eski sevgili ile arkadaş kalmak

mp5 mp5
salaklık değildir. doğru kullanıldığında silaha dönüşebilir. birazcık psikoloji ve ikna teknikleri okuyun arkadaşlar hayatınız güzelleşir. arkadaş takıldığın eskinle baş başa kaldığında çok ateşli bir sevişme deneyimleyebilirsin.
bilemeemm bilemeemm
o kadar eski yaşanmış şey varken, bu iki kişi bunların hepsini unutup nasıl arkadaşlık gibi bir ilişki kurabilir ben gerçekten anlamıyorum. iyi ayrılmak kötü ayrılmak hiç fark etmez. o kişiyle özel bi şeyler yaşandı ve bitti sonuçta. bitti ki bir sebebi vardı demekki. sevgililik zaten içinde arkadaşligi hatta özünde arkadaşlığı barındırdığı için, sevgililik bitince arkadaşlık zaten bitmiş oluyor bana göre. gerçekten gereksiz bir uğraş olarak görüyorum.

edit: imla
brsmsl brsmsl
eski sevgiliyle değil de eski eşimle başardığım eylemdir.
arada çocuk olunca zaten mecbursunuz.
arada sırada kavga ediyoruz, arada sırada o bana trip atıyor ben ona gıcık oluyorum falan, öyle gidiyor işte.
bu arada insan 7 yıldan fazla tanıdığı birini kolay kolay hayatından çıkartamıyormuş aklınızda bulunsun...
oquxixupo oquxixupo
on yıl sonra olunca olabiliyormuş bu. hatta birbirini anlamak daha kolay olabiliyormuş, zaaflardan, beklentilerden uzaklaşınca. insansınız olum hepiniz, kalbinizin sevgi dolu tarafını konuşun karşılaşırsanız, güzelliklerden bahsedin.
harmonai harmonai
sevgili dediğimiz ilişki türü çokça sevgi, yüksek miktarda beğeni ve bolca arkadaşlık barındırır. o dünyanın en kusursuz varlığı gibiyken kusurlarını sevgi örter. herhangi bir tartışma anında ona ne kadar kızmak isteseniz de yüzünde en sevdiğiniz gülümsemesi size ne kadar karşı konulmaz olduğunu hatırlatır ama tüm bunların üstünde bir noktada her sorunu çözen onun en iyi arkadaşınız olmasıdır.
zamanla, nankör insan benliğinde beğeni azalır, tahammülü düşük bir sevgiyle idare ederken elinizde kalan tek şey arkadaşlıktır ki ilişki bitiyorsa artık onun bile hatrı kalmamıştır.
sevdiğiniz insanı hayatınızdan çıkarma noktasına geldiyseniz dostluk kavramını da bir kenara koymuşsunuzdur. ısrarla arkadaş kalmaya çalışmak kendine eziyet, geçmişe de saygısızlıktır.
onun yeni sevgilisi, sizin hayatınızdaki yeni insan tarzında görüşmeler günümüzde çağdaşlık gibi görülse de eski kafalı olmak bazen hepsinden güzeldir. önünde eski ibaresi olan sevgili, arkadaş etiketiyle hayatınızda yer alıyorsa iki taraftan biri hâlâ hislerine yeniliyordur.
dupduru dupduru
arkadaş kalmayı başarabiliyorsan hala bitmemiş birşeyler var demektir. bu da hala değer verdiğini gösterir. günümüzde "ayıldık ama artık dostuz" kavramı hiç samimi gelmiyor. insan zaten zar zor buluyor kafa dengi olanı. bir şekilde yolları ayırma kararına varmak daha da zor. üstüne bu iki insan hayatına devam edecek. yeni yeni insanlar dahil olacak. arkadaş kaldığınız için sende tanışacaksın yeri geldiğinde.
mesela yeni sevgiliye; "bu eski sevgilim, ayrılalı falanca oldu ama dost kalmayı başarabildik, kendisi çok değerli benim için" denilecek ve bundan mutluluk duyacaksın? o uzatılan elle tokalaşan sevgiliden de şüphe ederim. ister eski kafalı denilsin isterse çağdışı. bence böyle bir tanışma saygısızlık. başlıca evrim geçirmiş yeni meriçlik adeta.
böyle bir arkadaşlığı sürdürmeye devam eden ya gerçek anlamda sev(e)memiştir, ki bunu bir nebze olsun anlarım, ya da aşırı rahatlıktır bu. hatta genişlik.
arada çocuk ya da yabancılarda olduğu gibi evcil hayvan varsa, yine anlarım bu arkadaşlığı. çünkü ortada paylaşılan bir şey var sonuçta. onun dışında bu arkadaşlık error.