evlenmek

1 /
minibarikullanmismi minibarikullanmismi
kizlarin yada duzeltiyorum kizlarimizin hunharca erkeklerimize yaptigi baskinin sonucu olan eylem. o oyle olsun, bu boyle olsun diye genis genis soylerler neticesinde adam bogazina kadar boka batar. evliliginin ilk 5 senesi dugun masraflarini odemek icin yardirir. bu esnada ortaya cikan gecim sikintisiyla mucadele eder ve bircogu dugun borcu bitmeden evlilik bitmesiyle neticelenir. yani isin ozeti soyle; yarak kurek erkeklere dusuncesizce baski yapmayin. az o beyni kullanin. 1 gece icin 5 yilinizi pic etmeyin.
renlive29 renlive29
' ha ben sevgili işlerinden usandım evlenmek istiyorum artık,
evin varmı ?
araban varmı ?
zenginmisin ?
söylemlerini laf arasına sıkıştırarak ' köyden otobüslemi geliyorsun yoksa özel aracınlamı !
evlenirsek ailenlemi oturacaksın yoksa ayrı evdemi ! ha ayrı evde ise ve kira ise elbette bende çalışacağım e ailende fedakardır yardım eder bi ev alırız demi aşkım !
ve bu muhabbetde 3 şıkkın cevabını alabiliyoruz yani fakir!

ve ben evlilikden soğur,
zaten garipsiyorum yaşıtlarımında evli olmasını ne aceleniz var..
biraz daha zaman olmalı bence evlilik için!
recovery223 recovery223
evlenmiyecem kızlar sizinle

25 yaşına yakında baskmakta olacak bir birey olarak söylüyorum size güvenmiyorum iki yüzlüsünüz birçogunuz daha sevgili iken çekilmiyorsunuz daha ki evlenen erkeklere acıyorum ne için bunca sorumluluk aynısını kadın yaparmıydı bakire kız kalmadı ne yazıkki bir de evlendikten sonra vucudu şişmanlayanlardan nefret ediyorum kavga dövüs eksik olmaz ayrılarsınız nafaka ödersiniz

söyleyin kızlar bana neden evleneyim sizinle ayaklarım üzerinde dururken inanılmaz rahatken neden hayatımı mahvedeyim he düşünsenizine
mr curiosity mr curiosity
sessiz sakin yapılmalıdır. kafa siken akrabalar ve hengameden uzak. düğünümde 5 tane adam gibi insan olsun yeter. sikiyim altınını da parasını da...
tıklım tıklım yalnızdım tıklım tıklım yalnızdım
becerilemeyendir.
yaptım o nikahı kıydım. formalite olarak kiydim aslında doğuda ogretmenim ve mayısta düğün yapmak için daha önce buraya gelmem lazımdı formaliteler nedeniyle nişanlılık dönemini aslında nikahlı olarak geçiriyoruz ve ben ayrılmayı kafama koydum .

arkadaşım insan en ufak bir kalp kırıklığını günlerce uzatır mi ?daha önce hiç yalanınızı yakalamadığı halde ve soylediginiz yalan olmadığı halde ufacik bir lafiniza yalan der mi ? ve siz sabaha kadar hayır ben yalan söylemedim bak böyle böyle oldu diye sabaha kadar yalvarir misiniz ? ve siz haklı oldugunuz halde saatlerce ağlayarak yalvardığınız haldr karşı tarafta hiç haline uzulme falan olmaz mı ? olmadı. ve henüz düğün bile yapılmadan boşanma davası acmayabkarar verdim. insanin içindeki tüm güzellikler öldükten sonra evlenme ne evlenmese ne.
meczub meczub
bugün bir kez daha farkına vardım ki asla hayatımda olmayacak "birliktelik".
tüm sorun aslında benim. evliliğe baktığımda benden uzak kavramdan başka bir şey göremiyorum.
düzensizim, ayarsızım, tutarsızım. anım anımı tutmuyor ki bir kadını ebedi hayatıma alayım.
bir kadının hayatını çekilmez hale getirdikten sonra ne anlamı var 4 imzanın?
maalesef ki şahitler mutluluğa şehadet ederken mutsuzluğu görmüyorlar bile...

yarin vurup çıkabileceğim kapının anahtarı varsın bende olmasın, benim anahtarım kendi gölgemde.
narcisuss narcisuss
karar verildiği an geçmiş olsundur... yusuf atılgan'ın dediği gibi " bir insanın sevdiğine yapacağı en büyük kötülük onunla evlenmesidir."
siyah nokta siyah nokta
gerekliliktir. ama toplumun, insan hayatının, onun bunun getirdiği bir gereklilik değil bence. daha basit bakıyorum ben olaya. ömrümün sonuna kadar kavanoz kapaklarını açmak, market poşetlerini taşımak, hastalanınca kendi kendime bitki çayı ya da çorba yapmak, evdeki tamir işleriyle ilgilenmek, kira market fatura vb. masrafları tek başıma karşılamak istemedigim için evlenmek zorunda hissediyorum. tam olarak bu sebeplerden dolayı evlenmek gerekliliktir.
absinthecı absinthecı
bazen mutlu olmak bazen hayata küfür etmek,ama bunun evlilikle alakası yok ailenle veya öğrenci evinde yaşıyor olsan bile bunları yaşayabilirsin,koyduğun isimlerin anlamı yok bazen insanlar hayata küfür ettirebilir.
1 /