gelen siyasilerin gidenleri aratması

mülhem olmak mülhem olmak
vallahi bu saatten sonra hiçbir gelenin bu gidecek olanları aratacağına ne inanıyorum ne de inanmak istiyorum.

en basitinden, belediye başkanı dersin değil mi abi, öyle başkan, cumhurbaşkanı falan da değil yani. siyası yönü, politik oluşu vatandaşı o kadar da bağlamaz dersin.

nah bağlamaz.

ankara'da yaşayanlar bilir, özellikle son birkaç yılda bu şehrin albenisi kaybolmuştu, en güzel, en dolup taşan caddeleri bile uzun süredir ölü gibiydi esnaf desen büyük ölçüde memnun değil vaziyetten, vatandaşa bakıyorsun suratlar beş karış, sokağa çıkası kalmamış. kimse sorunun tam olarak ne olduğunu söyleyemezdi ama sorunun büyüklüğü, keskinliği de tartışılabilir değildi.

peki ne oldu abiler, ne değişti de,

son bir ayda kızılay/tunalı, bahçeli gibi ankara'nın en eski ve uğrak olunan cafe/bar yönü bol mekanları cana geldi? ya yemin ediyorum o gitmemek için kurbanlık dana gibi inat ettiğim, adeta can çekiştiğim kızılaya bile (ki en son tercih kızılaydı son zamanlar) bir canlılık, hareket gelmiş abi. insanlardaki bu durum psikolojik midir nedir, herkes dolmuş taşmış buralara eskisi gibi şenlik bir hava sezdim önceki gün gittiğimde. kızılayda suriyeliye bile rastlamadım o derece, bi ara en düşmez kaleleriydi de. sakarya bile +60 yaş meskeni dahi olsa gözüme güzel gözüktü lan ben mi güzel görmeye başladım artık diyorum, yok genellikle bunu söylüyor millet bir değişim söz konusu.

illa taraf olduğum için değil, yürekten söylüyorum, mansur yavaş ufak tefek hamleleriyle bile nasıl yaptı bilmiyorum ama bir canlılık getirdi bu şehire. ilerleyen zamanlarda daha memnun ankaralılar olabileceğimize inanıyorum. belediyelerde kan değişimi hakikaten şartmış. bu konuda yanılmamak için dua ediyorum.