erwin koeman vs fatih terim

sakil sakil
erwin koeman 57, fatih terim 65 yaşında.

futbolculuk kariyerlerinde fatih terim, adana demirspor (5 sezon) ve galatasaray (11 sezon) formaları giymiş. erwin koeman ise fc groningen (7 sezon), psv eindhoven (7 sezon) ve kv mechelen (5 sezon) formaları giymiş.

teknik adamlık kariyerlerinde fatih terim türkiye millî takımı, galatasaray, fiorentina ve milan'ı çalıştırmış. erwin koeman ise rkc walwijk, feyenoord, macaristan millî takımı, fc utrecht ve fc eindhoven'i çalıştırmış. şu an fenerbahçe'yi çalıştırıyor. bunun yanında fatih terim'in sadece türkiye millî takımı ile yardımcı antrenörlük tecrübesi varken erwin koeman bu tecrübeyi psv eindhoven, southampton, everton ve son olarak fenerbahçe ile yaşadı.

bu arada fatih terim'in herhangi bir akrabası futbol dünyasında yer bulmazken erwin koeman'ın babası, kardeşi, oğlu ve yeğeni futbol dünyasında kendilerine yer bulmuşlar. oğlu menajer. kardeşi hollanda millî takımı teknik direktörü. efsane bir futbolcu zaten aynı zamanda. babası da hollanda takımlarında futbol oynamış zamanında. yeğeni de futbolcu.

ben bilgileri verdim. kıyaslama kısmı sizde artık.