erol evgin

2 /
critical critical
türk hafif müziğinde gerçekten başarılı olmuş, halk tarafından çok sevilmiş, mimar, müzisyen, sanat adamı. erol evgin e bakınca türkiye de sanatçıyım marjinalim şöyleyim böyleyim söylemlerine gülünüyor, o kadar marjinalsin ama bu kadar normal bir adamın sanat anlayışının kırkta birine sahip değilsin, dinleyici kitlesine olan saygısının binde bilmem kaçı yok sende denilesi gelir.
earendill earendill
lost'taki john locke'a benzerliği ile vatan gazetesindeki bir habere konu olan ünlümüzdür. gerçekten iki fotoğraf arasında neredeyse tek fark erol evgin'in saçlı, locke'un kel oluşu. işin kötüsü şu ki gazetevatan'da yeralmamakla birlikte aslında erol evgin'in saçları da gerçek değil peruk. yani iki kişi birbirlerine onların sandığından da çok benziyorlar aslında.


pandekt pandekt
çocukların şarkı söylediği programda adını şimdi hatırlayamadım son derece yapmacık tavırlar sergileyen sanatçı, evet gerçek sanatçı. ama neden o programda o derece yapmacık davranıyor bilemiyorum. kameraya bakarak çocukları seviyor, kameraya bakarak ah canım benim, ah yavrum benim, ah pek sevimli gibi laflar ediyor.
pınar altuğ bile daha samimi.
huseyin kara huseyin kara
o kadar kibar bir beyefendidir ki; tiyatromuza oyun izlemeye geldiğinde kendisine denk gelen kırık koltuğa sesini çıkarmadan oturmuş (pislik çıkarmamış), oyunun sonunda salonda tek başına ayağa kalkıp alkışlamış ve tiyatrodaki herkese iyi akşamlar dileyip salondan ayrılmıştır.

onun da bir çok insan gibi çok ince bir yanı vardır. hani bazı insanlarda ara ara rastlarız ya bu özel yanlara. ama erol evgin'i özel kılan bu ince yanının hep hayatında olmasıdır; bu bir an değildir bütün yaşamını kaplayan bir nezaketliktir. kıymetinin bilinmesi gereken sanatçıdır.

hele ki kendini çok beğenmiş sanatçıların yanında ısrarla göklere çıkartılması gereklidir ki, kendini çok beğenmiş sanatçılar daha çok çatlasın.

(bkz: en çok bana soracaksınız)
spesalutis spesalutis
anlattığı "fenerbahçeilerin bir gecesinde erkek seyircilere aslanlar diye hitab ettiğini ve salonun buz kestiği" hikayesi söylediği "söyle canım" isimli şarkısının sözlerine dahil mi ettiğini merak etmeye başladığım adam. arkadaş bir insan hep mi aynı hikayeyi anlatır? bu gece beyaz show'da çıktı bu şarkıyı söylüyor lay lay lay kısmını önce kadınlara sonra erkeklere söyletti. erkeklere söylettikten sonra bekledim yeniden anlatacak mı bu hikayeyi diye. adam kelimesi kelimesine aynı anlattı. artık ezberledik be adam. bir de hikayenin gerçeklik boyutu var. acaba gerçekten böyle bir olay gerçekleşti mi?
2 /