germanwings

1 /
bınar bınar
vergi hariç 0.01, vergilerle 19 euro olan uçak bileti sattığı görülmüş **, isminden de anlaşıldığı üzre alman havayolu şirketi. almanya'ya çok ucuz uçabilirsiniz, ordan da bazı şehirlere çok ucuz *, bazılarına * da thy ayarında pahalı biletleri vardır.

(bkz: germanwings - surprisingly low-cost flights the best fare offers both business and leisure travellers special comfort. with seating in rows 1-3 (throughout the entire airbus fleet), an adjace... germanwings )
minik elma minik elma
arkadaşımla bilet alırken bize dumur bir olay yaşatmış havayolu. şöyle ki beraber italya için sunduğu 0.01 euroluk biletlerden almak istedik. öncelikle arkadaşım kendi hesabından girip vergilerle birlikte elli küsür euroya aldı biletini. sonra ben girdim ve bir de baktım ki aynı tarihteki 0.01 euroluk bilet olmuş 7 euro. hoppala dedik ne oluyor çünkü aldığımız zaman da oldukça ileri bir tarih,bir anda nasıl bitebilir? neyse ne olucak zaten hala sudan ucuz falan derken alma aşamalarına geçtim, bir baktık toplamda yetmiş küsür euroya geliyor. yedi euroluk fark oldu mu sana yirmi euro. sonra detaylara baktık ki, havayolu şirketi arkadaşımdan vergilerde kesmediği benzin parasını bende vergilere koymuş. ucuzlar ama böyle de bir ilginçler işte.
artemisia artemisia
online rezervasyon aşamasında şöyle bir hata mesajı verebilen eğlenceli havayolu:

hata mesajı!

hoppala. (kalın harflerle)

sistemde olduğunuzu mu düşünüyordunuz? herhalde sistemden çıktınız veya herhangi bir aktivite olmadığı için...

(bkz: hoppala)
togisama togisama
uçağın burnuna kocaman bir gülen adam resmi yerleştirme gibi hınzır huylu insanları bünyesinde barındıran havayolu firması.
kalimero kalimero
lufthansa adli alaman firmasinin kanatlari altinda yer alan çocuğu.

almanya içindeki sabah seferlerinde(takriben alti gibi) uçan herkesin birer laptobu kucaklarinda taşiyip, uçaga binene kadar çaliştiklari gözlemlenmiştir efenim. burdan da, daha çok "nasil olsa havada gidiyoruz, yemişim business class'ini" diyen insanlarin da bindiği sonucu çikabilir.

onun dişinda uçakta açliktan ölmemek için muhakkak kumanya gerekmektedir. yer verimi yok, kendiniz istediğiniz yere oturabilirsiniz, lakin kim ki bagajini önce verir, o yer seçmede diğerlerine göre öncelik hakkina da sahiptir.

türkiye'ye olan uçuşlarda kesin limitinizi aşarsiniz; ama sürümden kazanmak için buna laf eden pek çikmaz.

on uçuştan fazlasini yaparsaniz, diğer üyelere göre daha ucuza bilet almaniz da sağlanir. (yaa yaaaa)
ad hoc ad hoc
8 ay öncesinden seyahat planı yapmayı beceremiyorsanız erken rezervasyon kelimesinin anlamını yitirdiği ve diğer tarifeli hava yollarından fiyat anlamında hiç farkı kalmayan hava yolu şirketi.

edit: şayet 2008 haziranında nasıl olsa bir yerlere giderim bulunsun deyip bilimum alakasız şehirlere bilet almak koymuyorsa tek bilet fiyatına 4-5 adet gidiş dönüş bilet alıp turşu kurmak mümkündür.
heroine heroine
artık koltuk numarası veren havayolu şirketi.bir de sanırım türklerin el bagajı uygulamasını sömürmesi sebebiyle artık kontrol etmeden kabine bagaj almıyorlar.uçuş esnasında az da olsa freeshop ürünleri satmaya da başlamışlar.yemekler hala ücretli...
1 /