gaziantep üniversitesi

1 /
hayati yasayan adam hayati yasayan adam
büyük bir liseyi andıran üniversite(m). neden mi böyle söylüyorum? iste sebepleri:

- üniversiteyi üniversite yapan ilk olarak egitimidir. üniversitem odtu'den koptuktan sonra ögrencileri sadece kasarak iyi bir üniversite egitimi verdigi iddiasında...

- üniversiteyi üniversite yapan ikinci önemli sey ise "sosyal" ortamıdır. maalesef üniversite de bu sosyallik sıfır (0). ögrencilerin ders bittikten sonra gidebilecegi yegan yerler kebapcılar ve -hakkını vermek lazım- internet cafelerdir. ve dahası üniversitede kaliteli sayılabilecek 2-3 kafe varken üniversite "sol agırlıklı ögrencilerin cafesi sayılan" elektrik-elektronik mühendisliginin kafesini kapatıp atölye yapmıstır. ne var bunda , ne güzel diyebilirsiniz fakat aynı yönetim sadece elektrik-elektronik icin yepyeni bir bina yapmıs fakat bu binaya "atölye" koymayı akıl edememistir.

-üniversiteye 3 senede herbiri 4'er katlı 4 yeni bina yapılmasına ragmen, -cafelerden vazgectim- ögrencilerin dogru-düzgün yemek yiyebilecegi "bir tek" yerin acılmasına bile izin vermemistir.

-üniversite gelir saglamak amacıyla tıp fakültesinin girisine üniversite arazisi satarak benzin istasyonu yapılmasına göz yummus ve dahası yaz okulu kredilerini 50 ytl yaparak türkiye rekoru kırmıstır.

-üniversite güvenligi her önüne geleni iceri almakta, ögrenci olsun ya da olmasın herkes kimlik dahi göstermeden her gün iceri girmektedir. bunun sonucunda kantinlerde , yemekhanede ve dahası derslerde bile yabancılar girip huzuru bozmakta, kız arkadaslarıma laf atmakta, tepki görünce ise kavga cıkarıp huzur bozmaktadır. yönetim her kavganın ardından 2-3 gün yalancı bir kimlik kontrol zorunlulugu getirir ve fakat geldigi gibi gider.

-üniversite icine sadece üniversitenin anlastıgı banka subesi ve onun atmsi olmaktadır. sadece ziraat bankası ve is bankası bu zinciri kırmıs, diger bankalarla anlasmak icin en ufak bir harekette bulunmamıstır.

-bahar senliklerinde elini-kolunu sallayan girer, ayyası girer, taskınlık yapar,arabalı kırolar hava atar,kavga cıkartır, sonra da ceker gider.zaten konserler de... lan daha bisey demiyorum.

g.antep üniversiteni yazmayı düsünen arkadaslar diyecekler ki hep mi olumsuz. tabi ki hayır. iste ufak ama önemli bir kac avantajı:

- sehir de yasam gercekten ucuzdur. en kaliteli kebabı porsiyonu 6 ytl' e yiyebilirsiniz. parası olan arkadaslara imam cagdas'ı ve culcuoglunu tavsiye ederim fakat ikincisinin yerini bulmak zordur. lahmacun ve diger dogu yemeklerini rahatlıkla 1,5-2 ytl'e yiyebilirsiniz
eger canınız pizza,hamburger ve benzeri seyleri cekerse 3,5-4 ytl fiyatlı yerlerden yemenizi tavsiye ederim cünkü daha ucuz yerler iyi yapmıyor.

-yine yemekle ilgili olarak tost ve türevlerini en iyi yapan yer gaziantep lisesi karsınındadır. ve tatlı tabiki baklava. güllüoglu ünlü ve pahalidir fakat tadini digerlerinden hemen ayirirsiniz. yani cok fazla caniniz cekmedigi sürece ucuz baklava yemeyin. pastayi cok iyi yapamiyorlar. ünlü, yillardan beri,meshur gibi ibareli yerler bile kötü yapiyor. aralarinda en iyisi migrostan almak.

-barinma sorunu olarak, cok ilginctir ki antepte ev bol ve kiralarda düsük. fakat tahmin edebileceginiz gibi ögrenciye zor veriyorlar. karatas semtinde 3+1 "0" evleri 300-400 ytl arası kiralayabilirsiniz. üniversite cevresinde de fiyatlar farkı degil. sadece sehir merkezine semt semt yakınlastıkca 50 ytl fiyat artıyor ve evler 5'er yıl eskiyor. üniversite cevresinde cok güzel stüdyo daireler var fakat tek kisi fiyatları 250 ytl civarından baslıyor ki 2+1 evde kalmak daha mantıklı. yine de üniversiteye yürüme mesafesindeler ve kısın kardan dolayi dolmuslar calısmayıp üniversite tatil olmayınca yürümek kolay oluyor.

-alısveris olarak da cok uygun ve secenegin en bol oldugu sehirlerden biri. türkiyenin en büyük 10 kentini gezmis biri olarak diyebilirim ki alısveris olanaklari olarak kesinlikle ilk üce girer. sehirde her türlü lüks ve orta kalite markanın kendine özel birer dükkanları var. bu sayede her firmanın hemen hemen her ürünü bulunabiliniyor. ayrıca antepin ünlü pasajları da var. antika esyadan elektronige, baharattan bakır isciligine kumaslardan tutun ne ararsanız var fakat esnafla kesinlikle pazarlık etmeniz gerekiyor. ayrıca antep kacagin merkezi olarak bilindigi icin belki de istanbulun dogubankından sonra en cok elektronik ivir zivirin bulunabilecegi tek yer.

-son olarak sehir belki büyük ve üniversite de merkeze uzak fakat inanın üniversiteden migrosa gitmek dısında hicbir zaman dolmusa binmek zorunda kalmayacaksiniz.
eeemreee eeemreee
ya gaziantep üniversiteli yazar sayısı kısıtlı ya da kimse üniversitesini yazmak istemiyor. belki okunur diye biraz tanıtalım üniversitemizi (güncel bilgiler olsun en azından). tek kampüs olayının giderek daha başarılı bir hal alacağı güzide üniversitelerimizden biridir. yurdun da üniversite içerisinde konuşlandığını belirtmeliyim ki bu 8 30 daki derse 8 30 da kalkıp yetişme imkanı sağlıyor. yurdun şartları da fena değil psikopat bi oda arkadaşı olmazsa yurt güzel. yurtta kalmayı düşünenler için ilk sene yurt iyidir; çevre,kız arkadaşı/erkek arkadaşı yapma olasılığı yüksektir. hazırlık eğitiminin çok başarılı olduğu bir üniversite.3 kur mevcut sınava göre yerleşir öğrenciler. en iyi kurdaki ingilizce hakkı verilirse ileri ingilizce seviyesine yaklaşır. mühendislik fakültesi başarılı bir üniversite diğer bölümler hakkında yorum yapamıyorum. odtü temelli oluşunun payı yüksek bu konuda. hocaların büyük çoğunluğu odtü mezunu kariyerli insanlar. eğitim iyi yani genel olarak. ingilizce eğitimli oluşu da avantaj sağlıyor. şehir artık eskisi kadar ucuz değil ne yazık ki. ev kiralari tavan yapmış durumda. yemek konusu hala ucuz ama. yemekhanesi gayet başarılı üniversitenin. gaziantep gelişen bir şehir üniversite de nasibini alıyor bu gelişmeden. tek eksik gördüğüm yan üniversitenin az sosyal oluşu. bunu üniversitenin zorluğuna dayandırabiliriz. öğrencilerin sosyal aktivitelere çok zamanı kalmıyor. ama yine de bu konuda da öğrencilerin çabalarıyla ilerleme oluyor gibi. sosyallik kişide biteceği için g.antepte de yeterince sosyal olunabilir.

sonuçta gaziantep üniversitesi anadolunun iyi üniversitelerinden; özellikle mühendislik düşünen arkadaşlar için önerilir.
beckham7 beckham7
bana doğunun paris'i denilipte gerçekte g.tümün paris'i çıkan yerin üniversitesi..
edit:en sevilmeyen eserlerimde görünüyo ne yani yalan mı söyliyim amk sikim gibi yer işte...
nalet olası 2.edit:tamam kabul ediyorum , gelin ve harvard kalitesinde bir üniversite olduğunu görün amk...
sessiz manivela fabrikası üretim hatası şahmerdan sessiz manivela fabrikası üretim hatası şahmerdan
rektörlük binasının 2.katından boşluğa açılan bir kapı barındıran üniversite. bir rivayete göre zamanın itü rektörü "biz odtü gibi ot, gazü gibi pilot yetiştirmiyoruz" demiştir. ama orjinal bir üniversite kafadan saniyeler içerisinde kümülatif hesaplayan, küfür edeceği hocanın adını unutup kendine söven,tuhaf toplulukları olan(üçlü sarmal topluluğu) öğrencileri var.
sakin, huzurlu, olaysız bir kampüsü var. makine mühendisliği bölümü hocaları gerçekten çok iyi (1-2 olmazsa tadı olmaz dışında) ama öğretmeden bırakmıyorlar yakanızı.
bosadam bosadam
harç ücretlerinin neredeyse yarı-burslu bir özel üniversite ile aynı olduğu üniversite.eğer bu üniversiteyi kazanırsanız ailenizin harçlara verebileceği tepkilere hazırlıklı olmanızı öneririm.iş bu entaride bazı örnekler verilmiştir ;

*"%10'a gir,evladını sikerim." bir arkadaşımın babası.
*"bu kadar alacaklarını bilsem zorla yazdırmazdım lan." bir arkadaşımın babası.
*"evet...." babam
cool bilgehan cool bilgehan
kampüsü gayet güzel üniversitedir .bir kaç eski binayla orjinalliğini elden bırakmamıştır.çok geniş bir alana sahip olmasına rağmen çok az bir kısmı kullanılıyor. kampüste içinde kyk yurtları vardır oldukça avantajlıdır. iyi fotolar çekebileceğin bir ormanlık alan vardır.gece kampüs çevresinden görebileceğin aydınlatılmış bir atatürk portresi vardır görülmeye değer. mühendislikte güneydoğu bir yana türkiyede sayılı üniversiteler arasındadır . eğitim dilinin ingilizce ve odtünün eski kampüsü olmasıyla öğrenciyi baya kasan bir üniversitedir.üniversite gençliği oldukça pasiftir tabi geçme notu yetmiş olunca normal karşılanıyor bu durum bana göre .
1 /