fondöten

2 /
kızınbiri kızınbiri
genellikle yüzü prüzsüz olan kızların hakkında "niye kullanırlar anlamam, çok yapay bik bik..." şeklinde atıp tuttukları makyaj malzemesi, duruma göre yararlı ve gerekli olabilen bir şey.
sitra achra sitra achra
fondöten değil genelde turuncumsu alçıdır o alçı.ya da içine kiremit tozu katılmış alçıdır.
sürmesini bilmeyen kızların yaklaşık bir alçı katmanı kalınlığında sürdüğü kozmetik üründür.
sınır bilmeyenler kurumamış seramik ya da killi cephe görünümünde suratlarla tezahür ederler, ki eğer ciltte sivilcemsi şeyler de varsa yüzey daha çok fasaritliymiş gibi durur, sen baktığın bu yüzeyin aslında bir insan cildi olduğunu farkedince, "allahsız imaj, hiç mi acıman yok? şu insanları düşürdüğün mezbeleliğe bak bi utan kendinden...cık cık cık..."dersin.
mi atze mi atze
" ayyyy...canııım dermişiiiim" ifadelerini kullanan, sarı ve geri, tikky diye tabir edilen kızlar tarafından yüze plastik makyaj havası vermek adına kullanılan makyaj malzemesidir. zira tıpkı bağımlılık yapan diğer maddelerde olduğu gibi dozu, yol açtığı hasarlar nedeniyle geometrik olarak artar ve bir süre sonra yüzün üzerine yeni bir yüz yapmak amacıyla kiloluk olarak sürülmeye başlar öyleki önceki akşam üstü gördüğünüz ve way be kıza bak dediğiniz hatunla evde makyajını çıkardıktan sonra karşılaşırsanız " imdaaat ucubenin biri eve girmiş" diye bağırmanız muhtemeldir çünkü geçen geceki kız, biyolojik bir reaksona uğramışçasına başkalaşım geçirmiştir.
dedimben dedimben
uzun vadede ay gibi kraterli bir tene sahip olmayı göze alarak kısa vadede daha güzel olma hevesindeki hatunların kullandığı yüzyılın en önemli icadı mucizevi dolgu malzemesi. ikinci buluşmanızda "bu muydu?!" diye kafanızı kaşımanıza sebep olabilecek hatun kişinin çantasının olmazsa olmazı
olea olea
fazla mimik kullanan insanların asla kullanmaması gereken cilt badanasıdır. aksi taktirde her mimik çizgisinde topaklanmalar yaşanır. zaten kullanıldığı zamanlarda ifade eksikliği yaratmaktadır.
havaılıkazrüzgarlıbirazyağmurluvebulutluolsun havaılıkazrüzgarlıbirazyağmurluvebulutluolsun
yüzünüze giden doğru markayı seçip, eğer cildiniz sorunlu değilse çok ince bir tabaka halinde kullanmanız halinde hem doğal bir görüntü elde etmenize hem de yanacıklarınıza kolayca allık sürebilmenize olanak verir.

sabahın 6 sında çok ince bir tabaka halinde sürülen fondöten akşam 8 e kadar kalmaz zaten yüzünüzde. yüzünüzü silmeden gönül rahatlığıyla uyuyabilirsiniz.

(bkz: christian dior)
bck bck
kadınlar için yapılmış en etkin kozmetik. sürüyorsun metamorfoz geçiriyorsun, sen bile inanamıyorsun, sonra daha pahalısı daha da şahanedir diye kozmetikçilere dünyanın parasını döküp güzel kavanozlarını seyrediyosun.böyle.
aylakmadam aylakmadam
makyaj bazınız yoksa, su bazlı bir nemlendirici da kullanılabilir bunun altına.

ayrıca iyi bir gece makyajının olmazsa olmazıdır yüksek fikrimce
başındakapitalisttacıylasosyalistprenses başındakapitalisttacıylasosyalistprenses
en kalitelisini kullansanız dahi zamanla cildi bozacak makyaj ürünüdür. bunuda ilk defa burda itiraf ediyorum ben bizzat yaptım bu mallığı siz yapmayın diye. yok ben dior, lancome kullanıyorum diye kandırmayalım kendimizi tek sivilcesi olmayan yüzüm yaklaşık 3 yıldır kullanıyor olmamdan ötürür, yok söylemeye utanıyorum ama daha fazla. ufak sivilceler çıkarmaya başladı ki önceden renk versin diye kullanırdım şimdi onları kapatmak için kullanıyorum. yapmayalım etmeyelim bir dünya para verip üzerine her sene x3 sene yaşlanan bir surat edinmeyelim.
eyjafjallajökullda vuvuzela çalan yazar eyjafjallajökullda vuvuzela çalan yazar
nemlendirici kullanılmadan asla sürülmemesi gerekn makyaj malzemesidir, aksi takdirde gözeneklerinizin tıkanmasına neden olabilir. sadece özel günlerde sürülmesi önerilir, çünkü içeriğindeki maddelerin uzun vadede cilde zararları bulunmaktadır, zira cildimizin nefes almaya ihtiyacı vardır. üstüne genelde pudra uygulanmaktadır tam mat bir görüntü sağlanması için , ben sevmem uygulamam da, ama yakışana yakışır, problemli bir cildiniz varsa paraya kıyıp iyi marka fondoten alınması önerilir. fondoten alınacağı zaman mağaza ışıklarının sizi yanıltmasını istemiyorsanız, gün ışığında çıkıp bakmalısınız amabu manyak ne yapıyor diye size bakabilirler. kuru ciltli olanlar köpük yapıda olanları tercih etmemelidirler , kabuk kabuk bir görünümze yol açabilir,likit fondotenler tercih edilmelidir. fondoteni tene sürüp parmakları çekme suretiyle yaymak yerine tampon hareketlerle cilde uygulanırsa mükemmel kapatıcılık sağlanır. yazın pek kullanılmaz çünkü akar, daha çok kışın rağbet edilir.
paribas paribas
sürekli kullanıldığında alışkanlık yapar, kendiniz ve çevrenizdekiler dahil sürmediğiniz gün bir yadırgama ve yadırganma süreci yaşarsınız.
dünyarüyaiçinderüyadır dünyarüyaiçinderüyadır
kullanmak için yüzde pürüz olması gerekmez. ayrıca, çok beyaz tenliyseniz; suratınızdaki ölü beyazlığını alır.
vücut renginize uyan tonu seçerseniz, çokta yakışır. tabii, fondöteni sürüpte allık sürmezseniz, alçı gibi bir suratla çıkarsınız. bu da pek hoş olmaz.
theladyofshalott theladyofshalott
dozunu ayarlayabildiğiniz sürece maskeyle dolaşıyor gibi görünmenize neden olmayacak makyaj malzemesi. günlük kullanımı cilt sağlığı açısından iyi olmamakla beraber, elbette doğal görünümünüzden uzaklaştırır.
2 /