haksız olmak haksızlığa uğramaktan daha acıdır

ürkek ürkek
hmm çürütülebilir düşünce.

haksızlığa uğramanın, haksız olmaktan daha acı olduğunu düşünüyorum. haksızlığa uğramak, üçüncü kişiler tarafından yapmamış olduğun herhangi bir şeyin üzerine yaftalanmasına kadar gideri olan bir durum. ne kadar kendini açıklarsan açıkla, karşı tarafın anlamak istediğiyle sınırlı kalabilirsin. haksız olmak ise bireyin kendi kendine düzeltebileceği olgu. kişi kendi özeleştirisini yapabilecek karaktere sahipse (ki bunu başarabilen insan sayısı az) kendisi çözer sorunu. haksız olduğunu kabul eder ve durumu düzeltmenin çözüm yollarını kendisi bulur, eyleme döker.

"hatasız kul olmaz" diyerek arabeske bağlayacağım. hiç kimse mükemmel değildir. ilk önce mükemmel olmadığınızı kabul edip kişisel egolarınızı kenara atın ve kendinizi zaman zaman eleştirmekten çekinmeyin.

haksızlığa uğramak daha sıkıntılı annecim :'(
beneğinikaybedenuğurböceği beneğinikaybedenuğurböceği
ne yazık ki necati şaşmaz ın "acele değil, çabuk çabuk" özdeyişin den sonra bunu da duyunca bünyem tamamen çöktü kaldıramadı. bu iki güzide insanın, tamda hayatın manasını kendimce anlamlandırmaya çalıştığım şu süreçte hayatıma kattıklarını asla unutmayacağım.
2