görüldü atmak

polia polia
bugün öğrendiğim hede!
mesajlaştığın kişinin mesajını okuyup bırakmak, cevap vermemek miş.
whatsapta mavi tık yani.

eee kardeşim ortada soru yoksa ben cevap veremiyorum napayım yani durup duduruken! hem işim varsa okur geçerim sonra aklıma bir şey gelirse de yazarım (genelde gelmez ve yazmam)

bu görüldü attın diyenler kesin whatsapta last seen'i saklayan kişilerdirler de! hatta mesajı atıp pusuya yatarlar bunlar. sonra diyelim ki girmişsin ama okuyamadan çıkmışsın. bunlar açar bakar last seeni girdiğini görüp hemen mesaj da atarlar, "girmişsin okumamışsın" diye imalı imalı. bir hönk olursun, ne cevap vereceğini bilemezsin. desen ki senin last seen kapalı nasıl gördün ki diye kesin cevapları ben de online olduğum sırada seni online gördüm olur.

derdimi sileyim maalesef ama bu son görülmeye takanlara ve görüldü atılınca mesaj atanların derdini önce şeyedeyim yani eved!

edit:imla
okuzabi okuzabi
sanki bir ok veya herhangi bir emoji göndermek saha şık olurdu. bunları hep kızlar çıkarıyor zaten kaprisler tripler ay yoruldum.
6
terminal tedirginliği terminal tedirginliği
gerçekten şu hayatta beni en fazla gıcık eden durumların başında gelen saygısızlık. öncelikle şunu söyleyeyim; bir sohbetin soru-cevap şeklinde ilerleyeceğini düşünüyorsanız; savcılık sorgusundasınız demektir. orada da soruları savcı sorar.

arkadaşlar sizin zamanınız, atp'niz değerli ise bizimki de değerli. kendinizi üstten görmekten vazgeçmelisiniz. adab-ı muaşeret denilen bir şey var ve gerçekten güzel bir şey.

bakın karşınızdakinin sohbeti hoşunuza gitmeyebilir, hayata bakış açınız farklı olabilir. bunu güzelce söylediğinizde sohbet zaten sona erer. ama susmak, geri dönüş yapmamak olmaz. siz nasıl değerliyseniz, karşınızdaki de değerli. böyle yapınca inanın "cool" olmuyorsunuz. keşke olsanız ama incelik sahibi olmayan biri imajı çiziyorsunuz.

elbette biri size saygısızlık yapıyorsa susmak en iyisi. ama normal bir konuşmada "görüldü atmak" bana doğru gelmiyor. kendimi rahatsız hissediyorum.

diyeceksiniz ki bu devirde incelik beklemek ne kadar doğru. haklısınız, buna bir şey diyemem. ama ince olmayıp incelik beklemek şımarıklıktan başka bir şey değil. hem gerçek hayatta hem de sözlükte; net olmak lazım.
1
road and trip road and trip
watzapda yaparlar, facede yaparlar hatta sozlukte bile yaparlar.

ayıptır, insan üzülür, kendini degersiz hisseder bu durumda. neden insan gorup de cevap yazmaz ki, merak ediyor insan.