faber castell

1 /
zeus zeus
kalem sektörünün önde gideni..marker'ları özellikle uzun ömürlüdür ve güzel yazarlar cdlerin üstüne, camlara fln..
venom venom
migrosta 5erli paketlerde satılan versatil uçları çok kaliteli ve hesaplıdır.
tombow'un bir kutusu fiyatına bunda beş tane alıyorsunuz, eğer her ders not alan, ve eşantiyon tükenmez kalem nedir bilmeyen bir insan değilseniz 5 yılda bitmiyor. hatta şöyle diyeyim, 2004 yılında öss'ye yönelik yol-su çalışmaları başlamışken almıştım, hâlâ kullanırım, daha iki kutu bitti.

ölümlük, evladiyelik efendim.
1925 1925
istanbul'daki fabrikasında türk zihniyeti ile üretim planlama ve kontrol çalışmaları yürüten şirket. şaşırdım desem yeridir aşağıdaki diyalogdan sonra,

1925: üretim planlama ve kontrol üzerine ne gibi çalışmalar veya analizler yapıyorsunuz? ne tür yazılımlar veya yöntemler kullanıyorsunuz?
üretim müdürü: valla işte okullar açılınca daha fazla kalem satılıyor, biz de normalin iki katı üretiyoruz herşeyden keh keh keh
pinkegoboxx pinkegoboxx
türkiye nin en büyük kırtasiye firması olan “adel kalemcilik” in anadolu grubu ile ortaklaşa sahibi olan alman yazım gereçleri firması.
türkiye yazım, çizim boyama ürünleri pazarının lideri olarak istanbul da ve giresun da ki fabrikalarında üretim yapmaktadır.
ürünleri türkiye de faber castell, johann faber, adel, uchika, atlas ve ülkü isimleri altında satılır. (bu sıralama da fiyat sağa doğru azalırken kalite de sola doğru artar)
türkiye de yıllık hasılatının %60 ila 70 ini ilk ve orta dereceli okulların açıldığı ilk hafta yapar.
bu dönem içerisinde üretimini dört beş katına çıkarttıklarını ve büyük alış-veriş merkezlerinde büyük standlar alarak satışlarını katladıklarını söyleyebiliriz.
zaten aynı dönemde carrefour, migros, kipa, metro ve tansaş gibi alış-veriş merkezleri de senede yalnızca bir defalık açılan büyük kırtasiye reyonlarını hizmete sokmakta. faber castell firması ise ajanslar aracılığyla promosyon elemanları almaktadır.
adel in ege bölgesi satış sorumlusu ile yaptığım küçük konuşmada(severim keretayı) kendisi, eylül 2007 tarihli marka bilinirliği anketlerinde firmanın bilinirliğinin %100 çıktığını belirtmiştir. yani ankete dahil olan herkes yukarıdaki 6 markadan en az birini bilmektedir ki bu da ciddi bir başarıdır.

ek olarak: johann faber, faber castell in terk etmeye çalıştığı bir isimdir ancak bunu hızlı bir şekilde yapmamayı uygun görmüşlerdir.
gwaihir gwaihir
harika uçlu kalem yapan, kalem,boya ve en vai çeşit kırtasiye malzemesi üreten firma. bunun uçlu kalemi sıranın üstünde bırakılmaması gerekir heran çalınabilir.
lucid lucid
ürünlerdeki faber castell yazısının yanında yer alan 2 adet 'dövüşen' herifi üşenmeyip araştırdığım marka.
elyograf elyograf
ilköğretim süresi boyunca hafiften bir sinir beslediğim kalem, boya vs. markası...

(bkz: resim dersleri)

öğretmen : evet çocuklar bundan sonra resim derslerine gelirken yanınızda pastel boya getirceksiniz, markayı söylüyorum, faber castell... böyle yazılıyo bakın tahtaya yazıyorum...

(bkz: ybsg)
balefulwhisper balefulwhisper
uzun yuvarlak kutusundaki boyalar, coğrafya dersinde harita çizerken kullanılırsa kutu sahibi öğrenci için statü sembolüydü. bence böyleydi. biz bakkaldan altılı kuru boya da alırdık. her renk olmazdı içinde. misal açık yeşil yoktu da çimen yeşili vardı. mor, arkadaştaki faberlerde görüp imrendiğimiz bi renkti. ama yeni nesil öyle değil azizim. kalemleri bile asortik. her şey çok değişti.
1 /