görünmez olmayı istemek

fikirbaz fikirbaz
ne garip bir insan isteğidir.. oysa insan ne yapıyorsa görünmek için, daha çok görünmek için, en çok görünmek için yapıyor... her yaptığında beni duy, beni sev, bana saygı göster, beni gör diye bağırıyor... ne garip.. oysa insan bazen ihtiyaç duyduğu esas şeyin görünmezlik olduğunu anlamıyor.. görünmezlik.. sade kendi kendini görecek kadar görünmezlik...
kaleydeskop kaleydeskop
kulağa masum gelse de görünmez olmayı isteyen şahsın derinlerinde bir yerlerde en azından küçük bir röntgencinin yaşadığını düşündüren garip bir istek.
seanvictorydawn seanvictorydawn
insanin içindeki suç durtusunu yuzeye çikartan bir gudumlemedir o.

gorunmeden yapilan her seyde bir suç yatar. sadece kanunlara karsi degil, bazen ailenize karsi, bazen karsi cinse karsi, bazen sevmediginiz bir grubun kurallarina karsi. suç, karsitliktan dogar. gorunmez olmak istemek de suçtan.
deepdarkbluesea deepdarkbluesea
görünmez olmak; neredeyse hiçbir boka yaramayan bir özelliktir. hatta getirisi götürüsünden çoktur desem yeridir.

sadece çıplak beden görünmez olabildiği için;

- kış günü götün donar hasta olursun
- yazın güneş yanığı, güneş çarpması tehlikesi vardır
- değil louvre müzesi nden bakkaldan dahi bişiyler araklayamazsın taşıdığın herşey gözükür
- istediğin yere ulaşmak için illa ki vasıta kullanmalısın
- giyinir yada soyunur iken yakalanma ihtimalin her daim vardır
1
sweet child o mine sweet child o mine
çocukken genelde masum şeyler için istenir, büyüyünce aboovv. ben mesela hırsızlık yapardım net!!!

- hayal kurması bedava nasıl olsa mod on -

ha evet, görünmez olunca "madden" bir şey çalamazsın. ama çok daha başka şeyler çalar, bunu paraya çevirebilirsin. mesela gider bir araba ya da telefon markasıyla anlaşır, rakip firmanın bir sonraki modelinin nasıl olacağını, ne özellikleri olacağını bulur gider anlaştığın kişiye satarsın. -professional level-

ya da sınav sorularını çalıp zenginlere satarsın. uygulama aşaması çok zor ama imkansız değil. biraz soru ezberleme becerisi, görsel zeka ve sonrasında ezberlediğini dönüp kağıda yazabilecek kadar yazım-çizim bilgisi.

ya da ennn basiti... bir hırsız çetesi kurarsın. sen onları içeri sokmakla, giriş çıkışta şifre varsa bunları öğrenmekle ve içeride hedefin nerede olduğunu anlatmakla sorumlu kişi olursun. diğerleri senin sağladığın bilgilerle işi bitirir. üstelik aralarında en az yakalanma ihtimali olan kişi sensin.

hırsızlığın yanında daha büyük kötülükler de yaparım ama yalan yok.
mesela çok uyuz olduğum insanların psikolojisini bozmak... tam otururken sandalyesini çekerim. eşyalarını bıraktığı yerlerin yerini değiştiririm. korkutucu sesler çıkarırım. arada hafifçe dokunurum. aynasına rujla "orospu" falan yazarım. kısacası cinli minli ruhlu filmlerdeki tüm klişeleri yaparım işte.
tüm hırsızlıktan kazanacağım paraya değer sadece bunları yapmak. sadece bu yüzden bile görünmez olmak isterim.

yakalansam bile bir gün ispatlama imkanları neredeyse yok. sadece cia, walter bishop, fox mulder falan peşimizdeyse işimiz zor. neyse ki burası türkiye. cinci hocalar falan olacak muhattabımız.

- hayal kurması bedava nasıl olsa mod off -

neyse gidem de biraz fantastik, bilim kurgu filmleri falan izleyem.
ınvalid username ınvalid username
bunun için ille de saydam olmaniza gerek yok. diğer insanların algilariyla onaymaniz yeterli. gözleri görecek, kulakları duyacak ama sizi farketmeyecek, hatırlamayacaklar. hatta doctor who'da böyle bir cihaz vardı. insanların beyin sinyallerini karıştıran...

bazı arkadaşların hayalleri de çok güdük kalmış. adamlar günümuzun ilkel teklojisinde bile bu yöntemle koca ülkeyi soyuyor da, bir de millet üstüne alkışlıyor.
harley davutoğlu harley davutoğlu
pek çok kişinin istediği ama benim başardığım şey. bir de başıma dert aldığım zamanlar geri tepmesini kapatırsam o iş bende.

görünmez olmayı yarı yarıya başardım zaten.