geçinemiyorum diyenin maaşını düşürmek sünnettir

1 /
bitli piyade bitli piyade
şu güne kadar müridinin cebinden ve sadaka kutularıyla geçinmiş mevlevi tarikatı liderinin altın varaklı koltuğundan verdiği fetvadır. bunun resmi olanı için (bkz: diyanetin isyan etmeyin hutbesi)


yürüyen adam yürüyen adam
işte boşuna demiyoruz çağ dışı geri zekalılık diye. bunlar sanıyor ki evde oturup dua ederek doğalgaz faturası ödeniyor namaz kılarak kira ödeniyor oruç da zaten yememek üzerine oh mis gibi. çocuk da yaparsan allah rızkını verir madem açsın konu komşu bir tas yemek getirir gül gibi yaşanır.

ey sakallı adam 500 yılında yaşamıyoruz kapitalist sistem sülalemizi sikti sen neden bahsediyorsun?
paradoksyasayanadam paradoksyasayanadam
mantıklı;
geçinemiyorum diyenin maaşında yüzde yirmi kesinti,
geçiniyorum iyiyim diyenin maaşından yüzde yirmi, durumu iyi vergisi alınır.
vatandaşa sorulur; nasıl geçinebiliyor musun?
vatandaş cevap verir; hav gen ay go du taxsim?
ıasybd ıasybd
katılıyorum. geçinemiyorum diyene ilave vergi koyalım.

başka önerilerim de var. sakso vergisi konulsun mesela. madem ki saksoda bu denli ısrarlı olanlar var, madem ki saksodan kazanç ve çıkar sağlayan sağlayana, patlatın bi sakso vergisi, meraklısı doya doya ticaretini yapsın.
morgion morgion
bence çok güzel bir cümle kurmuş. adam zaten cayır cayır bağırıyo altın varraklı koltuğında sizi varraklara oturtacaz diye insanlar da bunu dinliyo! genellediğim için linç edilcem büyük ihtimal ama bu tipleri dinleyen kitlenin de büyük çoğunluğu asgari ücret ve altında çalışanlar (az çok biliyorum). bırak da düşürsünler efenim asgari ücreti hakikaten neden devlete yük olsunlar ki. asgariden çıkan farkı (keza çıkmasa da oluyor ama) bunların cebine verelim.. bence harika ötesi bi önerme adamı takdir ediyorum
ıasybd ıasybd

“Geçinemiyoruz diyenin maaşını düşürmek sünnettir” diyen Mevlevi “şeyhi”, naylon faturadan hapis yatmış bir AKP kıymetlisiymişşaşıran var mı? sizin dinle, milletle memleketle alakanız, avantasını yemek ve kutsalını zırh edinmekten ibaret. geçmişten günümüze asla değişmeyen bir asalak sürüsü.
topalkırkayak topalkırkayak
bence bunu söyleyenden zekat alıp geçinemeyenlere paylaştırmak da sünnettir. bu arkadaşların mal varlığı hiç de az değildir. bayağı kişiyi kurtarmış oluruz. madem, kafamıza göre ekleme, çıkartma yapabiliyoruz, ben de kendimce katkıda bulunayım dedim.

(bkz: adamın gol diyo)
1 /