ezel

185 /
regression regression
yıl 2017 olmasına rağmen hala unutulmayan ve asla da unutulmayacak bir dizidir, her gördüğümüz diziye bir ezel değil dedittirir. mesele dizi yapmak değil yaptığınla akıllara kazınmaktır. kendi yaşamım da bir ramiz dayım olsaydı hayatım şimdi çok başka olabilirdi
yeşil gölge yeşil gölge
kadrosuyla ve senaryosuyla iz bırakan ay yapım dizisidir.


👶 Tutank'tan über bir eser.. Büyüklüsü: www.bobiler.org/monte/ezel-2017--200586

تم نشره بواسطة ‏‎bobiler.örg‎‏ في 30 مايو، 2017
gelirsen ekime gelmezsen sikime gelirsen ekime gelmezsen sikime
kötü karakterlerine hayran bırakan dizi. bir tek eyşanı sevmiyorum, her an sevişecekmiş gibi giyinip saçma sapan hareketler yapıyordu gıcık karı. oysa kocası ve babası ne şeker adamlardı, dizideki tüm karakterler serdar ve cengizin bokunu yesin!
1
yazan yöneten yazan yöneten
zamanında yazım aşamasındayken fazlaca flashback kullandığı için birçok yapımcı tarafından "bizim millet anlamaz" diyerek reddedilen dizidir. senaristleri kerem deren ve pınar bulut projeyi yayınlatmak için onlarca kapıdan geri çevrilmişlerdir ama nihayetinde kerem çatay hayata geçirmiştir iyi ki de yapmıştır.

benim aklımdan hiç çıkmayan sahnesi biraz kıyıda köşede kalmış ama çok incelikli bir sahnedir. dayı ile kızı azad'ın ilk karşılaştıkları sahne.


spoiler

dayı, kızını korumak için yıllarca kendinden uzak başka ülkelerde tutmuştur. kızı ise bu yüzden babasına düşman olmuştur. babasıyla karşılaşacağı günü ve o gün neler söyleyeceğini planlayıp durmuştur:

"kaç kere yaptım bu konuşmayı biliyor musun? kaç kere geçtim böyle karşına? kaç kere?
teşekkür etmeye geldim sana. sağol. iyi ki yoktun yanımda. çok çağırdım seni, çok yalvardım sana, çok bekledim seni... hep bekledim gelip sarılacaksın diye. iyi ki gelmedin. çünkü şimdi hiçbir şey hissetmiyorum. çünkü şimdi sen benim ailem değilsin..."

karşılaştıkları sahneyi ise anlatmak zor. burçin terzioğlu'nun şahane oyunculuğuyla izleyin:"teşekkür etmeye geldim merak etme. çok çağırdım seni. çok yalvardım sana. iyi ki, iyi ki gelmedin... niye gelmedin? niye?"

spoiler


bu sahne tam bir gerçekliktir. bunu bulup yazmak her senaristin harcı değildir. yaşayan bilir, ölesiye kızgın ve kırgın olduğunuz birini acıdan geberecek kadar özleyebilirsiniz. görseniz söyleyeceğiniz her şeyi unutursunuz. bağırınıza bir kere daha basmak için ömrünüzü verirsiniz.
185 /