evliliğe sıcak bakmaya başlamak

1 /
damdan akan damdan akan
yanlışlıkla olmuştur o.
birkaç gündür, bilimum ortamlarda dönen muhabbetin sonucu olarak şahsımın burasına kadar gelmiştir ve birazdan klavyeden dökülecek sözler o sebeple yazılmıştır.
sonuna kadar karşı çıktığım önerme. dünya? bi bakın ya, değerli her şeyin resmen içine edilmiş. sevmeyi sevilmeyi geçtim değer vermek, sözünün eri olmak gibi birçok erdem rafa kalkmış. birine ait hissetmek kezbanlik olmuş, evet abi birine ait hissedeceksin o kalbin onun olacak ve sınırlarını ona gore çekeceksin başkalarıyla da, birinin gözünün içine bakmak dediğimiz şey fiiliyatta onu gözetmek iken teoride "sahip olmak" şeklinde cirkinlestirilerek anlamı arşa kadar kaydırılmış, herkes birbirini etiketleme derdinde olmuş, etraf yüreğiyle bakamayan insanlarla dolu olmuş....
ne evliliğe sıcak bakması allasen. bugün sana sarkan evli adam yarin senin kocan olup başkasına sarkacak.
güven yok sadakat yok. hicbir b.k yok. kalmamış. ne sıcağı ne bakması ne evliliği? adam beni aldatıyor mu acaba ya diye mide kramplari girsin diye mi evlenelim? "kadınsın sen..." diye başlayan martavalları duymak icin mi?
peeh.
kuyruksuztilki kuyruksuztilki
celle de yaşıyor, budapeşte de yazlık aldı yeni. evleniriz şöyle yaparız böyle yaparız deyip duruyor... bilemiyorum vallahi sözlük, devlet memuru, mayış sigorta hep var. budapeşte deki yazlığı üstüme yaparsa ben olur gibi bakıyorum. aslında benim hayalim prag da kendi imkanlarımla iş bulduktan sonra tinder dan partilerden sarışın avrupalı erkek kaldırmaktı, gayet mutluydum ben o şekilde de, ama ne yazık ki karşıma adam gibi biri çıktı. bir gıdım saltanatım varmış, kısmet. vallahi almanlıktan aldığım tadı hiç bir şeyden alamadım, ve bu sefer kedi olalı bir fare tuttum inşalla ...

maalesef gözyaşları içinde duygusal bir giri olmadı. o iyi erkekleri kapaklayan şeytan suratlı kenafir bu sefer benim, bak budapeşte diyom, almanya diyom, öyle kartal da e5 de ev, gönen de yazlık da değil. araba zaten fix, mutluyum huzurluyum. aayyy nasıl beceriyorlar valla şekerim diyene sevabına anlatırım. kıps.
fark ettim fark ettim


biraz durun düşünün

https://www.youtube.com/watch?v=gCN1Pe7hmNM

bir de evlilik teklifine evet ya da hayır deyin, ben gidiyorum demeyin


İŞLER GÜÇLER AHMET KURAL EVLENME TEKLİFİ

Posted by Dizi & Film Replikleri on Thursday, August 13, 2015
the red queen the red queen
evlilik sıcak bakması zor bir müessese. kötü tarafları iyi taraflarının kat kat üzerinde. sevmek sevilmek güzel, tamam ama sonrasında yaşanan krizler insanı pişman eder.

ben hiç evlenmedim ama evlilerin hayatından gözlemlediğim kadarıyla genellikle iki kişinin birbirine tahammül etmesi şeklinde yürütülüyor.

evlilik konusunda da sertifika alınması lazım. eğitimden sonra gerçekleştirilmesi gerekiyor bence.
10
istanbulbeyi istanbulbeyi
evlilik güzel, tatlı bir kurumdur. uzak durmak anlamsız geliyor bana. iş ailede bitiyor biraz. aileler uyumluysa genelde mayası tutuyor bu işin.
1 /