et fiyatları refahtan dolayı yüksek

1 /
fromcyprus fromcyprus
efendim tarım bakanı mehdi eker'in son beyanatı. yani türkiye o kadar refah bir ülke ki o yüzden et fiyatlarımız 32 tl civarında diye buyurmuşlar.

yalnız kişi başına düşen milli gelirde ülkemizi katlayan ingiltere'de et fiyatı 6 pound yani 13.8 lira. bilmem kendisine bir anlam ifade ediyor mu?

hükümet yetkililerinin son günlerdeki bir diğer dangalaklığı için (bkz: bizde olsa üç günde çıkarırdık)
velettimaminoldum velettimaminoldum
artık sınırları zorlayan akp'li bakanlardan birinin son beyanatı. kendileri hangi kimyasalların etkisi altına giriyorlar da bu açıklamaları yapıyorlar hiçbir fikrim yok ama gerçekten kafalarında nasıl bir memleket şablonu var anlamak güç.

zira, bir yandan halkın fakirliğini sömürmek için yardımlar yapıyorlar bir yandan işsizlikten milletin beli kırılıyor, bir yandan da refahımız süper diyorlar. gören de hepimizin elinde viski kıçımızda badem var sanır.

(bkz: ekmek bulamıyorlarsa biftek yesinler)
kirli beyaz kedi kirli beyaz kedi
refahı neresiyle anladığını bilemediğimiz insan söylemidir.

refahı satış fiyatlarına göre değil, insanların eline geçen parayla ölçüyoruz, yaşama şartlarıyla ölçüyoruz biz. haberiniz olsun da.
tarshalafi tarshalafi
hükümetin halkı nekadar siklediğini gösteren ikinci açıklama, birincisini zaten biliyoruz maden kazası olayı. resmen taşak geçiyorlar.
mevlüt şekeri hüznü mevlüt şekeri hüznü
(bkz: adam haklı beyler)

valla bundan sonra böyle...o ki adamlar ne kadar saçmalarlarsa saçmalasınlar, biz ne kadar götümüzü yırtarsak yırtalım akrep gibi olan güzel kardeşlerim yine o bakanların güzide hülümetlerini başımıza getirecekler.

hem ayrıca bana ne oluyorsa, biz eti çok ucuza yiyoruz burda. bi' gün evimize gelin...ben size et yaparım sdkjnfjdsf.
menoikeus menoikeus
random harflerle gülünesi beyanat. hatta gülüyorum, al: asfdshgıounrvewğkfweü. adamlar o kadar rahat ki artık yüzsüzlüklerini gizleme gereği de duymuyorlar. valla helal olsun sayın bakanım. oylar akp'ye. yihuuuu.

lütfen ironi yapmış olsun. nolur? yalebim, dinimiz, amin.
redghost redghost
birilerinin gelip savunmasını beklediğim söz, cümle. haa pardon. sizde yiyemiyordunuz dimi.

(bkz: yok mu savunan)

ayrıca düz mantık gidersek bunlara göre etin fiyatı 100 lira olursa dünyanın ağzına bile sıçarız. durmak yok. yola devam.
valandilancalimon valandilancalimon
böyle göte böyle yarrak diye boşa dememişler...

daha bu cahil halk'ın iyi günleri, siz gidin "evet" diye hayvan gibi böğürün cebinize 3 kuruş kondu diye...

siz gidin, "son osmanlı padişahı" diye haykırın her fırsatta...

siz neden açlıktan ölüyorum diye düşünmeyin de, "allah razı olsun bana pirinç bulgur verdiler" diyip oy verin koşa koşa...

daha bin beter olacaksınız inş...

refah yüzünden ekmek bile alamayacağınız günler geldiğinde, eminim bu seçtiğiniz adamlar çıkıp "millet öyle zenginleşti ki artık ekmek bile yemiyorlar" diyecektir gayet pişkin bir ifadeyle...

...

bütün iktisadi teorileri tersine çeviren bir beyanattır...
1 /