eski sevgiliyle konuşmaya devam etmek

1 /
knight knight
görüşmeler içerisinde aşağıdaki diyalogun geçmesine yol açan durum.

- ee, çıktığın bir var mı?
- ehm, şu aralar yok! senin?
- benim de..
- iyi
r feynman r feynman
arkadaşlığın aşka dönüşümünün gayet mantıklı bir şekilde anlaşılabildiği fakat aşkın ve sevginin nasıl olupta arkadaşlık derecesine düşebildiği anlaşaılamayan, çarpıklığı bünyesinde barındıran durumun eyleme dökülmüş şekli.

sözü noktalarken insanın aklına gelen çok ilginç bir suali de aktarmış olayım!

ayrılık, bizim bundan sonra görüşmemizin bir anlamı yok çünkü paylaşabileceğimiz bir şey yok, anlamına gelirken; ayrıldıktan sonra neden insanlar birbirlerinin etrafında dolaşma ihtiyacı hissederler!:zaten anlaşamadığın için ayrılmadın mı ne diye anlaşamadığın bir insanın etrafında dolanmasını istersin ki!:?

(bkz: stepne)
hepten aykırı hepten aykırı
aşk ve arkadaşlık arası seviye farkı insandan insana değişiyor. yani kimine göre arkadaşlık aşktan üstündür. kimine göre tam tersi. arkadaşlık aşktan üstündür diyenler * aşık olduğu insanla daha sonra arkadaş gibi olurlar. bu doğaldır ve güzel olandır. ama arkadaşlıktan aşka sapanlar vardır. bu da olağandır. ama onlara göre aşktan arkadaşlığa dönüş yoktur. aşk üstündür.
en güzeli arkadaş olabilmektir. gerisi zaten gelir. eski sevgiliyle arkadaş olabiliyorsan bu güzel bi yetenektir
doaaa doaaa
çoğu zaman iki tarafa birden acı çektiren ve muhabbetin ilerlemesiyle iyice içinden çıkılmaz bir hal alan,yapılabilitesi minimum olması gereken diyalog..
the weakest link the weakest link
tarafların birbirlerine aşk bittikten sonra da saygı duyabilmeleri, sevmeleri ve karşılıklı olgunlukları sonucunda oluşan ve son derece normal olan durum.
bir tarafın hisleri devam ediyorsa asıl o zaman arkadaşlık yakalanamaz, aksi takdirde çok da güzel olur.
illusion illusion
of acı verir baya, ama habersiz kalmak da koyar bünyeye, seçim yapamaz akışına bırakırsınız. ikiniz de bilirsiniz "arkadaş falan" olmadığınızı, ve bişeylerin yarım kaldığını, ve evet vardır tekrar başlama ihtimali, o zaman niye bekliyosunuzdur peki..bilmiyosunuzdur işte! kahrolası gururdur sebebi sanki..
(bkz: #130219)
1 /