erkeklerin sürekli küsmesi

1 /
rose whisper rose whisper
bir gerçek.

küserek karşılarındakini cezalandırıyorlar güya. kadın tarafını özür diletene kadar çıt çıkmıyor. bu gerçekten kötü niyet ben başka şekilde yorumlayamıyorum. amaç sorun çözmek değil karşı taraftan intikam almak. öyle bi ketumluk ki taş çatlatır.

babam böyle. gördüğümden böyle bi erkekle asla evlenmeyi düşünmüyorum. hayatı zehir eder bunlar. umarım bi hata yapmam seçim yaparken.

küsüp sen konuşmayana kadar konuşmayan erkeği pat diye boşayacan. bunların anladığı dil bu.
bismillahirahmanirahimof bismillahirahmanirahimof
doğru bir tespit.

bu aslında kaçışın yoludur. kimi sorumluluktan, kimi ilgiden, kimi derin buhranlarından kaçmak adına yapıyor bunu.

tabi bunda temel kıstas yetiştirilme şekli ve kendini geliştirmedir. özellikle yeni genç nesil erkeklerde aşırı derecede gözlemliyorum bu durumu. bazen diyorum kaçmak iyi fikir ben de mi küssem ama beceremiyorum. biraz da yetenek işi bu.
baseline baseline
var olan ve karşılaştığım bir gerçek ne yazık ki. bu başlık hakkında bir yetenek ya da yeteneksizlik bile yazılmış ki ne alaka diyorum. bunun yaşla ve aile ile ilgili olduğunu da düşünmüyorum.

neyse liste uzar. cinsiyetçi bașlıklar konusunda hassasım. ama ben bir insan olarak psikiyatrlar ve sosyologlardan erkeklerin bu küsme halleri ve kapris yapma nedenlerinin bilgilenmek adına açıklamasını rica ediyorum, teşekkürler.
brsmsl brsmsl
başlığı açan saygıdeğer yazar arkadaşımızın erkekleri çelikten yapıldığını sandığını gösteren başlıktır.

sık sık yaptığım eylem. hatta yapılan eyleme karşılık küsme sürelerim bile bellidir.

diş macununun ortadan sıkılması eylemi: 20 dakika konuşmam, eylem tekrarlanırsa 1 saat, bir daha tekrar ederse kendime ayrı bir diş macunu alırım.

telefonda konuşuyorken araya girme çabası: nazikçe uyarırım baktım olmadı, yukarıda belirtilen aktiviteyle küsme sürem benzerdir.

randevuya sebepsiz geç gelinmesi ve güneş altında bekletilmesi: fena trip atarım. 10 gün mesaj atmam.

bundan 30 sene önce cep telefonu yaygın değilken bile arkadaşlarımızla 3 gün önceden sözleştiğimiz saatlerde buluşuyorduk sevinç pastanesinin önünde. bu yeni nesil tırt abicim tırt.

yukarıda bahsettiklerim çok ufak tefek örnekler. ihanete uğramak, insanların yalanına maruz kalmak gibi durumlarda tabii ki küserim...

ama küsmeden önce öyle ya da böyle karşı tarafa yaptığının yanlış olduğunu anlatmak gerekir.
yoksa bunu anlatmadan küsmenin pek de bir anlamı yok..
eskidenburalardutluktu eskidenburalardutluktu
kadınlar tarafından yetiştirilmelerinin yan etkisidir.

geçmişte eli kılıç tutan, babaları tarafından yetiştirilmiş erkeklerin trip attığını tahayyül edebiliyor musunuz?

bunu cinsiyetçilik olarak algılayabilecekler olacaktır ancak evrimsel olarak kadına ve erkeğe yüklenen sorumluluklar ve yaşayış tarzı son yüzyılda hızla değişiyor. bunun bir sonucu olarak erkek ve kadın cinsleri giderek davranışsal bağlamda birbirine yakınsıyor.
mgun mgun
kadınların uzlaşmacı tavırdan uzak olmasıyla alakalı bir durum... başlıkta kısıtlama yok o zaman örnekler artar misal hemcinsler arasında böyle bir şey olmuyor direkt çözüme ulaşılıyor ama karşı cins söz konusu olunca erkek kısmı kafa sağlığı açısından bu yolu tercih ediyor yani kaçma kovalanma mevzusu falan geçiniz bu işleri...

orta yol her daim bulunur, bulunamıyorsa da bırakın dağınık kalsın... ayrıca erkek küsme noktasına kadar geldiyse karşı taraf da bir zahmet kendine baksın... söz konusu erkek olunca ayağının altındaki sandalyeyi tekmelemeye bayılıyorsunuz mq!

küsler!
isveç norveç danimarka isveç norveç danimarka
var olan bir gerçek. hatta küstüğünü fark edip gel konuşalım çözelim dediğinizde 'ne küscem ya küsmedim ben hıh' diye trip atanı da gördü bu gözler.

ancak fark ettiğim üzere genellikle duygu sömürüsü yaparak istediklerini yaptırmak adına bu taktiği kullanıyorlar. alındıklarından falan değil yani. zaten erkeğin alınganı da ne bileyim çekilmiyor ya.
müthiş sol ayak müthiş sol ayak
modern zamanlarda olağanlaşan hadise.
ben de bunlardan biriyim. yalnızca en yakınlarıma gösteririm bu tarafımı.

bütüne bakınca şunu görüyorum kendimde: çocukça eğlenmek isteyen tarafımı kaybetseydim, hayatın anlamını otelden çıkılmayan tatillerde, arabamın modelini yükseltmekte arayan işkolik ve eq'su düşük bir beyaz yaka olurdum.

şanslıyım ki, beni sevenler yanımda. toplumsal cinsiyet rollerinden habersiz yargı dağıtan sizler pek de umrumda değilsiniz. swh
format at geçer format at geçer
küfür etmemek için küserim. çünkü yurdum kezbanı insanı gerçekten çileden çıkarıyor. en güzeli susmak ve bir daha konuşmamak canı dayak istiyorsa başka kapıya gitsin. biz senle kavga edemeyiz diye teklifimi rededen kız gördü bu gözler.
önlere doğru gerileyelim bi zahmet önlere doğru gerileyelim bi zahmet
kezbanlara bak hele...

biri demiş ki evlenmem, öbürü demiş ki gerçek erkek olmayı öğrenirler falan.

hayalindeki gerçek erkeği bul onunla beraber ol ulan o zaman dingil. "gerçek erkek" olmayı öğretme çabasına girişme.

sen de evlenme.

tanım: tepkisini gösteren erkektir. daha doğrusu insandır. kimse de umrunda olmamalıdır.
oneonone oneonone
insan anlatacağı şeyi karşısındakinin anlayamayacağını farkettikten sonra daha fazla konuşmaz. kendisini, nefesini tüketmek istemez. karşısındakinin tepkilerinin sinirini hoplatacağını düşünerek kendini geri çeker. bu anlamda küsene değil, küstürene bakmak lazım ilk aşamada bence.
1 /