fırat aydınus halis özkahya benzerliği

psamathe psamathe
şimdi efendim, malumunuz iki gündür solframe de bir başlık ister istemez insanın gözüne takılıyor : "sözlük yazarlarının benzediği ünlüler".

başlığın şahsım üzerindeki tek etkisi, bu başlığı oluşturmama neden olan çağrışımı yaptırmak oldu diyebilirim. zira dünya nüfusunun 8 milyara dayandığı şu dönemde, birbirlerine benzeyen insanlar bulmak aslında bana çok ilginç gelmiyor. hatta birden fazla sayıda insanın birbirine benzemesi de olağan. fakat fırat aydınus ve halis özkahya benzerliğini, diğer benzerliklerden ayıran ufak bir detay söz konusu. bu iki isim de aynı dönemde, aynı mesleği yapan ve üstelik de bulundukları pozisyon gereği kendi mesleklerinde "ünlü" olma sıfatını hak etmiş iki insan evladı. yine de bilmeyenler için söylüyorum, türkiye süper liginde hakemlik görevini icra ediyorlar. özellikle benim gibi, futbolsever veya futbolu yakından takip edenler, sadece gönül verdikleri takımın oyuncularının değil, maçları izleye izleye hakemlerin de fiziki görüntüsü hakkında doğal olarak kısa sürede göz aşinalığı hissetmeye başlıyorlar. yani her ne kadar genel olarak onları hakem formaları ile görüyor olsak da, muhtemelen dışarda bir yerde görünce de "ünlü" sayılabilecek bir hakemi tanımak çok zor değil. fakat başlıkta sözünü etiğim bu iki kişinin benzerliği gerçekten neredeyse kafa karıştırıcı düzeyde. en azından ben cidden ayırmakta zorlanıyorum. işte biri daha uzun boylu filan. o da sanırım fırat aydınus :)

şimdi aralarında herhangi bir kan bağı bulunmayan, sayıca çok fazla rastlanılacak bir meslek diyemeyeceğimiz (yan meslek bile denilebilir) hakemlik mesleğini icra eden, insanlık tarihinde aynı döneme denk gelen ve ünlü birer isim olan, ikizden hallice olan bu iki ismin yan yana oldukları bir video görüntüsünü ekliyor ve kararı değerli instela yazarlarının görüşlerine bırakıyorum. (bana böyle benzerliklerle gelin)

tr.beinsports.com