freeman guerrilla warfare

deli doktoru deli doktoru
mount and blade ve arma birleşirse nasıl olur sorusunun cevabı, daha tazecik bu ay yayınlanan erken erişimde bir oyun. adı üzerinde kendi gerilla timinizi kuruyorsunuz.
mekanikler mount and blade'in aynısı. oyun sandbox, açık dünya tamamen. alınan görevler, köylerden adam toplama, ticaret ile kısa-uzun namlulu tüfekler, keskin nişancı, rpg vs bir dünya silah alma seçeneği, ayrıca kevlar, helmet, kamuflaj kıyafetleri hepsi mevcut, taktiksel çatışmalar, çatışma ekranına geçildiğinde 5 kişilik squadları dilediğimizce konumlandırma ve saldırı rotalarını el ile çizme seçeneği mevcut.
köy-şehir kuşatmaları en çok hoşuma giden yönü. asimetrik savaş çok keyif veriyor. kamuflaj çok önemli, yapay zeka sizi yere yattığınızda görmekte zorlanıyor. atış hissi güzel. grafikleri gayet beğendim, uzak mesafedeki yere yatmış yapay zekayı seçmek zor, onu vurmak daha da zor. gravity gerçekçi, kurşunlar alçalarak ilerliyor. tek beğenmediğim yönü yere düşen kurşunların kaldırdığı toz efekti daha güzelleşebilir.
hayalini kurduğum oyunu gerçekleştirmişler helal olsun. sık sık gelen güncellemeler var ve sürekli gelişen bir oyun. şu an steam fiyatı 25 tl.

edit: izlenimleri kısa bir oyun süresiyle yapmıştım. uzun süre oynayınca bayıyor. çünkü çatışmalarda işin çoğu bize kalıyor. adamlarımız 3-5 kişiyi vurmaktan aciz. yapay zekanın daha çok yol katetmesi lazım