eşcinsel çocuğun olsa yapacağın şey

2 /
confessions confessions
hiç eşcinsel arkadaşınız oldu mu?
arkadaş derken; kuru bir merhaba ya da çevreden tanıdığınız biri değil de uzun yıllar konuştuğunuz sohbet ettiğiniz bir birinizi arkadaş olarak bildiğiniz gerçek bir arkadaş...
gerçekten sormak lazım.
ya da iş yerinde eşcinsel bir arkadaşınız oldu mu?
soyut bir arkadaşlık, iş yeri arkadaşlığı. üstünkörü merhabalar, sıradan konuşmalar, yolda karşılaşıp birlikte şirkete-iş yerine geldiğiniz veya paydos ettiğiniz zaman birlikte otobüse garaja metroya vapura gittiğiniz...
yolda sohbet ettiğiniz ya da paydoslarda yemek çay sigara aralarında gidip masasına oturup o da gelip sizin yanınıza oturup havadan sudan şeyler konuşup gülüp şakalaşıp laylaylom yaptığınız...
tüm bunlar sırasında size imalı bakışlar ve suratlarda "hııııım" ifadesi olan insanları fark ettiniz mi?
eşcinsel arkadaşınızın kadın veya erkek olması bile bu tepkilerin seviyesini değiştirir.
bir kadın iseniz eşcinsel bir erkek veya eşcinsel kadın ile yaptığınız arkadaşlık başka tepkilere yol açar, bir erkek iseniz eşcinsel bir kadın veya erkek ile arkadaşlığınız farklı tepkilere yol açar.
mesela; bir erkek olarak gay biri ile yaptığınız arkadaşlık (yemeğe birlikte çıkma, maça gitme, eğlencede olma başka bir tepki alırsınız, lezbiyen biri ile başka bir tepki alırsınız.
bu tepki tavan-taban arasında değişir.

tüm bunları yaşayan biri olarak acaba eşcinsel bir evladım olsa ne olur diye kendime soru sormaya korkuyorum.
bıraktığınız top sakal, uzattığınız saç, tercih ettiğiniz giyim-yaşam tarzı, inanç ve ideoloji için laf söyleyen bu 1930'lar seviyesinde ve hızla araplaşan bağnazlaşan bu toplumda ruh sağlığınızı koruyabileceğinizi nasıl düşünebilirsiniz ki...

inanın çocuğunuzun cinsel tercihi yaşam şekli bir önem ifade etmez.
kızabilir veya hoşgörü ile yaklaşırsınız.
evladım der veya evlatlık dan ret edersiniz. bu size kalmış; lakin, bu toplum çevre sizi öyle bir hale sokar ki evladınızın eşcinsel olması artık size bir şey ifade etmez.
epoksietan epoksietan
doğuştan eşcinsel olamayacağına göre sonradan bunu kendi tercih etmiş olmalıdır ve insanlar kendi seçimlerini yaşar. büyük konuşmayım ama yardım isterse normalleşmesi için elimden geleni yapar, kabul etmezse de iletişimi keserim.
jelly jelly
severim. çocuk benim çocuğum evet ama tercih onun tercihi.

başka bir şey mi yapmam gerekiyordu? ay pardon türkiyede yaşıyoruz değil mi? psikolojik ve fiziksel şiddet uygulayıp, psikoloğa götürüp, dışlayıp en sonunda da evlatıklıktan reddetmem gerekiyor galiba.
the red queen the red queen
daha önce bir yerlerde tarkan ile kanka olduğunu yazdığım amcamın oğlu eşcinseldi. geçmiş zaman çünkü intihar etti. intihar nedeni cinsel kimliği değildi bir yerde ama o da sonuca götüren etkenlerdendi. bir insan neyse odur. doğa anomalilerle doludur ve bunları kimseye zararı yoksa kabullenmek gerekir. kendi sahip olduğu özelliklere iyi gözüyle bakıp diğerlerini kabullenememek ve kendince düzeltmeye çalışmak sığ görüşlülüktür.

bir insan eşcinsel ise onu tedavi ve eğitimle değiştirmeye çalışmak yersiz bir çaba olur ve sadece o kişinin hayatını boş yere psikozlarla doldurmaya yarar. cinsel kimliği daha geri plana almamız lazım. bir insanın cinsiyeti sadece o kişiyle cinsel aktivite niyetiniz varsa önemli olmalı.
acid rain acid rain
bakiyorum da herkes olgunlukla karsilarim minvalinde zirlamis. davulun sesi uzaktan hos gelir. el sikiyle gerdege girmeye gerek yok. bu tarz durumlar, bir tur cinsel kimlik hastaligidir. tedavi edilmesi de gerekir.

edit: bazi suserlarin zoruna gitmis ki mesaj yoluyla hakaret edebiliyorlar. anca anonim kimlikler arkasindan hakaret edin. bu konu hakkindaki fikrim her zaman ayni. yarasi olan gocunur...
astral gay astral gay
neredeyse tüm giriler eşcinsel bireylere acıma yönüyle ağır basıyor..
evet fazlasıyla dışlanıyoruz lakin buradayız, hayatta sizler kadar başarılı olmak, sizler kadar var olmak için elimizden geleni yapıyoruz.
bundan da gücenmiyoruz..

eşcinsel bireylerin ailelerinden beklentileri sadece gerekli ilgi ve sevgiden başkası değildir.

homofobisi batsın ortadoğunun, eşcinsel olmak, cinsel yönelim farklılığına sahip olmak hep "yaradılışa ters" olarak kanıksandığından sürekli olarak bir "tedavi", "düzeltme", "normal olma" baskısı var..

senin karşı cinste aradığın mutluluk neyse benim de hemcinsimde aradığım bu..

hepsi o!
kaşarerkek kaşarerkek
havadan atıp tutmayın diyeceğimde buda yanlış bir tabir olacak ''an''' a göre değerlendirilecek bir olayın altyapısını ne kadar hoşgörülü hazırlarsanız olabilecek durum anında bakış açınız o kadar geniş olur.

#17523947 arkadaşımız çok güzel bir cümle yazmış.
''senin karşı cinste aradığın mutluluk neyse benim de hemcinsimde aradığım bu..

hepsi o!''

bu bakış açısına ne denilebilir ki?
doyen isg doyen isg
çok zor ve meşakkatli bir hayatı olacağı için üzülürdüm.
ama insan olarak, ana baba olarak, onların hayatını bizden sonra,
en iyi şekilde sürdürmesi için gücümüzün yettiğince çabalamalıyız.
diye düşünüyorum.

keşke hayatı daha güzel yapmaya gücümüz yetebilse: oysa yaşamaya çalışan insancıklarız.
ve dünyada hepimize yer var.

toprağın altında da.
sladko sladko
şurada yazılanları çizilenleri okuyunca insanların ne kadar boktan yaşadıklarını, ne kadar zorda olduklarını, nelerle yargılandıklarını daha iyi gördüm.

lisede biseksüel olmaya özenip sınıf arkadaşıma oral seks yaptırmıştım bi keresinde. olmadı tutmadı diyerek aklımdan çıkarmıştım ki yıllar sonra bir aile meclisinde dile getirdim konuyu. millet gülüp geçti.

yani sonuç olarak bu tarz şeyleri sayfalarca tartışmanın ne alemi var? millet uzaya çıktı geyiğini geçicem de "take it easy" diyorum. ankara'nın istanbul'un göbeğinde yaşıyorsan neyin meşakati allah aşkına? dünya değişiyor artık.
dingonun ahırında yaşayan başçavuşun eşeği dingonun ahırında yaşayan başçavuşun eşeği
sonuçta o benim çocuğum değil mi? eş cinsel olsa da benim çocuğum olmasa da. onu severim. ailesi tarafından reddedilmiş çok genç yaşta kendi ayakları üstünde durmaya çalışan bir çok eş cinsel birey var. ve bence en azından bu durumda bile çocuğu sevmiyorlar zaten çocuğu hiç sevmemişler. benim bile bu durumda olan arkadaşım var.

eş cinsel eğilimin erkek çocuk için babayla annesi için rekabet edememesinden kaynaklandığını düşünmek çok ta yanlış olmaz. sonuçta baba karısını sevmiyorsa çocuk ta bunun farkındaysa her insanda olduğunu gibi sevgiye muhtaç olduğunu düşünürsek çocuğun bu sevgiyi kadınlarda bulamayacağını düşünmesi de çok normal bir tepki olur. aynı şey kız çocuğu için de geçerlidir.

ve bence bu kesinlikle psikolojik bir tepki. bunun bir rahatsızlık olduğunu düşünmüyorum. sonuçta hepimiz doğamız gereği üremek-çoğalmak istiyoruz ama bu durum için bu söz konusu değil. çocuk annesinden babasından öğrendiği şeyleri (ki bunların çoğu onların anlattığı değil yaptığı şeylerin gözlemi sonucu) dünyasında ayakta kalabilmek için uyguluyor. bu kadar.
2 /