evlilik teklifine naz yapan kız

bilmem hatırlar mısın bilmem hatırlar mısın
geyik olsun diye acilmis basliga ciddi cevaplar verecegim ama ne zamandir bu konuda bir seyler yazmak istiyordum.

eger belli yasin ustunde (mesela 25+ gibi) insanlarsaniz, one night stand, fuckbuddy gibi iliski turlerini bir kenara birakirsak yasadiginiz her iliskiye zaten uzun sureli bir iliski olmasini umarak baslarsiniz. yani ister erkek olun ister kadin olun karsinizdaki kisiyi belki de evlilikle sonuclanabilecek uzun sureli bir iliskiye devam etmek umuduyla secersiniz. o kisiyi tanimaya basladiginizda ise ya gercekten uyumlu oldugunuzu gorursunuz ve devam edersiniz ya da oyle olmadigini gorerek ayrilirsiniz. birinci durumda iliski aslinda kendi kendine evlilige dogru yol alir. bunu ikiniz de bilirsiniz. ortada eksik olan tek sey evlilik teklifidir ki bu da iliski yeterince olgunluga ulastiginda yapilir.

soz konusu durumda yani iliskinin belli bir olgunluk duzeyine ulasmasi durumunda teklif yapilinca eger teklif yapilan kisi cikip da "naz yapayim", "biraz surundureyim" falan gibi lise seviyesi davranislar sergilerse bu davranis mevcut iliskiyi cok ciddi zedeler. erkekte "niye benimle evlenmek istemiyor", "acaba beni sevmiyor mu", "acaba bana guvenmiyor mu", "dogru kisi olmadigimi mi dusunuyor" gibi argumanlarin uretilmesine sebep olur. sonradan teklifi kabul edilse bile "ya iki gun boyunca neyi dusundu ki" falan gibi ek sorgulamalara sebep olur.

bu yuzden acikcasi dogru bulmuyorum. bunu derken evlenmek istemediginiz biriyle evlenin demiyorum. demek istedigim aslinda sizin de evlenmek istediginiz birine bunu yapmayin. bu sizin degerinizi artirmaz tam tersi karsinizdaki erkegin iliskiyi ciddi derecede sorgulamasina, "acaba bir seylerde yaniliyor muyum" diye dusunmesine neden olur.
ürkek ürkek
naz değildir o, güvensizliktir.

ciddi bir ilişki içindeyseniz naz kavramının belli bir ölçüsü olmalı. bunun nasıl bir ölçü kriteri olabilir yahu dediğinizi duyar gibiyim. hastalanmışsındır, biraz ilgiye biraz şevkate ihtiyaç olduğun dönemdesindir. ufak tefek nazlar, sevgi arsızlığınızı gidermek için birebir. ama evlilik teklifine naz yapmak, ilişkinize olan güveninizi sorgulatır. emin değilsinizdir, emin olana kadar bekleme süresini naza sığınarak uzatmaya çalışmak ise kaypaklıktır. net olunmalı, duygu ve düşüncelerinizi açıkça ifade etmeli. hazır olmadığını karşı tarafa söyleyebilmeli insan.

seven adam sabırla bekler. ortada gerçek bir sevgi varsa eğer...
fark ettim fark ettim
hemen rest çekin geri gelir. daha küçükken tecrübe ettim. ilkokul sonda (beşinci sınıf) balo yapılmıştı. o zamanlar bazı okulların orta kısmı yoktu. bizimki de mahalle arasında küçük bir okuldu... bir nevi mezun olunuyor diye hem gösteriler hem de balo tertiplenirdi.

baloda dans etmek için bir kızı dansa kaldırmak istedim. daha on bilemedin on bir yaşındayım. kız naz yaptı! ben de hemen iyi madem deyip yanından uzaklaştım. masama giderken bir kol beni çekiştiriyor, inadına bakmıyorum. sonra sinirle arkamı döndüm aaa o kız. teklifimi kabul ediyormuş. işte o zaman, hatunları çözemesem bile, nasıl bir şeyi kabul ettireceğimi anladım.

not: o yıl dünya kupasında üçüncü olduğumuz yıldı heyt be gösterilere çalışırken bir yandan da maç izlerdik. inek gibi ders işlemedik; şarkılar, eğlenceler, etkinlikler... hepimiz iyi kötü bir yerlere geldik. yazık şimdiki nesillere. bir de şimdi o yaşlardaki çocukların eteklerine karışıyorlar. dans ettiğim kız ile aramda ne geçti, kötü bir şeyler mi yaşandı, ahlaka aykırı mı büyüdük! bu neslilleri yetiştierecek yönetici kadrolar (öğretmenlerini, eğitimcileri tenzih ederim), yobaz ve sapık! bu nesillere çok üzülüyorum.

neyse dediğim gibi hafiften rest çekin hatun size elbet gelecektir ^^
lanetherif lanetherif
evlilik teklifini geri alma sebebidir.

ne istediğini bilmeyen insanlara harcayacak vakti olan varsa "seven erkek bekler" saçmalığına inanabilir.

ben beklemem.
salazarslytherin salazarslytherin
çok sakin bir şekilde:
-anlıyorum, evlenmek istemiyorsun .
dediğin an geri vitesi takıp:
-saçmalama aşkım ne istememesi diyecek kızdır .
kız dediğin nazlı olmalı bence ama evlilik konusunda naz olmamalı.