fellah köftesi

1 /
su kusu su kusu
bulgur ve un kullanılarak köftesi; sarmısak,domates,salça ve maydonozla da sosu hazırlanarak yapılan köftedir.ufak ufak yuvarlanarak hazırlanması çok zahmetlidir ve çok uzun zaman alır ama tüketimi de bir o kadar hızlı olur ki kişilerdeki ve kendinizdeki yeme potansiyeline şaşırırsınız.
protestocu protestocu
yuvarlaktan ziyade, üzerine hafifçe işaret parmağı dokundurularak yassı ve ortası çukur yapılan, denildiği gibi sarımsak, acı biber salçası ve domates püresi sosuyla, üzerine maydonoz dökülerek yenen süper tat.

ve malatya tabiriyle

(bkz: küfte tökmek)
sayenizde sayenizde
bulgurla yapılan esas bölümünü mersin'li bir arkadaşımın (irmik ve yumurta eklersen daha iyi olur) demesiyle bozduğum ama, sonrasında deneye deneye doğruyu bulmak kanaatinde sabitlenmiş olarak diyorum ki;
yumurtasız ve irmiksiz köfteleri daha yumuşak olan, salça ve baharatı bol olursa dehşet bir tada ulaşan köftedir bu fellah...

salça ve baharatı sadece sosa koy demişti arkadaşım, şaka mı yaptı diyorum bazen, ya da damak zevki çok çeşitli hakikaten. ne şaşarsın bildiğinden a özlemce.
kuduz hektor kuduz hektor
fellah köftesi ne amına koyim diye girdim de ne göreyim bildiğimiz sarımsaklı köfteymiş bu. çocukken annemin peşinden sürüklendiğim amansız "gün"lerin en sevdiğim yemeklerindendir. hala severim de eskisi gibi yapılamıyor sanki ya bu. yağı, sarımsağı falan olmuyor gibi pek. ya da ben köfteye doydum, bilemedim
(bkz: kafamda deli sorular)
çilekli milkshake çilekli milkshake
bol sarımsaklı harika köftedir. adana da çok iyi yapılır ve yanında sarımsaksız yoğurt ile servis edilir. dileyen sarımsak doyumu için bol bol sarımsak suyu ekleyebilir. yiyen 1 hafta dışarı çıkmamalıdır ve hatta uzun zaman hiç terlememelidir ama çok sağlıklıdır.
uruk uruk
aile bireylerimin muhteşem yaptığı sarımsaklı köfte. misafirlere pastanın yanında verildiği de olur. lezzeti ölümcüldür.
beloc beloc
az bilirler fellah köftesini. velakin üstüne yoğurtla da yemeli salçaya da banıp da yemeli. minik minik tadımlık lezzetler mis!

o minik mis topları beğenmeyenleri gördüm. akıllı olun. vururum!
ortadünyalıdamarcerrahı ortadünyalıdamarcerrahı
benim için bunu ilacı üstüne dökülen sarımsaklı yoğurtur.artan malzeme olduğundan hep az olurdu.ben de açgözlü bir hayvan olduğum için hepsini yemek isterdim.ailemle arama giren hededir.iyiki vardır.
1 /