evren can gündüz

illusive consensus illusive consensus
bu akşam quasis jazz club'ta coşturmuş müzisyen. babası gurur duyuyordur eminim. sesini play-doh hamuru gibi istediği gibi kullanıyor, oyun oynuyor resmen. bunun yanında çok da enerjik ve sahne performansı gayet iyi idi. yalnız quasis'in havalandırma problemini çözmesi lazım zira telefonun bile çekmediği yer altındaydık ve terden ıslanmaeık yerimiz kalmadı.
yorgun pijama yorgun pijama
bir baba nasıl güzel bir miras bırakabilir, bir insan nasıl güzel yetiştirilir ve aklı başına erdikten sonra kendini olumlu yönde nasıl eğitir bunun bir göstergesidir bu çocuk.

şahsen kendisini tanımam etmem ama bir şekilde çektiği videolardan anlattığım gibi biri olduğunu kendisi gösteriyor zaten neşesi, içtenliği, hayata bakışı ve yeteneği ile.

umarım önünde serili uzun vakitler boyunca kendisini katlayarak devam eder ve biz de onun olumlu enerjisinden nasibimizi almaya devam ederiz.
çingene kanunları çingene kanunları
müziğimizi neo-serdar ortaçlar'dan kurtaracak en genç seslerden.

2008-2009 yıllar arasındaydı asımcan gündüz'ü keşfettiğimde. ulan diyordum; yine eskisi gibi müzikler yapanlar gelemeyecek bu ülkeye. göçüp gidiyor her biri. bir cem karaca, bir barış manço, bir yavuz çetin, bir asımcan gündüz gelmeyecek diyordum ama -her seferinde böyle şeyler demekte üstüme yoktur- bu çocuğu gördükçe içim inanılmaz umut doluyor. şirkette açıyorum sesini sonuna kadar, oh. ne güzel keyfi var sözlerinin. aferin çocuk.

bugün de bir şarkı paylaşmış. hemen dinledim ve beğendim. sonra da kız kardeşiyle beraber söylediği şarkıyı dinledim. yine çogzel.bu arada songül karlı'ya gelmeden önce jehan barbur'a da uğradım. onu da paylaşayım:
sickgod sickgod
genelde babası ünlü olan çocukların öne çıkış şekli magazinsel olayları,baba parası yemeleri ya da onun ismini kullanarak bi yere gelmeleri şeklinde olur fakat evrencan, asımcan gündüz gibi bir efsanenin oğlu olmasa da sanırım sesi duyulur duyulmaz buraya gelirdi.naif,sanatçı ruhlu bir genç umarım yolu hep açık olur.