et mi tavuk mu sorusuna et diyen kız

bizzatsahsen bizzatsahsen
et derim çünkü hesabı ben öderim hatta karşımdakinin de hesabını ödemişliğim vardır.kadın erkek fark etmez biriyle buluşmaya gidiyorsanız cebinizde parayla gidin.kendi götünüze güvenin. bırakın artık bu beleşçi eğilimleri.
brsmsl brsmsl
yaklaşık 15 yıldır tavuk yemeyen biri olarak damak zevki sahibi olduğunu düşündüğüm kişidir. ilaveten bir de az pişmiş kuzu etinin yanına kırmızı şarap içiyorsa vaaaaay derim....
porsiyon mu ekmek arası mı porsiyon mu ekmek arası mı
klasik bir gün, yine her şey aynı. otomatiğe bağlıyoruz haliyle. komşu dükkanın adresini sorup beni işimden gücümden eden robotları ebesininkine yolluyorum yine. abi biraz daha koy diyen veletlere tamam abisi diyor, yine aynı gramaj ile verip, suratlarına vuran beni ayakta siktikleri düşüncesinin piç sevinişini görüyorum.

mesut kardeşim geliyor. onun da mubabbeti bayıyor ama olsun delikanlı çocuk. bu kez yanında bir kız var. üç senedir okula gidip gelir ilk kez kız ile görüyorum. dedim hayırdır? belli ki bugün o klasik günlerden değil.

mesut hep benden yer. bir kere etimin tadına bakmışlığı yok. ikram ettiğimde bile abi ben et sevmiyorum deyip kibarca geri çevirirdi. öyle gururluydu işte pezevenk. yoksa et sevilmez mi amk?

kardeşim yine tavuk istedi. yarım ekmek arası standart. kız da menü istiyor. dedim hepsi tepede yazıyor. kararsız kaldı belli ki kitleyecek. spesyal et porsiyon söyledi. şaşırmadım. mesut kardeşimin de canı çeker diye ortaya bir ikram ayarladım.

mesut ne kadar ısrar etse de kız kendi ödedi. ama fark ettim kardeşim bir kötü olmuştu.

kızı daha da görmedim. ama eminim ki mesut kardeşim "aynısından" diyebilecek bir hatun bulacak.
yine bekleriz.
di mi ya di mi ya
karşımdaki adamın cebini, benim o anki istegimi ve parası yoksa onun yemeğini de ödeyebilme gücümü hesaba katarak karar veririm.
ha evde et yemeyen veya parası olmadığı için yiyemeyen kızın sevgilisi de bu durumu bilmiyorsa ayrı bir okuzdur. sevgilim bi keresinde, akşam ne yedin diye sorup "ıspanak" cevabı alınca, ya sen orda et yemiyorsun ben burda yerken.acaba o alıp yiyebiliyor mu diye düşünmekten, o et boğazımdan geçmiyor " demişti.
kısacası herkes cebindeki kadar yaşıyor ve yasatiyorsa tarafların kendi istekleri diğerine göre şekillenebilir.