güzelliğiyle iş bulan kadınlar

furious furious
aman hocam, feminikleri başımıza toplama. kadın iş hayatında sadece erkekten daha başarılı olduğu için vardır. bütün gün telefon elinde çit çat takılan ofis kadınları(düzgün çalışanını gördüm, tenzih ederim) iş yapıolar.
lakatoss s lakatoss s
kadınların aleyhine bir durumdur. ben şahsen fiziksel özelliklerim üzerinden iş bulmak durumunda olmak istemezdim. ortalama bir erkeğin dahi dezavantajı değil bu meseleler. dünyanın neyin etrafında döndüğü çok açık.
clitor eastwood clitor eastwood
(bkz: hale etkisi)

kabul ediniz veya etmeyiniz, önemi yok.
en taşaklı cv bile, bir iş başvurusu aşamasındaki ilk intiba esnasında güzel bir kadından/yakışıklı bir adamdan yeğ değildir.
güzelliğe ekstra dolgun memeler, ince belin akabinde hafif genişleyen kıvrak kalçalar barındıran bir bünye işsiz, aşksız, parasız, yetim kalmaz.
ne yazık ki, özelde bu asla kabul edilmese ve "hiç ılır mı iyli şiy!1bir!" dense de, genelde en az kanun kadar geçerlidir.
lakatoss s lakatoss s
hale etkisi, yani baskın özellik tarafından etkilenme tek tur etrafında dönen "ilk" görüşmeler için geçerli bir etkidir. orta ve üst düzeyde, birkaç tur dönen spesiyal görüşmeler için pek bir önem ihtiva etmez. asıl mesele kadınların aslında dezavantajlı bir hal içinde bulunduğu durumun avantajlı gibi gösterilmesidir. erkekler için cam tavan diye bir sendrom yoktur mesela.