evliliğe sıcak bakmaya başlamak

1 /
kuyruksuztilki kuyruksuztilki
celle de yaşıyor, budapeşte de yazlık aldı yeni. evleniriz şöyle yaparız böyle yaparız deyip duruyor... bilemiyorum vallahi sözlük, devlet memuru, mayış sigorta hep var. budapeşte deki yazlığı üstüme yaparsa ben olur gibi bakıyorum. aslında benim hayalim prag da kendi imkanlarımla iş bulduktan sonra tinder dan partilerden sarışın avrupalı erkek kaldırmaktı, gayet mutluydum ben o şekilde de, ama ne yazık ki karşıma adam gibi biri çıktı. bir gıdım saltanatım varmış, kısmet. vallahi almanlıktan aldığım tadı hiç bir şeyden alamadım, ve bu sefer kedi olalı bir fare tuttum inşalla ...

maalesef gözyaşları içinde duygusal bir giri olmadı. o iyi erkekleri kapaklayan şeytan suratlı kenafir bu sefer benim, bak budapeşte diyom, almanya diyom, öyle kartal da e5 de ev, gönen de yazlık da değil. araba zaten fix, mutluyum huzurluyum. aayyy nasıl beceriyorlar valla şekerim diyene sevabına anlatırım. kıps.
fark ettim fark ettim


biraz durun düşünün

https://www.youtube.com/watch?v=gCN1Pe7hmNM

bir de evlilik teklifine evet ya da hayır deyin, ben gidiyorum demeyin


İŞLER GÜÇLER AHMET KURAL EVLENME TEKLİFİ

Posted by Dizi & Film Replikleri on Thursday, August 13, 2015
the red queen the red queen
evlilik sıcak bakması zor bir müessese. kötü tarafları iyi taraflarının kat kat üzerinde. sevmek sevilmek güzel, tamam ama sonrasında yaşanan krizler insanı pişman eder.

ben hiç evlenmedim ama evlilerin hayatından gözlemlediğim kadarıyla genellikle iki kişinin birbirine tahammül etmesi şeklinde yürütülüyor.

evlilik konusunda da sertifika alınması lazım. eğitimden sonra gerçekleştirilmesi gerekiyor bence.
10
istanbulbeyi istanbulbeyi
evlilik güzel, tatlı bir kurumdur. uzak durmak anlamsız geliyor bana. iş ailede bitiyor biraz. aileler uyumluysa genelde mayası tutuyor bu işin.
bulaşıksüngeri bulaşıksüngeri
ne kadar çok abartılıyo evli olmak veya olmamak. insanların yanlış seçimlerinden diğer insanlar korkup ders çıkarmaya çalışıyo. daha en başında kartlar açık oynanmadan başlayan ilişkide evlilikten tabi korkulur.

evliliğe sempati duyan biri değilim itici de bulmuyorum. evliliği kafada nasıl konumlandırıyosa insanlar hemen kaç kaç kaç modunda. bir insanla evlenince ilişkinin dinamiği değişiyosa, evlilik kelimesi sizi yoruyosa sorun evlilikte olamaz, kafayı çevirip yanınızdaki kişiye bir bakın derim.

bence bu kadar zor olan aile kavramını taşıyabilmek. anlaşabilmek, her koşulda destek olabilmek, tolerans gösterebilmek. fakat bunları evlilik sağlıyosa sıkıntı veya evlenince birbirine hor davranmaya başlamak garip.

zaten en başından ilişkide birbirinize saygınız varsa yok bana çok karışıyo yok beni bunaltıyo. bunlar bahane. size çocuk gibi davranan ya da kendinize ayırdığınız vakte saygı göstermeyen insanla niye dipdibesiniz?

karşılıklı olarak kendi sevginizden eminseniz, birbirinizi kırmamak değerliyse, saygı göstermek önemliyse zaten bitmiştir. bir şeyler bozulur diye evlilikten korkmaya veya bunlar evlenince olur diye apar topar evlenmeye ne gerek var?

evlilik kafalarda o kadar farklı yerde ki. ilişkiyi batırmak evlilikle olmuyorsa bir o kadar toparlamak/düzeltmek de evlilikle sağlanmıyo.

bir imzayla çoğu şey değişecekse, atılan imzaya değil kalemi tutan insanlara bakın.
mncdprssv mncdprssv
bazen ben de yapıyorum bu mallığı..

bizbizeyiz, samimi bir ortamdayız.. hepimiz kardeşiz fln hatta..

dolayısıyla yalan söylememe gerek yok..

bazen böyle bir kafaya erişiyorum ama neyse ki çok uzun sürmüyor..
1 /