eski sevgilinin mutlu olması

1 /
hocacevval hocacevval
yok diyene, ''bizim yollarımız ayrıldı, onun mutlu olması beni mutlu eder'' diyene tokat atarım çok net..

sonuçta onunla sinemaya gittiniz, hayatının en güzel filmini birlikte izlediğinizi düşünüyorsunuz..

sonuçta onunla yemeğe çıktınız, hayatının en güzel akşam yemeğini sizinle yediğini sandınız..

sonuçta onunla seviştiniz, hayatındaki en büyük hazzı sizin yaşattığınızı sandınız..

sonra msn'de kişisel iletisini okudunuz; ''hayatımın en mutlu günü (smiley)''..

muhtemelen yeni sevgilisiyle duygusal bir filme gitmişler, romantik bir yemek yemişler ve evde mart kedileri gibi şiddetle sevişmişlerdir..

siz özel falan değilsiniz..

hayal kırıklığına uğradınız, boğazınız düğümlendi ve hemen şuanki sevgilinizi arayıp teselli olmaya çalıştınız.. ''beni seviyorsun dimi aşkım'' diyerek aşkınızın kuvvetini teyit ettiğinizi sandınız..

bunlar insanlık halleri.. müsterih olunuz..
white musk white musk
ilahi adalet bazen işliyor bazen işlemiyor işte.

iyiler kazanamıyor hep.

tüm bağlar koparıldığı için mutlu olup olmadığı tahmin edilebilyor bazen.

ya "kesin mutludur" deyip işkence ediyor insan kendine başka derdi yokmuş gibi ya da "o da mutlu olamamıştır zaten." diye kendini rahatlatmaya çalışıyor.

facebook sağolsun bizi bu konuda hayli aydınlatıyor.

(bkz: eski sevgilinin facebook profil resmi)

yine de ben eski sevgilimin adriana lima misali bir kızla mutlu olmadığını düşünmeyi yeğliyorum!

mazoşistlik de bir yere kadar sonuçta!
myself myself
başlarda, geri dönecek biliyorum çok da pişman olacak diyerek kendini teselli eden bünye zamanla eski sevgilinin sensiz/bensiz/onsuz (hepimiz için durum benzer ne de olsa) yepyeni bir dünya kurmuş olduğuyla yüzleşmek zorunda kalır.

bir başkasına sevgilim ünvanını layık görmüştür bile... artık geri dönmeyeceği aşikardır eski sevgilinin. eski ünvanını benimsemiştir, değiştirmek gibi bir niyeti yoktur. başka birine adamıştır ruhunun iyi yanlarını. kötü yanları kalmıştır artık eskiyen sevgili için elde avuçta.

aman zaten şöyle böyleydi, şu huyuna da sinir oluyordum evreleri gelir konuk olur dillerin ucuna. unuttum bile ben onu yalanı sarar dört bir yanı. adam/kadın mutludur bir başkasıyla.

gözüne gözüne sokar mutluluğunu... sinir bozar. zamanla üzüldüğün şey eskiyen sevgilinin başkasına ait olmasından çıkar. geçen zamana, emeğine üzülürsün.

ve realite çıkar karşına, bi' başkası gelecektir bugün yada yarın. tıpkı onun hayatında yeni biri olduğu gibi senin de olacaktır ama yeni birine kendini tanıtmak nasıl da zordur aslında.

yeniden en başından başlamak nasıl da zordur.

hande yener nasıl da güzel anlatmış, yeniden başka biriyle aynı şeylerin yaşamanın zorluğunu.

nasıl zor şimdi tanışmak başka biriyle yeniden kurmak o devrilen cümleleri,
anlatmak kendini ilk kez anlatır gibi,
dinlemek her şeyi unutması zor olsun diye....

sevdiğim film hangisi, en sevdiğim şarkı, şiir, şair, yazar, çizer, siler,
bozar zamanın silgisi, silse yine iyi,
tükenmiş bir kalem inadında kalır izi
sen boşver sen boş vermez beni geri

nasıl zor şimdi...

eski sevgili gibi başka biriyle yeniden mutlu olmaya çalışmak nasıl da zor...

zor ama doğru insanı bulana kadar yaşanacak olan bu!
sureya sureya
malesef ki mutlu ibne.her şeyi değişmiş denyonun,hani ikiside entel olup "biz evlanmayı düşünmüyoruss"diyen salak çiftler varya onlardan bunlar.hatta daha süper örneği melekler korusundaki erkan-eylül çifti olmuş bunlar.bu salak askere gitmiş bide kro kro birbirlerini bekliyorlar şimdi bunlar,resmen sinir krizi geçircem.ulan sanane dimi bide evlenir bunlar kesin asker dönüşü bende facebooktan fotoğraflarına bakarım.yani kısacası siz mutsuz ve yalnızken geçmişte kalmış insanların da mutlu olmasını istemiyorsunuz,neden isteyeyim ki lan?!
yazdım durdum yazdım durdum
genel olarak kişiyi mutlu etmeyecek durumdur.benden ayrıldığı için mutlu, demek ki benden kurtulmak istiyormuş gibi düşüncelere kapılmamak mümkün değildir.zaten ayrılık sonrası kişi karşısındakinin mutlu olmasını pekde istemez.
methyl red methyl red
etkileyip etkilememesi yaşananlara ve sevgilinin 'eski' sıfatı almasından sonra geçen süreye göre değişkenlik gösterir. ha yok, 'ben bütün ilişkilerimi çok şiddetli yaşarım, sevgililerimi de öyle bir sahiplenirim ki kendime hapsederim' diyenlerdenseniz başka...
bellezza bellezza
nasıl ayrıldığınıza göre, insanda sevinç veya üzüntü doğuran hadise. eğer siz ondan ayrıldıysanız, sizi pek etkilemeyen durum. hiç bir şey ifade etmez sizin için. eğer siz ondan ayrıldıysanız ve sizi rahat bırakmamışsa ve ara ara "bir daha deneyelim" diyen bir insansa, rahatlatıcıdır. eğer o sizden ayrıldıysa ve siz atlatmışsanız veya baştan beri hiç umrunuzda olmamışsa, belki yeni sevgilisinin kim olduğunu merak edersiniz. daha ileriye gitmez.
ama (!) siz onu severken terk edildiyseniz ve hala seviyorsanız üzülürsünüz. tüm umutlarınız bir anda kaybolur. belki bir gün yine sevgili oluruz düşüncesi bir anda patlar. "acaba bana baktığı gibi ona da bakıyor mu? beni ozamanlar sevdiği kadar, seviyor mu onu? bana söylediği sözleri ona da mi söylüyor acaba? mutlu mu bari" diye düşünceler sizi meşgul eder ve belki de onun mutluluğundan ötürü, kendinizi avutursunuz ve bir yandan yaranız kanamaya devam eder. bu ne yaman çelişki?
filozofcocuk filozofcocuk
bazen de olmasa bile öyle olduğunu sanır.
eski fotoğraflarında -çıktığı insanlar olsa bile- yalnızdır ama sizinle çıkıp ayrıldıktan sonra fotoğrafları artık arkadaşlarıyla belli yerlerde yada eğlenirken çekilmiştir.

bunun mesajı:
artık hayatım değişti sosyalleştim gel de gör beni artık hiç bir şey yapamazsındır.
ama bilmiyordur ki bu çabalar unutma çabasıdır, bir daha düşünmemek içindir, zaman geçirmek içindir.

2 olasılık vardır:
ya gerçekten sizi unutucak kadar kalpsizdir,
ya da onunla güzel şeyler yaşamamışsınızdır.
kadıköyde bir nota olsam kadıköyde bir nota olsam
garip birşey değildir.

neden bunu anlamak bu kadar zor?iki insan her ne kadar bir dönem sevgili olsalar da herkesin kendine ait bir hayatı vardır.herkesin yaşadığı hayatta da kendi seçimleri ve bu seçimlerin sonucunda başına gelenler vardır.eski sevgili kişisi senden sonra kendini mutlu edecek bir seçim yapabilir ya da yapmaz.bu seni bağlar mı?hayır bağlamamalıdır.çünkü onun mutlu ya da mutsuz olması senin isteklerine bağlı değil direkt olarak ona bağlıdır.mucizevi bir varlık gelip ağladığımız gecelerin,mahfolduğumuz günlerin hesabını sormayacak onlara,üzgünüm.bir zamanlar beraber olan hayatlar ayrılınca yollarına devam ediyor.ne yazıkki bir şekilde bağlı kalmıyor.o yüzden mutlu da olabilir mutsuz da.her ne kadar karmaşık ve zor görünse de olay bu kadar basit.
desek ki hayat güzel desek ki hayat güzel
bazen adamı çileden çıkarabilendir.

içgüdüsel olarak çoğu ayrılıktan sonra; hele ki eski sevgili hiç takmamışsa ayrılığı, o ölsün istersin elinde olmayarak. sen sürekli şahlan, hayatında çok güzel şeyler olsun, mükemmel bir sevgilin, hatta eşin, şirin şirin çocukların, işinde ve yapmak istediğin şeylerde büyük başarıların, çok şahane, güzel bir hayatın olsun; dünyayı gez, mutlu ol, gıpta edilecek anıların olsun...

sen mükemmellikte emin adımlarla yürürken, o sürünsün, mutlu olamasın, batsın, çok beter olsun... bir gün karşılaşın sen yarım saatte muhteşem hayatını anlat anlat bitireme, ona sorunca da senden sonra... diye başlayıp kabus gibi cümleler dökülsün ağzından falan...

ilişkinin unutamayan, bırakılan tarafı sensen oluyor mutlaka bu. hatta her ayrılıkta bir müddet sonra oluyor. sadece onun için düşündüklerin değişiyor. ama kendin hep güçlü olmak istiyorsun. bak sana ihtiyacım kalmadı demek için de, senden sonra neler yaptım demek için de..

ama işte sen o ölsün isterken bir bakıyorsun, biri evlenmiş, hiç umrunda bile olmamışsın, biri kaçıncı sevgilisinden ayrılmış malta senin bulgaristan benim geziyor tozuyor, biri senden 5 gün sonra çıkmaya başladığı sevgilisiyle mutlu, ayrılır onlar ya demişsin kaç zaman olmuş ayrılmamışlar bilmem ne. deli gibi yaşıyorlar hayatlarını. tesadüfen karşılaşmalarda, haber almalarda galip gelen hep onlar oluyor. sen hala bir başkası yüzünden acı çekiyorsun, şehirden gram öteye gidememişsin falan. yapcam dediğin hiç bir şey olmamış. hala oturmuş sözlüğe mözlüğe yazıyorsun. peh.
1 /