geçinemiyorum diyenin maaşını düşürmek sünnettir

1 /
paradoksyasayanadam paradoksyasayanadam
mantıklı;
geçinemiyorum diyenin maaşında yüzde yirmi kesinti,
geçiniyorum iyiyim diyenin maaşından yüzde yirmi, durumu iyi vergisi alınır.
vatandaşa sorulur; nasıl geçinebiliyor musun?
vatandaş cevap verir; hav gen ay go du taxsim?
sithin sene sithin sene
katılıyorum. geçinemiyorum diyene ilave vergi koyalım.

başka önerilerim de var. sakso vergisi konulsun mesela. madem ki saksoda bu denli ısrarlı olanlar var, madem ki saksodan kazanç ve çıkar sağlayan sağlayana, patlatın bi sakso vergisi, meraklısı doya doya ticaretini yapsın.
morgion morgion
bence çok güzel bir cümle kurmuş. adam zaten cayır cayır bağırıyo altın varraklı koltuğında sizi varraklara oturtacaz diye insanlar da bunu dinliyo! genellediğim için linç edilcem büyük ihtimal ama bu tipleri dinleyen kitlenin de büyük çoğunluğu asgari ücret ve altında çalışanlar (az çok biliyorum). bırak da düşürsünler efenim asgari ücreti hakikaten neden devlete yük olsunlar ki. asgariden çıkan farkı (keza çıkmasa da oluyor ama) bunların cebine verelim.. bence harika ötesi bi önerme adamı takdir ediyorum
sithin sene sithin sene

“Geçinemiyoruz diyenin maaşını düşürmek sünnettir” diyen Mevlevi “şeyhi”, naylon faturadan hapis yatmış bir AKP kıymetlisiymişşaşıran var mı? sizin dinle, milletle memleketle alakanız, avantasını yemek ve kutsalını zırh edinmekten ibaret. geçmişten günümüze asla değişmeyen bir asalak sürüsü.
topalkırkayak topalkırkayak
bence bunu söyleyenden zekat alıp geçinemeyenlere paylaştırmak da sünnettir. bu arkadaşların mal varlığı hiç de az değildir. bayağı kişiyi kurtarmış oluruz. madem, kafamıza göre ekleme, çıkartma yapabiliyoruz, ben de kendimce katkıda bulunayım dedim.

(bkz: adamın gol diyo)
wanker wanker
ne olursan ol, get the fuck out of this country...

tarikat şeyhlerinden bıkmadık mı artık yav? gelmişiz 2020 yılına bakanlarımız bile tarikat şeyhlerini tanıyor sayıyor seviyor. herhangi bir tarikat şeyhine en doğru cümleleri en güzel şekilde söylese bile saygım yok maalesef.
acarabi acarabi
1400 yıl evvelinin safsata rivayetlerini dini bilgi diye satarak servet edinen müptezellerin arsızca ve yüzsüzce konuşmasına ne denir?
utanmaz arlanmaz gel de semt pazarlarında akşama doğru esnafın geride bıraktığı artık sebze meyveleri toplayan garibanların ve emeklilerin halini sana göstereyim. hem de izmir gibi bir şehirde.
1 /