarat böyle hamleler yapabilir". elimizde ne var şu an? o gönderlen silahlar devletimizin bekasını korudu mu? suriyeyi az çok takip eden birisi bunun cevabını verebilir. ne fıratın doğusundaki kırmızı çizgimiz kaldı ne esed gitti. hayır yine de o fransız gazeteci ukalalik etmis tamam ama kabadayılıkla olmuyor bu işler. bi boka yaramayan o silahlarin hesabinı burada soramadıgımız icin adamlar soruyor devamlı. abd yi geçtim adamlar diğer gelişmekte olan ülkelere bile bu soruyu soramiyorlar. bu da itibarla alakalı bir durum. itibarda da adalet olgusu büyük önem taşıyor bana kalırsa dünyada. benim gördüğum kadarıyla ülkemizin üçüncü dünya ülkeleri kadar itibari ya var ya yok. o kadar.

nerden tutsan elinde kalıyor.
1 /