hamur işi yiyecekleri sevmeyen insan

kime ne ona ne kime ne ona ne
mantı, pizza, kek, poğaça gibi yiyecekleri sevmezler. hadi şu pizza ve poğaça mantığını biraz anlıyorum da mantıyı kafam almıyor. bildiğin sırf hamur yahu!
2
toprakta adı kalan adam toprakta adı kalan adam
hiç karşılaşmadığım, tanımadığım insandır. tanımış olsaydım; kendisine şunu sormak isterdim: hamur işi sevmiyorsan, ne işi seviyorsun?

hayattan hamuru çıkart geriye ne kalır ki!!! eti de sebzeleri de bu hamur denen cana yakın dostun bağrına sarıp, gömüp, dürüp, basıp yemiyor muyuz?

sen ekmek dersin ben lavaş, öteki börek der beriki bazlama...
beneğinikaybedenuğurböceği beneğinikaybedenuğurböceği
benim. içersinde gluten olan hiçbirşeyi tüketmiyorum. ekmek son 5 sene içersinde bir dilim bile yemedim. tadını unuttum desem yeridir. böyle yaşıyorum. börek çörek bu mutfak tarzı bilmiyorum çok uzak bana. una ihtiyaç duyduğum anlarda, hindistancevizi unu, nohut unu yada alternatiflerini kullanıyorum. yulaf, meyve, sebze, protein ağırlıklı besleniyorum. canım bazen değişik şeyler çektiği oluyor ama şekersiz unsuz bi tariflle hemen bunu yerine koyabiliyorum. aslında eziyet gibi görünsede doğrusunu yaptığımı çok iyi biliyorum.
edit; kendi kendime ilan ettiğim serbest günlerimde değişik ülkelerin, değişik tatlılarını ruhumu doyurmak adına gömerim.