halkidiki

charlienin dorduncu melegi charlienin dorduncu melegi
yunanistan'ın makedonya bölgesinin tatilden sorumlu ünitesi. bu tabii kişisel bir tanım, ama selanik'e yakınlığı, avrupa standartlarına göre "uygun" fiyatlı olması ve doğasının güzelliğiyle bana her zaman cazip gelmiştir. mykonos'a gideceğime buraya giderim. bir gün... ah be ahah.
misa misa misa misa
küçük ama müthiş bir tatil yeri.

yunanistanda bir çok şehre gitmeme rağmen açık ara en beğendiğim yer.

kum sahilden mi bahsediyim size, denizin harika berraklığından ve temizliğinden mi, uygun fiyatlardan mı, sakinlikten mi. hepsini tam anlamıyla kapsayan bir yer ve benim gerçekten bayıldığım yer!

sadece deniz, kum ve güneşten oluşacak bir tatil düşünenler için bence tüm isteklerini sonsuz derecede karşılayabilecek bir yer. akşamları sahil kenarındaki restorantlarda ahtapot ve kalamar asla yemeden dönmeyin sonra çok pişman olabilirsiniz.
kedi kedi
türkiye'ye çok yakın olmasından faydalanılarak denizli güneşli tatili geçirmelik acayip güzel ve keyifli tatil beldesi. gidecekler için birkaç ipucu vermek gerekirse;

-halkidiki'nin 3 adacığı sırasıyla kassandra, sithonia ve athos olarak adlandırılıyor.

-athos'a kadınların girmesi yasak, erkekler ise yalnızca özel bir izinle girebiliyor ve bu yıllardır süregelen bir durum. ada üzerinde manastırlar yer alıyor.

-sithonia halkidiki'nin daha sakin, daha bakir tarafı. ama tabii ki yaz döneminde burası da kalabalık olabiliyor. en güzel plaklarından biri orange beach. diğeri vourvourou.

-kassandra gece hayatının, tesis yoğunluğunun olduğu taraf. chrousso tarafları şahane, elephant beach ise favori.

-arabayla giderseniz şahane oluyor, çünkü adalar hiç de küçük değil ve kesinlikle arabaya ihtiyaç duyuyorsunuz. istanbul'dan ulaşımı ise gayet kolay.

gidecekler için gezilecek yerler, en iyi plajlar, konaklama, ulaşım gibi ipuçlarını kapsayan bir rehbere şuradan ulaşılabilir: halkidiki turu notları: gezi rotamız ve favorilerimiz - oitheblog her sene "abi en güzeli atlayacaksın arabaya, basacaksın yunanistan'a" diyen arkadaş, gel buraya, biz seni koruyacak, kollayacağız. sen en güzel du... oitheblog