göztepe gürsel aksel stadyumu

sakil sakil
26 ocak 2020 günü göztepe ile beşiktaş arasında oynanacak olan süper lig 2019-2020 cemil usta sezonu 19. hafta mücadelesiyle birlikte kapılarını açacak olan stadyum.

hem son yıllarda yapılan statlar gibi şehrin dışında değil de tam anlamıyla semtin içinde hem de tek katlı olarak projelendirilmesi sebebiyle neredeyse inşaatı başladığından beri yakından takip ediyorum bu stadı. tabiri caizse kutu gibi bir stat yaptılar. tam göztepe'ye uygun bence. burada çok güzel atmosfer oluşturur göztepeliler. kapasite de şu an için 20 binin biraz üzerinde sanırım ama kale arkaları koltuksuzlaştırılınca 30 bine yaklaşır. çünkü burada koltuklar söküldükten sonra her basamağın arasına ek basamak atılacak ve sıra sayısı iki katına çıkaracak. insanların birbirine yaklaşmasıyla birlikte tribünlerin tamamiyle dolduğu maçlarda -ki bornova'da bile hemen her maç dolduruyor göztepe taraftarı- çok boğucu bir atmosfer olacaktır. hayırlı olsun.

sakil sakil
bugün göztepe'nin beşiktaş'ı 2-1 mağlup ettiği süper lig maçıyla resmen açılan stat.


bayılıyorum tek katlı statlara. anadolu'nun farklı yerlerine yapılan 25-30 bin kapasiteli statlara (mersin, malatya, sakarya, kocaeli, sivas, hatay diye uzar gider bunlar) sırf araya loca atmak için ikinci katı çıkanlar göztepe'nin stadına bakıp ağlıyorlardır muhtemelen. tek kat mevzusunu akhisar, ankara ve göztepe'de uyguladılar ve üçü de çok güzel oldu. göztepe ayrıca kale arkalarındaki koltukları kaldırıp buradaki basamak sayısını (her basamağın arasına ek basamak atarak) iki katına çıkaracak ve kale arkalarının kapasitesi iki katına çıkacak. stat genelindeki ufak tefek pürüzler giderildiğinde ve kale arkası düzenlemesi yapıldığında burası özellikle istanbul takımları için cehennem olacaktır. umarım avrupa'ya gitmeyi başarıp dünyaya gösterirler buradaki atmosferi. ilhan palut hocamın başarılı olmasını da çok istiyorum. renklerini hiç sevmememe rağmen göztepe'ye büyük sempati beslemeye başladım bu ara. isyan marşı'nın da hastasıyım.