eşcinsel çocuğun olsa yapacağın şey

2 /
acid rain acid rain
bakiyorum da herkes olgunlukla karsilarim minvalinde zirlamis. davulun sesi uzaktan hos gelir. el sikiyle gerdege girmeye gerek yok. bu tarz durumlar, bir tur cinsel kimlik hastaligidir. tedavi edilmesi de gerekir.

edit: bazi suserlarin zoruna gitmis ki mesaj yoluyla hakaret edebiliyorlar. anca anonim kimlikler arkasindan hakaret edin. bu konu hakkindaki fikrim her zaman ayni. yarasi olan gocunur...
astral gay astral gay
neredeyse tüm giriler eşcinsel bireylere acıma yönüyle ağır basıyor..
evet fazlasıyla dışlanıyoruz lakin buradayız, hayatta sizler kadar başarılı olmak, sizler kadar var olmak için elimizden geleni yapıyoruz.
bundan da gücenmiyoruz..

eşcinsel bireylerin ailelerinden beklentileri sadece gerekli ilgi ve sevgiden başkası değildir.

homofobisi batsın ortadoğunun, eşcinsel olmak, cinsel yönelim farklılığına sahip olmak hep "yaradılışa ters" olarak kanıksandığından sürekli olarak bir "tedavi", "düzeltme", "normal olma" baskısı var..

senin karşı cinste aradığın mutluluk neyse benim de hemcinsimde aradığım bu..

hepsi o!
kaşarerkek kaşarerkek
havadan atıp tutmayın diyeceğimde buda yanlış bir tabir olacak ''an''' a göre değerlendirilecek bir olayın altyapısını ne kadar hoşgörülü hazırlarsanız olabilecek durum anında bakış açınız o kadar geniş olur.

#17523947 arkadaşımız çok güzel bir cümle yazmış.
''senin karşı cinste aradığın mutluluk neyse benim de hemcinsimde aradığım bu..

hepsi o!''

bu bakış açısına ne denilebilir ki?
doyen isg doyen isg
çok zor ve meşakkatli bir hayatı olacağı için üzülürdüm.
ama insan olarak, ana baba olarak, onların hayatını bizden sonra,
en iyi şekilde sürdürmesi için gücümüzün yettiğince çabalamalıyız.
diye düşünüyorum.

keşke hayatı daha güzel yapmaya gücümüz yetebilse: oysa yaşamaya çalışan insancıklarız.
ve dünyada hepimize yer var.

toprağın altında da.
dingonun ahırında yaşayan başçavuşun eşeği dingonun ahırında yaşayan başçavuşun eşeği
sonuçta o benim çocuğum değil mi? eş cinsel olsa da benim çocuğum olmasa da. onu severim. ailesi tarafından reddedilmiş çok genç yaşta kendi ayakları üstünde durmaya çalışan bir çok eş cinsel birey var. ve bence en azından bu durumda bile çocuğu sevmiyorlar zaten çocuğu hiç sevmemişler. benim bile bu durumda olan arkadaşım var.

eş cinsel eğilimin erkek çocuk için babayla annesi için rekabet edememesinden kaynaklandığını düşünmek çok ta yanlış olmaz. sonuçta baba karısını sevmiyorsa çocuk ta bunun farkındaysa her insanda olduğunu gibi sevgiye muhtaç olduğunu düşünürsek çocuğun bu sevgiyi kadınlarda bulamayacağını düşünmesi de çok normal bir tepki olur. aynı şey kız çocuğu için de geçerlidir.

ve bence bu kesinlikle psikolojik bir tepki. bunun bir rahatsızlık olduğunu düşünmüyorum. sonuçta hepimiz doğamız gereği üremek-çoğalmak istiyoruz ama bu durum için bu söz konusu değil. çocuk annesinden babasından öğrendiği şeyleri (ki bunların çoğu onların anlattığı değil yaptığı şeylerin gözlemi sonucu) dünyasında ayakta kalabilmek için uyguluyor. bu kadar.
simeranyadan selam simeranyadan selam
modernlikte ıkınmaya geçilmiş.
bu anormal durumu normalleştirmeye çabalayanlar, oğlunuzu bir erkekle öpüşürken hayal edin bakalım, ne kadar tahammül edilebilir bir durum?
çift cinsiyetli doğan, kimlik karmaşası yaşayan kişiler haricinde benim için bu durum sapkınlıktan başka birşey değildir. yukarıdaki yazar gibi " özenti" ile bile deneyenler varken kimse benden bu duruma saygı göstermemi bekleyemez.
hem doğaya aykırı, sapkın bir ilişki yaşa, hem de saygı bekle. oldu canım. görürsem söylerim.


(bkz: tercihinin arkasında durmak )
nostrillon nostrillon
bir ebeveynin eşcinsel evladına eşcinsel olmayan bir evladından farklı olarak yapması gereken tek şey var;
-bu başlıkta da yazan bazı gereksizler gibi başkalarının kimlerle nasıl seks yapmak istediğine karışabileceğini düşünen zavallıların her zaman var olacağını, bu insanlara aldırmaması gerektiğini bir güzel anlatmak.
"senin kiminle ne şekilde seks yaptığın ben de dahil hiç kimseyi ilgilendirmez" demek. zira eşcinsel bir bireyi heteroseksüel bir bireyden ayıran tek fark bu.
elfimben elfimben
empatimi sonuna kadar zorladim ve yine de canim evladim diyecegime karar verdim..bu insan napmis adam mi kesmis hirsizlik mi yapmis..ustelik dogustan gelen ozelligi kendi elinde degil..hirsizlik karaktersizlik dogustan gelmez..insanin kendi secimidir..ben aksine homofobik cocugum olursa kapi onune koyarim..bi insanin yatak tercihleri oglum da olsa kizim da olsa ozelidir..beni baglamaz..karakterler bakidir ve gerisi bi hictir.
fruit fly fruit fly
önce her türlü gelişimini tamamlayabileceği hijyenik, organik, stressiz bir ortam sağlardım.sonra da yurtdışında yaşamak isterse destekledimi söyler, postalardım. win-win
selimciğim selimciğim
(böyle kaydırık, cumartesi eki tadında bir soruya yanıt verdiğim için üzgünüm)

mümkünse yenisini yapmayı düşünürdüm (hele hele, kağıttan kurbağa yapıyor sanki). üremişsem, zaten genlerimle ve dünyaya bakışımla öldükten sonra da yaşamaya karar vermişim demektir. eşcinsellik burada bir engel teşkil ediyor.

işinize gelince doğa kanunları, evrimsel paradigmalar, işinize gelince bilmem ne olmuyor.
2 /