güne başlarken selam verilen ilk kişi

kehkeşan kehkeşan
kendi yatağında uyumaya bir türlü alıştıramadığım, odasına götürsem de bumerang gibi geri gelen bir adet balkabağı. yarış arabalı yatak aldım sırf odasını sevsin diye, fakat yine olmadı. direksiyonu filan var oysa, ışıkları yanıp sönüyo:/
bu sabah yine burun buruna uyandık. kızamıyorum da, şapşik çünkü.
confessions confessions
sabah güne başlamak için yataktan kalkmak lazım.
bu durumda tabi ki ilk selam verilen eş olur.
yok yalnız yaşıyorsanız yüzünüzü yıkamak duş almak traş olmak için banyoya girdiğinizde aynaya bakıp kendinize selam verin.
moralinin bozuk olması durumunda, daha afyonun patlamamış ise kendinize bir küfür edin, ya da normal bir gün başlangıcı sevinçli iseniz kendinize küfür yerine "naber yakışıklı" deyin.
denedim, işe yarıyordu.
bizzatsahsen bizzatsahsen
sevgilim o gün bendeyse sevgilim ilk gördüğüm şahıs,yalnızsam apartmandan çıkar çıkmaz kapı kedimiz bisküvi ,ya da sokak başındaki market- tekel muharrem abiyle eşi filiz abla.
ölümsüz ölümsüz
ev sahibi üst katta yaşıyorsa,kira borcunda varsa ilk ona veriyorsun.kapıdan çıkınca borçlu olunan esnafa,son olarak borçlu olduğunuz tanıdıklarınıza selam vererek,bu zorlu süreci tamamlıyorsunuz.
skipper skipper
kendimdir. lavabo'ya gidip elimi yüzümü yıkadığımda ayna da olan yansımam ile göz göze gelirim. sabahları uyandığımda yüzüm gözüm şiş olduğundan; selam, şu tipine bak amk derim.