evrencan gündüz

1 /
biradetbeyfendi biradetbeyfendi
tüm parçaları ilaç gibi gelmektedir bu ara. en sığ parçaları bile aşk ile söyleyip yeniden canlandırıyor adeta.

ağzıyla yaptığı enstürman sesi ise tam bir efsane.


hu huu hayat çok güzel hu huu hayat çok güzel
az önce sena şener'le yaptığı bir acayip düetine denk geldiğim yeni nesil müzisyen. ne zaman denk gelse bir şans verip dinlemeye çalışıyorum, fakat her seferinde sinirimi bozuyor. mesela aşağıdaki klibi açtığımda ''ben ne izledim, ne dinledim amk?'' dedim kendi kendime. iki şarkıyı da aşırı severim, dinlediğimde bana bir şeyler hissettirip duygulandırırlar. fakat bu elemanda zerre duygu bulamadım, hissedemedim. belki henüz tecrübeli olmadığındandır. ona da tamam ama o 2.12 deki kahkaha ne be kardeşim? izlediğim birçok videosunda bunu gördüm. videoyu kapatmam da o zamana denk geliyor özellikle. sesi kötü diyemem ama tarzı kesinlikle bana göre değil. hatta kendisinin mal olduğunu düşünüyorum.


yahudicowboy yahudicowboy
kendine has tavrını ray charles' tan aldığını söylüyor. farklı bir havası var. yürüsün alsın başını gitsin. 96 doğumlu olmasına rağmen olgun bir duruşu var. hem cover hem de beste çalışmaları hoş olmuş. ayrıca uzaylılar adını verdiği ekip arkadaşlarıyla bir albüm çalışması yapmış. bence yargılamadan dinlemek bu ezberbozan arkadaşı dinlemek daha da yapıcı olacaktır.
küçükharfleyazılanherşeyyanlıştır küçükharfleyazılanherşeyyanlıştır
bir tavrı var. aslında bu bir risk çünkü müziğinin geniş kitlelere ulaşmasını bir nebze engelleyebilir. ayrıca tam tersi olarak sırf hali tavrı için hayranı olacak insanlar da elbet vardır.
babası da malumunuz çok nevi şahsına münhasır bir adamdı.
şu videoda resmen adam diyor ki, lan ne yapmışım be. helal olsun spermlerime, x'me y'me. gözleri parlıyor oğlunun yaptıklarıyla. neyse, güzel işte.
ek: kardeşim olacak şanslı pezemeng oturduğu yer itibariyle bu herifle karşılaşıyor zaman zaman. demesi, adam yolda paso gülerek yürüyormuş. var tatlı bi' kırıklık belli.
topalkırkayak topalkırkayak
geçenlerde beşiktaş if'deki canlı performansını dinledik. kendi şarkıları bize hitap etmese de, coverlarda çok başarılılardı. eğleniyorlar ve eğlendiriyorlar. elinizde alkol bi kenarda milleti kesmeyi seven bir tarzınız varsa sevmezsiniz ama hoplamalı zıplamalı eğlence seviyorsanız bi şans verin. pişman olmazsınız.
1 /