erkeğin kadına yavşamasından hoşlanmayan erkekler

deep thinker deep thinker
erkeğin kadına kur yaparken salaklaşmasından dolayı.

(bkz: erkeğin kadına kur yaparken salaklaşması)

adı üstünde yavşak demiş yahu. dilde bile nefret var. flört etmenin kur yapmanın adı yavşaklık.

bir nevi satış yapıyor orada. önce buz kırmaya, sonra olmaz görüneni oldurmaya, yalandan veya gerçekten "ihtiyacım yok" diyen müşteriyi ikna etmeye çalışıyor. bu işin içinde mind trick var, komiklik var, abartılı övgü var methiye var kendini aptal duruma düşürme var..

reel rasyonel izaha kafası basmadığı için veya güvenmediği için "ben anlamam beni ikna et" modundaki patrona / amire şirinlik yapan "oğbican boq şimdi olay şöylea" diyen çalışanı yalaka bulmak gibi..

bu erkek de meriç bulunur. halbuki meriç bu değildi tabi.. dangalaklar buraya getirdiler. neyse..

halbuki yalaka da değil bu. ekmeğinin rızkının peşinde. sizin gibi. bizim gibi.


bu arada ben de çok saygı duyduğum adamı, coolluğunu koruyarak da olsa birine götün götün yanaşarak yazarken gördüğümde içimden "ulan sen de mi" diyorum.

ama yapmamak lazım, manasız. kimse gerçekten sevimli değil. herkes ekmek peşinde. ve bak aynı ekmeğe koşmuyor olsalar bile birbirlerinin koşmasından rahatsız olurlar. halbuki kendi yazışları da public olsa belki onlar da komik görünür.

abes bişey mi kardeş yazış? kabahat mi ayıp mı örtelim?

yapamıyosan kıskanma?

herkes sean connery, ayhan ışık, george clooney değil ki yazışı bizi rahatsız etmesin cool gelsin? bu adamlar daş mı yesin?

netice olarak;
(bkz: herkes kendi meşrebince birilerini sikmeye çalışıyor)

en azından bence öyle en azından bence öyle
aha bak daha yeni bi arkadaşım çocukla konuşmasını gösterdi. arkadaşım tersledikçe çocuk alttan almış hep. normalde derim ki yazık yapma. ama artık şöyle bir farkındalığım var.
topu topu birkaç gündür konuşuyorlar çocuk aşık olabilir mi hayır. ee neden böyle gurursuz tavırlar o zaman. bak aşık olma ihtimali olsa saygım var derim ki çocukla oynama.
ama sayın erkekler iki meme elleyeceğiz diye karakterinizi şekilden şekile sokarsanız kusura bakmayın da hakediyorsunuz yani. bu nedir mk. az şeklin şemalin olsun ya.
bu yavşak tiplerden de hoşlanmak zaten tuhaf olurdu.