eşyaya vuran ebeveyn

the red queen the red queen
çocuklarına başlarına gelen kötü olaylardan kendilerini değil, başkalarını sorumlu tutmayı öğreten ebeveyenlerdir. sorunlu birey yetiştirmek için oldukça iyi bir davranış.
durgun sularda yüzen alabalık durgun sularda yüzen alabalık
çocuğun ağrıyan yerini öperek ağrısını geçiren ebeveyndir aynı zamanda. amacı çocuğun yanında olduğunu, ağlamasına gerek olmadığını göstermek olabilir.
çocukluğuma dair masum anılarım için yazıyorsunuz ya böyle çocuğa şiddeti öğretir diye üzülüyorum ben. tamam elbette doğrudur yazılanlar ama herkeste de böyle olmuyordur ya. bence mesela bi ebeveyn olarak çocuğa "bak ben yanındayım üzülecek bi şey yok" duygusu veriyor da olabilir. yani bi yere bacağını çarpıp ağlayan çocuğu düşünün ağlamasına birisi geldi diye susuyor bence. benim annemler de çok vurmuştur belki sandalyeye ama ben sandalyeye kinlenmedim hiç. zaten bu olay çok küçükken yaşanır çocukla büyümez ki. biraz büyüdüğümde sandalyeye çarpsam sandalyeyi dövmek ne kelime bana götleriyle gülen ebeveynlerim vardı.

neyse sonuç olarak ilk giriye katılmakla birlikte masum anıların kirletilmesine de karşı çıkıyorum.

edit: aha! başka insanları anılarını kirletmesiyle suçluyor. suçu başkasında arıyor!! resmen teori kanıtlandı. neden o sandalyeye vurmak zorundaydın anneeğ!