evlilik teklifine naz yapan kız

ürkek ürkek
naz değildir o, güvensizliktir.

ciddi bir ilişki içindeyseniz naz kavramının belli bir ölçüsü olmalı. bunun nasıl bir ölçü kriteri olabilir yahu dediğinizi duyar gibiyim. hastalanmışsındır, biraz ilgiye biraz şevkate ihtiyaç olduğun dönemdesindir. ufak tefek nazlar, sevgi arsızlığınızı gidermek için birebir. ama evlilik teklifine naz yapmak, ilişkinize olan güveninizi sorgulatır. emin değilsinizdir, emin olana kadar bekleme süresini naza sığınarak uzatmaya çalışmak ise kaypaklıktır. net olunmalı, duygu ve düşüncelerinizi açıkça ifade etmeli. hazır olmadığını karşı tarafa söyleyebilmeli insan.

seven adam sabırla bekler. ortada gerçek bir sevgi varsa eğer...
fark ettim fark ettim
hemen rest çekin geri gelir. daha küçükken tecrübe ettim. ilkokul sonda (beşinci sınıf) balo yapılmıştı. o zamanlar bazı okulların orta kısmı yoktu. bizimki de mahalle arasında küçük bir okuldu... bir nevi mezun olunuyor diye hem gösteriler hem de balo tertiplenirdi.

baloda dans etmek için bir kızı dansa kaldırmak istedim. daha on bilemedin on bir yaşındayım. kız naz yaptı! ben de hemen iyi madem deyip yanından uzaklaştım. masama giderken bir kol beni çekiştiriyor, inadına bakmıyorum. sonra sinirle arkamı döndüm aaa o kız. teklifimi kabul ediyormuş. işte o zaman, hatunları çözemesem bile, nasıl bir şeyi kabul ettireceğimi anladım.

not: o yıl dünya kupasında üçüncü olduğumuz yıldı heyt be gösterilere çalışırken bir yandan da maç izlerdik. inek gibi ders işlemedik; şarkılar, eğlenceler, etkinlikler... hepimiz iyi kötü bir yerlere geldik. yazık şimdiki nesillere. bir de şimdi o yaşlardaki çocukların eteklerine karışıyorlar. dans ettiğim kız ile aramda ne geçti, kötü bir şeyler mi yaşandı, ahlaka aykırı mı büyüdük! bu neslilleri yetiştierecek yönetici kadrolar (öğretmenlerini, eğitimcileri tenzih ederim), yobaz ve sapık! bu nesillere çok üzülüyorum.

neyse dediğim gibi hafiften rest çekin hatun size elbet gelecektir ^^
salazarslytherin salazarslytherin
çok sakin bir şekilde:
-anlıyorum, evlenmek istemiyorsun .
dediğin an geri vitesi takıp:
-saçmalama aşkım ne istememesi diyecek kızdır .
kız dediğin nazlı olmalı bence ama evlilik konusunda naz olmamalı.