evlilik düşünenlere tavsiyeler

1 /
iş bitiren frank iş bitiren frank
başlığı bulamayınca açmış oldum,
daha önce açıldıysa devamına taşınabilir.

yeni farkettiğim bir hususu sizlerle paylaşmak istedim.

karşınızdaki insanı ne kadar çok sevdiğiniz; o kişiyle birlikte bir hayatı paylaşmayı, iyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta birlikte olmayı kabul etmekten daha önemsiz.

hasta haline, salaklığına, çok bilmişliğine, zekiliğine tahammül edemediğiniz biriyle evlilik olmuyor. yürümüyor yani. bir şekilde bitiyor. o nedenle sevginin büyüklüğü ikinci planda kalıyor.

malesef bu tip ilişki veya evlilikler; ne kadar geç biterse o kadar da götürüsü oluyor.
2
utku2014 utku2014
çok kafa dengi bir insan değilse ömürlük vakit geçirilmesi lazım olan yahut da ömürlük zaman geçirilebilecek bir insan değilse evlendiğiniz şahıs sakın ola evlenmeyin
polia polia
düşünmeyin. hemen icraata geçin. bulun şöyle bir eli yüzü düzgün hakbadi kafaca anlaşıp gülebileceğiniz, eğlenebileceğiniz... sonra harıl harıl çalışın.

düşünmeyin diyenlere de kulak asmayın.
üç hürellerin dördüncüsü üç hürellerin dördüncüsü
evlenmeyin amk. bi de sizin geçimsizliğinize, kavgalarınıza, münakaşalarınıza, para odaklı savaşlarınıza maruz kalmayalım. işin sonunda nasılsa ya kavga dövüş ana avrat boşanacaksınız ya siktirici evliliğinizi kurtarmak için çocuk yapıp o garibanın da canına sıçacaksınız. evlenmeyin amk, herkes baksın kendi dalgasına.
haklisin haklisin
valla bence de evlenmeyin. karşınızdaki kişiden emin değilseniz küçük bir şüphe varsa kesinlikle evlenilmemeli. konu ne olursa olsun.
çünkü bu sabah boşanma düşüncesiyle uymadım.
clitor eastwood clitor eastwood
deruun bir nefes alın, ardından soğuk bir efes, eritin o düşünceyi; hiç var olmamış, olmayacakmış gibi...

çocuk hevesiniz varsa da, 2 yaşından küçük çocuğu/çocukları olan bir ehbabınızla konuşun. aslında konuşmanız da gerekmez, sadece bir süre yılgınlığını ve yorgunluğunu izlerseniz yeterli olacaktır.
bu şahıs, sizden tamamen bağımsız olarak sırf kendini motive etmek için bir umut doğması adına "ama her şeye rağmen güzel bee" falan dediği an çakın tokadı. acımayın. kendinde değil demektir.

biz erkekler daha şanslıyız biyolojik olarak. kadınlar gibi "hadi anne olalım, doğuralım, bunun için evrimleşti tüm vücudumuz, bak şu çocuk ne tatlıış senin de olmasın mııı" deyip duran hormonlarımız yok. babalık hadisesine dair hiçbir "oluma dair" güdü sistemimiz olmamasına karşın, toplumca psikolojik olarak ağır bir "e bi' çocuk yap artık, soyadını taşısın" gibi saçma baskılar vardır. bertaraf ediniz...

duymayınız. almora'dan "nightmare"yi dinleyin mesela, solosu iyidir. "cehennem geceleri" de olur, "shehrazad" da.
topalkırkayak topalkırkayak
kötü özelliklerinin hepsini alt alta yazın. geniş zaman ayırın, aklınıza geldikçe ekleyin aman diyim sakın yakalanmayın, evlilik öncesi ayrılmayın bi de.

bittiğini düşündüğünüzde, oturup hepsini okuyun ve ne kadarına katlanabileceğinize bakın. okuduktan sonra, " eeeh, sikerler, bununla mı uğraşıcam lan " diyorsanız evlenmeyin. " lan bi dünya da boktan huyu var ama seviyoruz, katlanıcaz, ne yapacaksın başka " diyorsanız evlenin.
1 /