haluk levent

12 /
çünkü her şey biter çünkü her şey biter
bu sıralar her yerde haluk levent var.
modern zamanın kurtarıcısı oldu, çıktı. samimiyetini falan bilmiyorum ama insanlara yardımcı olması güzel bir şey. gündemde kalmak için yapıyor olsa bile keşke herkes böyle yardımlarla gündem yaratsa.
yardım edilen için kâr en azından.
ravenhow ravenhow
bu adamın yaptıklarına baktıkça nasıl bir oksijen israfı olduğumu çok daha iyi kavrıyorum. ben bütün gün evde oturup kendimi yamarken ve yontarken bu adam bir dünya insana ışık oldu ve halen daha bu işe devam ediyor. kendisini gerçekten takdir ediyorum, umarım hayatta hep iyi şeylerle karşılaşır.

bir yıl önce kendisi hakkında düşüncelerim olumsuzdu. bu olumsuzluğun sebebi de yapılan iyiliklerin bu denli açık edilmesini hoş bulmamamdı. etraflıca düşününce anladım ki bu adam(ve kurduğu platform) işlerini gizlilikle yürütseydi şu an başardıklarının belki de çok daha azını başaracaktı. bu yüzden yaptıklarını da gayet tabii buluyorum. günün birinde düzgün bir gelirim olduğunda düzenli bağışçıları olacağım.
hödük hödük
eğer doğruysa, neslican tay'ın cenazesine konserlerini iptal edemediği için katılamıyormuş ama şöyle bir şey düşünmüş: "iki konserin gelirlerinden neslicana bir anıt mezar yaptıracağım."

pr veya samimiyet, tavrı güzel şeylere sebep olduğu için hep takdir ettim. neslican'ın inancı, hayat sevgisi harika bir olaydı. bana hep the last lecture'ı hatırlattı. şikayet etmek hiçbir şeyi çözmez, zamanımızı güzel yaşamak elimizde. ama bu biz de duyarsız kalmıyoruz, biz de durumun farkındayız, cenazeye gidemesek de bakın şunu yapıyoruz tavrı... bundan daha kötü az şey gördüm. neslican'ın tavrından haberdar olan herkes yarın benzeri şeyi yaşadığında zaten anımsayacak, bir anıt mezar bu işin üzerinden şov yapma çabası. ben samimi bir yanını bulamadım. bulabilen beri gelsin.
psikopatpapatya psikopatpapatya
bir şey yaptığımız yok güzel eleştiriyoruz. adam neslican'ın cenazesine gitmek zorunda değil, kaldı ki mezar anıtını da yaptırmak zorunda değil. ama yaptirmasında da hiç bir kötülük göremiyorum.
şov yapıyor diyenler de kendileri de iyilik yapsın sonra da şov yapsın, iyilik olsun da nasılsa olursa olsun.
hayatta çok az güzel şeyler yapan insanlar var, şov yapıyor bilmem ne diyerek insanları iyilik yaparsam şov yapıyor derler diye yaptığı özendirici davranışı gizlemesine neden oluyorsunuz. bırakınız yapsınlar, bunu göstersinler de özendirici bir hareket çünkü, insanın insanlara bakış açısını değiştiriyor, herkes kötü değilmiş diyorsun.
he yaa he yaa
adsız kahramanlara minnettarız. çoklar onlar, varlar, her yerdeler. kim görüyor, bazen kimse! ne kadar naif değil mi?

bir de adlı kahramanlar var. süpermen gibiler, sorun çıktı mı gözler onları arıyor onlar da çıkıyor zaten ortaya kısa bir süre sonra. görüyorsun!

bu adlı kahraman eleştirilebilir oluyor çünkü göz önünde. bıçak sırtı bir durum yani.

adsız kahraman kesinlikle mütevazıdır çünkü kendi yok. geçip gitti. adlılar ise mütevazı olmak zorundadır, hele bir olmasın! bence de olmalı zaten.

adsızlara saygılarımla...

adlılar bir miktar abarttı sanki!
arkakapak arkakapak
bir bir insanların hayatına dokunabilmesi güzel. onların isteklerini, arzularını duyurması yerine getirmesi anlamlı. insanların yaşamında yer edinmek onların hatıralarında bulunmak haluk levent için mutluluk verici olsa gerek. ancak her yerde bitmesi, her acı durumda görünür olması zor durumlardan yararlanıyor izlenimi veriyor. müzikleriyle başarılı birisi değil, iyi bir müzik yaptığını düşünmüyorum. konserleri hınca hınç dolu olmasına rağmen. yaptığı pr çalışmalarıyla gündemde kalabilmek için çırpınan biri. bu içi boşluk bir zaman sonra patlayıp dağılacak ve sonra silinecekmiş gibi.
hödük hödük
boş lafı ve popülizmi ne kadar seviyorsunuz arkadaş... zaten bugüne dek adamın yaptığı işleri takdir ettim diyen insana bile hala "şov dediğiniz için özendirici davranışı gizliyorlar" diyebiliyorsunuz. ki samimi bulan da anlatsın bekliyorum ben. şov işte, nesi iyilik bunun? neslican'ın anısına geliri bu hastalıktan muzdarip maddi sorunlar yaşayan vatandaşa vereceğiz desen gene şovsa da (şart) bir işe yaradı derim. konserden ötürü gidemiyorum affımı istiyorum dahi samimi. ben de gidemiyorum ama ne yapsam ne yapsam, bir şey yapmalıyım kesin. para vereyim kesin, bir şey yaptırayım. konserinin başında ya da sonunda biraz anlatsan daha güzel bir iş yapmış olurdun. insanları cenazeye davet etsen, farkındalığı arttırsan. anıt mezar çok iyi fikir ha...
kırpık saçlı rapunzel kırpık saçlı rapunzel
konserini iptal edip cenazeye katılmayacağı için eleştirilmiş. nerde duydum hatırlamıyorum "yapılan her fedakarlık göreve dönüşür kıymetsizleşir" gibi bi şeydi. adama artık ne misyon yükleyeceğimizi şaşırdık.
mesela bunu yazan kişi hayatında ne gibi bi değişiklik yaptı bu acı olayın arından merak ediyorum, o gün cenazede olacak mı ya da ? ya da yaptırımı göze alıp kendisi böyle bi iptali göze alır mıydı?
çünkü konser iptal etmek kanka ile buluşmayı iptal etmek gibi bi şey değil ciddi tazminatlar dönüyor bunu bilmeyecek kadar cahil ise istediğini yazsın cahil diyip geçmeye alıştık.
3
kağıttan kule kağıttan kule
memleketin civisi cikmis, 3-5 guzel adam kalmis siz de onu mu elestiriyorsunuz? diyelim ki sov diyelim ki boyle populer oluyor. can kurban boyle populizme. olun da siz de bu kadar olun.
mouglalis mouglalis
haluk levent kariyerinin kötüye gittiği dönemlerde üzerine çullanan iktidar yanlısı pek çok şirketin,grupların mobingine uğramış hapse atılmış iflas ettirilecek noktaya getirilmiş bir sanatçı olmasına rağmen her zaman yapıcı ve pozitif bir dille insanları kazanmaya çalışmıştır. bazı medya maymunları gibi yandaş kanallara çıkıp şov yapmamıştır. mesela onun elfidası vardır. hiç bir zaman " ya elfida buydu ben bu yüzden böyle şeyler de yapabiiyorum " dememiştir taa ki yaptığı iyilik ortaya çıkana kadar. kimi zaman anadolu'da bir kardeşimizin " abi cidden bize de gelir misin ?" diye biri ona ulaşsa takviminden zaman ayırıp o eve konuk olmuş mutfakta yemeklerini bile yapacak kadar gönlü zengin bir insandır bırakın sanatçıyı zaanati onu bunu. insan "insan""
vücut bulmuş halidir haleti ruhiyesinde evrimini tamamlamıştır benim gözümde karakter kişilik duruş olarak.
pek çok bakanın veya kurumların aklına gelmeyenleri yapıp ; izmir'de yangın mı var kitleyi arkasına alıp hadi fidan dikelim inadına demiştir, konserlerinde sahnedekini rockstar olarak görmez kimse içimizden biri diyerek eğlenir ona eşlik eder herkes . o yüzden her konseri unutulmazdır.
muğla'da konser verirken o zamanlar medya sektöründeydim ulaşmam kolaydı ve efsanedir gözümde.yakalayıp sordum ona " haluk abi , bir gece vakti parçası var, onca albümde bende iz bırakan, şarkı budur .bu nasıl bir aşktır abi hikayesi var mıdır eski sevgiliniz miydi dedim"
" hastaydı, konserimle kesişiyordu hastane ziyaretim aradım geliyorum dedim gelme seni ben kadar sevenlerin var onlara koş benim için söyle demişti. o gece öldü bu şarkıyı yazdım.. babamdı " demişti.
işte haluk levent böyle bir efsanedir.
harley davutoğlu harley davutoğlu
ben yardıma ihtiyaç duyan biri olsam, haluk levent gelip evime konuk olsa, bana yardım etse, bunu paylaşsa, "yardım ettim" dese, ben gocunmam. bak haluk levent hayranı olduğum bir şarkıcı da değil ha. ama benim işim görülmüş mü, görülmüş. haluk levent bir iki ay sonra "harleyciğim şimdi sana geçen ay yaptığımız yardımın tabi bazı masrafları oldu, biz o yardımı çekiyoruz/bize ödeme yap/bize şunu yap/bize bunu ver" demediği sürece ben ondan allah razı olsun derim muhtemelen. lan adam yardım yapıp bunun bedelini de pr kasarak alıyorsa yapsın.

sağ elin verdiğini sol elin bilmemesi gerek ama sağ el de sol el de mevzuyu bilmezden geliyor. bari haluk levent sayesinde birileri bir şeyleri duyuyor. dikkat ediyor.

allah kimseyi düşürmesin, başına geldi mi bilmem ama yardıma ihtiyaç varken konu komşu yok, akraba yok, hayırsever zenginler, koçlar, sabancılar, futbolcular, sanatçılar yok, sivil toplum örgütleri yok, devlet yok devlet! haluk levent var...

şov yapıyorsa da helal olsun derim ben.

sen ne yapıyorsun? hmm... peki.
hödük hödük
sözlüğün iyice çivisinin çıktığını gösteren adam. kimse okumuyor, okuduğunu anlamıyor ya da. konser iptal etmediği için eleştirildiğini iddia etmeler (bu en aptalcası) haluk levent övmeler, şov yapıyor ise de iyilik yapıyor siz ne yapıyorsunuz diyenler. açık açık yaptığı şey iyilik olduğunda hep takdir ettim diye iki kez yazmışım ama işte at gözlükleri, okuduğunu anlamama insanlara yazdırmış paragraf paragraf. neden? çünkü haluk levent zinhar yanlış yapmaz, adam iyilik yapıyor abi. neslican'a anıt mezar yaptırmanın neresi iyilik, neresi duyarlılık, neresi sosyal sorumluluk? yoksa gündemdeki biri üzerinden prim kasmak mı?

haluk levent'in yaptığı önceki işlere bir de buna bakın, yapılabilecek güzel şeyler varken en basitini seçip bunu duyurmak. olayın özü bu, anlayana.
12 /