eski sevgilinin evlendiğini duymak

1 /
kilciklitazefasulye kilciklitazefasulye
çok koyar... yaşadım biliyorum. aslında bitmiştir senin için ona dair ne varsa. bitirdim sanırsın işte... onca sene sevmişken, kavuşamamışken hem de ve biliyorken onun da aslında seni ne çok sevdiğini onunla yaşadıklarınız, gittiğiniz yerler hala aklındayken... sana hediye ettiği şapka, kalem, çanta, rozet her şey baş köşesindeyken hala anılarının, koyar... öyle böyle değil hem de... o kadının yeinde senin olma ihtimalin koyar, orada olamamanın pişmanlığı koyar, onun düğün fotoğrafında gördüğün anlamsız gülümseme koyar, o gülümsemenin ardında gördüğün ve aslında bir tek senin görebildiğin ince hüzün koyar... onun mutluluğunu istemekle, yanında olmasını istemenin bencilliğinin arasında kalmak koyar... o çizgide dururken ayaklarını kesen bıçakların acısı koyar... ne öyledir ne böyle işte... sen bitirdim, devam ettim derken, öyle sanırken aslında hala onda kaldığını görmek koyar ve onun yoluna devam edebilmiş olması... giden sensindir ama nedense onu suçlarsın devam etti diye... bencilliktir belki de bu ama onun hayatına devam etmiş olması bile acıtır canını... üstelik bir de tesadüfen yıllar sonra ilk defa rüyanda gördüğün için tam da nikah gününde arkadaşça atılmış bir mesajda 3 kelime ile öğrenmişsen evlendiğini... o zaman kalkamazsın altından işte... bu dip noktasıdır... bir süre daha devam edesin aynı hüzünlü hale ama geçer neticede... ayağını vurup yere yaparsın daha önceden yaptım sandığın sıçrayışı...
ozlemmelzo ozlemmelzo
sevgilinin zamanında neden "eski"diğine bağlı olarak farklı tepkiler göstereceğiniz durumdur. bazen gerçekte olmuş evliliği duymak değil de sadece hayali bir evliliği rüyanızda görmek bile ruh halinizi yerle bir etmeye yeter zaten. kimi durumlardaysa hı iyi olmuş mutlu olur umarım gibisinden içi boş dileklerle geçiştirir ve unutursunuz bu haberi. böyle tepki verenlerin çoğu oldukça mutludur, hatta belki kendisi çoktan evlenmiştir ve eskileri hiç ama hiç umursamıyordur.

yalnız biraz önce de dediğim gibi rüyada eski sevgilinin evlendiğini görmek bile bu kadar koyuyorsa insana, acilen bir şeyler yapmalı. ama ne yapmak lazım işte onu bilemiyorum. *
mehmet zulhayal mehmet zulhayal
sevgiliden sıkıntı basmışsa insanı ferahkatır. gülümsetir. onunla evlenen erkeğe hafiften acırsınız bile.

hala platonikseniz zordur, kelimelere sığmaz.

en kötüsü de hiçbir şey hissetmemektir. bu boşluk insana "yıllarımı boşuna heba etmişim" dedirtir. yaşanacak pek çok şeyi kaçırdığınızı anlatır.
nekrofobi nekrofobi
eğer evlendiğiniz insan ilk aşkınız/sevgiliniz değilse hemen hemen hepinizin zaten yaşayacağı durumdur.
bir gün bunu ben de yaşayacağım fakat hiç üzülmeyeceğim, çünkü biliyorum ki onu benim kadar kimse sevmeyecek ve o beklediği sevgiyi, ilgiyi bir başkasından asla göremeyecek, ama eğer bunun aksi olursa da hiç üzülmem, çünkü mutlu olmak herkesin hakkı.
1 /