güngören belediyesinde tuvalet nöbeti tutan şoför

arka koltuktaki adam arka koltuktaki adam
orada burada işsiz güçsüz boş beleş tiplerin makam kazanmasından doğan bir sonuç bu. buradaki şoför, araç kullanmayı bildiği için bir göreve layıktır, ama selam verilmediği için ceza kesen adamın tek özelliği baktığınızda o meşhur über partinin üyesi.

yetiş ya liyakat yetiş ya profesyonelizm...
dsaewq dsaewq
li-ya-kat. memleketimizi kurtaracak olan altın kelime. siyasal islamın kökenleriyle beraber gelen torpilcilik bizden uzak olmadıkça bu gibi manzaralarla daha çok karşılaşacağız.

makam yüzünden şereflenen bir müsveddenin kendisini senin benim gibi adam sanmasıyla oluşmuş bir olay bu. şimdi makamdan, senin benim vergimle para almaktan siktir edildi, şimdi şereflendiği makam olmayınca kendisi ne oldu acaba?

2 lafta olayın karanlık tarafına; bu bahsi geçen şöfor abimiz acaba; liyakatla mı geldi belediyeye, yoksa adamını bulduğu için mi? birbirimizi kandırmayalım arkadaşlar; siz burada üzüldük triplerine gireceksiniz ama bu şöfor arkadaş ilk seçim zamanı ya ananıza bacınıza sövecek, ya ben chp'nin başkanıyla çalışmam diyecek kadar şerefsizce açıklamalar yapacak.

bir makama liyakatle gelen, layık bir şekilde çalışır. torpille gelen günü gelir tuvalet kapısında selam nöbeti tutar.