fosil

srce srce
topraktan çıkarılan nesne anlamına gelir. milyonlarca yıl önce jeolojik zamanların çeşitli dönemlerinde birbirinden farklı ortamlarda yaşamış canlıların öldükten sonra geçirdileri fosilleşme süreci sonrasında bulundukları ortamın çökelleri içindeki taşlaşmış kalıntılarıdır.
mytilus (midye), ostrea (istiridye), octopus (ahtapot), sepia (mürekkep balığı), helix (kara salyangozu) en bilinen fosillerdir.
shell in amblemi de dahil olmak üzere pek çok logoda kullanılır.
kesme şeker kesme şeker
eski canlıların jeolojik birikinti ve tortumlanma yerleri içinde özel olayların etkisiyle saklı kalabilmiş olanlarına verilen addır.canlıların jeolojik oluşumları içerisinde olduğu biçimde ya da bir bölümü olarak çürümüş olmasına yardım eden etkilerin bütününe"fosilleşme(canlıların taşlaşması)denir.fosiller,tarih öncesi yaşamış olan canlıları bize tanıtırlar...
heavy brain heavy brain
karaköy'ün gece 4' lere kadar açık bol alkollü ve bol müzikli mekanı. konser organizasyonlarıyla uğraşan unilife grup tarafından liman lokantasının meyhane bölümüne açılmıştır. liman lokantası bilen fosil'in de ne derece muazzam bir manzaraya sahip olacağını tahmin ediyordur ancak tek bir cruise gemisi her şeyi batırabilir, söylemedi demeyin.
kızıl kurt kızıl kurt
antalya'da deniz seviyesinden 73 km içeride yarma kazıları yaptığımız yerlerde bir sürü fosil bulduk.

cevizden biraz daha büyük mytilus, 2-3 cm ebatlarında turritella, bir tane de ostrea kalıntısı bulduk. maddi olarak değerleri var mıdır bilmiyorum, killi kayaçlar arasında milyonlarca yıldır bozulmadan saklı kalmışlar fakat en olmadı koleksiyonuma katmak için topluyorum. ilgili olanlar varsa belki bir tane hediye edebilirim.
seanvictorydawn seanvictorydawn
dişlerle, tirnaklarla, kafataslariyla, dirsekler ve dizlerle ugraşmasini bilen
ama insan ruhunun insan beynini kontrol ettiĝini ve ceset kafatasinin içinde hiçbir sey kalmamis oldugunu açiklayamayan baĝnaz ve yobaz mesleki bulgularidir.

bulduklari her şey kendi safsatalaridir. bulgularin en bariz detaylarini gormezden gelirler. stonehenge'in de ne işe yaradiĝini kesfeder ama inkâr ederler.

tum dunyadaki insan bilimleri uzerindeki vatikan ve illuminati zorlamalari kaldirilmali artik. onyargi ile yaklasilmadan şamanistler de anlasilmaya dinlenilmeye calisilmali.
hiçbir inanç yoktur ki kuru kuruya yuzlerce asirdir var olsun ve saçmaliktan ibaret olsun.
misliya fosili

paleolitik tas devrinin 50 bin sene degil, en az 150 bin sene surduĝunu ortaya çikardi.