güvenmek

1 /
te5ir te5ir
yarın ne getirirse getirsin hep yanında olacağını, gözünün hep üzerinde, ellerinin ellerinde olacağını bilmek. kendini herşeyinle bırakabilmek öyle emin olmak ki uçurumdan düştüğünde bile yere düşmeyeceğini bilmek.
fitnefücur fitnefücur
körü körüne olamayacak duygu.güvenmek için güveneceğin kişinin önce bunu sağlaması gerekir.durup dururken güven duymak yaşanacak hayal kırıklarını arttırmaktan başka bir işe yaramaz.sana güveniyorum da,çevrene güvenemiyorum cümlesi bir çeşit kendini hatta akabinde karşındakini kandırmaktır.güvendiğiniz kişi,bu güveni sarsacak bir şey yaptıysa,bu kişi eşinizse birde üstelik,sittin sene iflah olmaz o ilişki.çünkü artık şüphe vardır işin içinde.paranoya vardır.nereye kadar şüpheyle yaşanır ki? ne güvenmek öyle kolaydır,ne de güven sağlamak.kumdan kaledir.
laein laein
güvenememek kadar içten olan duygu. yeri geldiğinde kurtarıcı, bağlayıcı, üstüne dostluklar, aşklar kurulası. bir de biraz kırgın olsa da şöyle bir ifadesi de yok değil;

"and if i told you that i loved you
you'd maybe think there's something wrong
i'm not a man of too many faces
the mask i wear is one "

ne de olsa her şey inandığın kadar gerçektir. evet.
dadundan yinmazz dadundan yinmazz
bazıları için çok kolay olan hadise bazıları içinse inanılmaz zordur. belki geçmişten gelen yaraları sebep olmuştur buna lakin sebep olanlar bu güvensizliğe tez zamanda afaroz edilmeli akıllanana kadar koyunlar tarafından ayakları dillenmelidir.
hugger mugger hugger mugger
zor olmasına rağmen hayattaki en anlamlı kelimelerden biridir..birine güvenmesek te güveniyorum denilmeli ki bu sorumlulukla hareket etsin..güven olmadan nasıl yaşar ki insan.her ne yaşarsak yaşayalım insanlara güvenmekten vazgeçmemeliyiz.
1 /